Baba veya anne aldatırsa çocuk ile ebeveyn ilişkisi etkilenmeli midir?

Gizli Üye
Çocuk dediğim de öyle 10 yaş altı veya 18 yaştan küçük değil. Hatta şöyle diyeyim 25+ bir kişinin annesi veya babasından herhangi biri aldatır ise, sizce çocuk ebeveyn ilişkisi etkilenmeli midir? Mesela baba aldattığı zaman kız-baba ilişkisi veya anne aldattığı zaman kız-anne ilişkisi etkilenmeli midir? Veya erkek çocuk için de geçerli. Ama şöyle bir konu da var, babanın/annenin çocuğa hep ilgili, sevgili olduğunu varsayın. Yani anne/baba çocuktan kopuk değil, sevgi dolu ve düşkün.
Baba veya anne aldatırsa çocuk ile ebeveyn ilişkisi etkilenmeli midir?