Çocuklarınızı Mutlu Etmenin Bazı Yolları!

Suskunbiradam

Çocuklar evin neşe kaynağı, etrafa mutluluk saçan varlıklar ve ayni zamanda anne babaların göz bebeği. Anne babalar için çocukları dünyanın her şeyidir, mutlu olma sebepleridir. Bugün sizlere çocukları mutlu etmenin bir kaç yolundan bahsedeceğim.

1- Oyuncak yapabilirsiniz

Çocuklarınızı Mutlu Etmenin Bazı Yolları!

Çocuğun tek başına oyuncakla oynamasının yanı sıra ebeveyniyle beraber oyuncak yapması onu çok mutlu edecektir. Kartonları kullanarak evler ve arabalar yapabilir beraber keyifli zaman geçirebilirsiniz.

2- Bir duvara onun fotoğraflarını asın

Çocuklarınızı Mutlu Etmenin Bazı Yolları!

Henüz yapmadıysanız çocuğunuzun odasına veya belirlediğiniz bir yere onun fotoğraflarını asabilirsiniz. Bir duvarı onun fotoğraflarıyla kaplamak çocuğunuzu mutlu edecektir.

3- Birlikte kitap okuyabilirsiniz

Çocuklarınızı Mutlu Etmenin Bazı Yolları!

Zamanım yok diyip geçiştirmemelisiniz. Çocuğunuzla beraber kitap okumak onun size bağlılığını arttıracak ve onu daha da mutlu edecektir. Sadece gece yatarken değil günün başka zamanlarında bile beraber kitap okumalısınız.

4- Kostüm giyebilirsiniz

Çocuklarınızı Mutlu Etmenin Bazı Yolları!

Çocukları eğlendirmenin en güzel yollarından biri de kostüm giymektir. Kostüm partisi düzenleyebilir veya kendi aranızda eğlenceli kostümler giyerek çocuğunuzu eğlendirebilirsiniz.

5- Ona sürprizler yapabilirsiniz

Çocuklarınızı Mutlu Etmenin Bazı Yolları!

Ona küçük sürprizler yapın. Yeni bir kitap alıp odasına koyabilirsiniz, çikolatayla dolu bir kutuyu masanın üzerine koyabilirsiniz, yeni bir toka bileklik veya kazak gibi bir şey alıp odasına koyabilirsiniz. O hediyeyi görünce yaşadığı mutluluğa şahit olmak her şeye değer.

Çocukları mutlu etmenin bir kaç yolunu sizlerle paylaşmak istedim, eğer dilerseniz siz de aklınıza gelenleri üyelerle paylaşabilirsiniz herkes faydalansın.

Bence'mi okuduğunuz için teşekkür ederim hepinize hayırlı günler hoşçakalın ❤️👋

Çocuklarınızı Mutlu Etmenin Bazı Yolları!
2
0
Görüşünü yaz
2Kız Görüşü
0Erkek Görüşü
Babalarımızla #KonuşalımArtık

En İyi Kız Görüşleri

  • SSelvi
    Sadece mutlu etmekle kalmayıp aynı zamanda çocuğun beyin ve dil gelişiminde oldukça faydalı olan kitap okuma etkinliği çocuklarla yapmayı en çok sevdiğim aktivitelerden biri. Ama oyunun çocuktaki yeri çok başka. Aklından bir hayvan tutup özelliklerini anlatarak o hayvanı tahmin etmeye çalışmak ya da bir eşyayı saklayarak yer-yön tarifi ile eşyayı bulmaya çalışmak en keyifli oyunlardan.
    Görüş hala geçerli mi?
  • Sunrise_sunset_
    Bizde evde saklanbaç oynuyoruz birde kızartmaca eller bayağı kızarıyor güçlü güçlü vuruyor.😂
    Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

00

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

YÜKLENİYOR...