#İYİLİĞİSEÇ

Johnson's Baby
23 gü

Doğum Sonrası Kapı Aşındıran Ziyaretçileri Hizaya Sokma Rehberi

Doğum Sonrası Kapı Aşındıran Ziyaretçileri Hizaya Sokma Rehberi

Bebek sahibi olduktan sonra en azından bir süre misafirleri sınırlamak istemek tamamen anlaşılabilir bir durumdur ancak arkadaşlara, tanıdıklara, meraklı ve halden anlamayan akrabalara bu nasıl anlatılır?

Bebek doğduktan sonra herkes onu görmek, sevmek hatta DOKUNMAK ister. Yıllardır bir görgü kuralı olarak uygulanan bu ziyaretler, dikişleri acıyan, göğüsleri sızlayan, istirahat etmesi gereken, hormonları birbirine girmiş, kucağındaki yeni yaşam formuna alışmaya çalışan taze anne için kesinlikle sıkıntı verici bir durumdur.

Beyninizden KEŞKE GELEN OLMASA cümlesi geçerken, işte size bunu etrafa nazikçe anlatmanın yolları...

Sosyal medyayı kullanmanın tam zamanı

Doğum Sonrası Kapı Aşındıran Ziyaretçileri Hizaya Sokma Rehberi

Küçük güneş ışığınızın doğumunu bir resim ile duyururken, altına yazacağınız akıllıca seçilmiş cümleler ziyaretçileri bir süreliğine de olsa durduracaktır. Mesela; ''anne ve bebek gayet iyiler. Anne hala iyileşme sürecinde. Ziyaretler için kısa zamanda müsait olacağız'' gibi..

Repliklerinizi ezberleyin

Doğum Sonrası Kapı Aşındıran Ziyaretçileri Hizaya Sokma Rehberi

İnsanlar size iyi dileklerini sunmak, tebrik etmek ve ne zaman gelebileceklerini sormak için aradıklarında, cevaba hazırlıklı olmanız onlara ne kadar kararlı olduğunuzu gösterecektir. ''' İyi dilekleriniz için teşekkürler, bu aralar işler biraz karışık alışmaya ve iyileşmeye çalışıyoruz ancak müsait olduğumuzda size mutlaka uygun zamanı haber vereceğiz'' gibi cümleler cebinizde bulunsun.

Takım çalışması yapın

Doğum Sonrası Kapı Aşındıran Ziyaretçileri Hizaya Sokma Rehberi

Eşiniz, anneniz, kayınvalideniz...Bu kuralı kimsenin bozmasına izin vermeyin. Hepiniz aynı dili konuşuyor olmalısınız. Sizin müsait değiliz dediğiniz birini akşam kapıda elinde hediyeyle görmek sanırım pek hoş olmayacaktır. Annenin amcasının torununun çocuğu gelemiyorsa, babanın dayı kızının kayınbiraderi de gelmemeli, bilmem anlatabildim mi??

Önceden haber verebilirsiniz

Doğum Sonrası Kapı Aşındıran Ziyaretçileri Hizaya Sokma Rehberi

Burada sosyal medyanın gücünü tekrar kullanıyoruz. Doğuma bir kaç gün kala, paylaştığınız resmin altına '' kızımızı/oğlumuzu kucağımıza almamıza çok az kaldı ve bu alışma döneminde kısa bir süre için ziyaretçi kabul etmeme kararı aldık.Anlayışınız için teşekkürler '' tarzında bir yazı ekleyebilirsiniz.

Haber vermeyi erteleyebilirsiniz

Doğum Sonrası Kapı Aşındıran Ziyaretçileri Hizaya Sokma Rehberi

Doğum yapar yapmaz herkese haber vermenizi gerektiren bir kural yok! Hastane ve evdeki o değerli ve çok güzel ilk günleri ailenizle baş başa geçirmek isterseniz buna kimse itiraz edemez. Bir hafta ya da on gün sonra ya da kendinizi ne zaman hazır hissederseniz o zaman güzel haberi paylaşabilirsiniz.

Kötü hissetmeyin

Doğum Sonrası Kapı Aşındıran Ziyaretçileri Hizaya Sokma Rehberi

Ortalama bir kadın, doğumdan sonra Kate Middleton gibi muhteşem görünemez. Yataktan zor kalkar, tuvalete giderken yardıma ihtiyacı olabilir, yeni doğan bebeği ile ilgili bir sürü endişesi vardır ve son istediği ihtiyacı olmayan bir sürü insanın kafa şişirmesidir. Eğer yeni bebeğinizle yalnız kalmaya ihtiyacınız varsa, bunda suçluluk hissedecek hiç bir şey yok.

Doğum Sonrası Kapı Aşındıran Ziyaretçileri Hizaya Sokma Rehberi
8
15
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • eegzoo
  Böyle çok özel ve güzel bir durumda bile eşin ve çocuğunla veya gerekiyorsa bir iki yakın kişiyle rahatça devam etmek yerine başkası yüzünden sıkıntıya girmek ne kadar da üzücü. Keşke insanlar biraz anlayışlı olabilse ve anne baba demese bile bunların bilincinde olup ona göre hareket edebilse.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

714
 • kubravurucuel
  Bence doğum sonrası gelen misafirler lohusa yi yormadan görünüp gidebilirler. Bu olaylarda bile bebegin ve annenin mikrop kapma olasigi var. Gelen misafirler hijyenine ne kadar önem verse de lohusa ve bebeğe dikkat edilmelidir. Özellikle bebek opulmemelidir!!
 • Kardeşimin doğumunda ben yanında oldum sürekli uzun bir süre onda kaldım hatta ama herşeyine yardımcı oluyordum zatsn kendisi istemişti, bu süre içinde hergün bebeği görmeya gelen kayın validesi üstüne kafasına göre eve getirdiği komşuları, çocuk doğar doğmaz bütün sosyal medyaya fotoğraf paylaşması, gelince benim getirdiğim çayı beğenmeyip kardeşimin doldurmasını istemesi üstüne acıkmaları, kızın ne kadad acı çektiğini görerek gecenin bir saatine kadar oturması bilmem ne.
  Bütün bunları gördükten sonra ben dedim kesinlikle bu süre içerisinde bırak kayınvalideyi annemi bile istemem yani bunu düşünmeden kapıya gelen misafirlerede kapıyı açmam, kırılan kırılsın umrumda olmaz o durumda
 • Ben olsam 3 ay geçmeden kimseye fotoğraf göstermezdim. Hatta 3 ay öncesinde ziyaretçi de kabul etmezdim. Bir öpücük yüzünden virüs kapıp ölen bebekler bile varken uzaktan bakmaları zaten yeterli.
 • alinasakt
  Cok anlamsiz bir birakta kadin toparlanasin
 • ozmevi
  Nolur 1 ay sonra gelin
 • Çok güzel olmuş en nefret ettiğim insan tipi hasta ve doğum yapan kişiye taciz gibi gelenler iyileşme sürecini baltalayan meraklılar 😏😏
 • gokcemdere33
  Teşekkürler ☺️
 • Anlümseni
  Mükemmel bence emeğine sağlık.
 • Güzelmiş ✂️
 • Bence dogum sonrası ziyaret olmamalı kapıdan bakıp dönmeli
 • dreamliner61
  kötü bir durum sanırım :)
 • Bu ziyaretçileri anlamıyorum, çok sıkıntı yaratıyorlar.
 • Kaya2730
  Hii guzel bilgiler
 • CruelCritic
  Bende yakında dayı olucağım faydalı olmuş
 • Msk27
  İyi olmuş harika
 • Güzel başlık ziyaretçi konusu ülkemizde bir dert ya
 • mintakisleyelim
  ben doğurmacım sıkıntı yok :D
 • hediyeleşme, bebek görme olmalı elbette ama. Anne ile bebeği arasındaki özel duruma biraz saygı göstererek zaman geçmesini beklemek en doğalı. Ve bence 40'ı çıkması şart.
  Ellerşine sağlık
 • Psikologman
  bebek kokusu...
 • gececini69
  gelsin hediyeler
 • Mükemmel olmuş değerli fenom
YÜKLENİYOR...