#İYİLİĞİSEÇ

Johnson's
18 gü

Kamusal Alanda Emzirmek Nasıl Karşılanıyor?

Öncelikle kamusal alan nedir'i tanımlamak gerekir.

Kamusal Alanda Emzirmek Nasıl Karşılanıyor?


Kamusal alan, modern toplum kuramlarında, toplumun ortak yararını belirlemeye ve gerçekleştirmeye yönelik düşünce, söylem ve eylemlerin üretildiği ve geliştirildiği ortak toplumsal etkinlik alanına işaret etmek için kullanılan kavram. Ben artık sosyal medyanın da bu kavramın içerisinde olduğunu düşünüyorum. Ve tanım gereği HERKESİ rahatsız edecek davranışlarda bulunulmaması gerekir. Tuvaletiniz yapmak gibi en basit olarak. Okuduğum bu haber enteresan geldi bana.

Heather Kent isimli Twitch fenomeni, canlı yayında bebeğini emzirince eleştirilerin hedefi oldu.

Kamusal Alanda Emzirmek Nasıl Karşılanıyor?

Twitch ekibi videoyu yayından kaldırdı. Kimisi bunun normal olduğunu, kimisi şov amaçlı olduğunu kimisi de cinsellik barındıran bir hareket olduğunu ve müstehcen bulduğunu söyledi. Twitch ekibi, sonra fenomene ulaşarak daha önce böyle bir durumla karşılaşmadıkları için videoyu kaldırdıklarını, ancak içeriğini müstehcen bulmadıklarını belirttiler.

Ben de kızım yeni doğduğunda tabii ki dışarıda emzirmem gereken durumlarla karşılaştım. Ancak mutlaka üzerime bir emzirme örtüsü vs. bağlayarak bunu yaptım ya da bulunulan mekanda bir emzirme odası var ise onu kullandım. Asla birileri rahatsız ya da daha kötüsü TAHRİK olacak diye çocuğumu aç bırakmadım. Açıkçası, bir örtünün koruması olmadan bunu direkt göğsümü açarak yapar mıydım? Zannetmiyorum. Bunun toplumsal normlardan çok kendi rahatım ile alakalı olduğunu düşünüyorum.
Emzirmek gibi normal bir olayı müstehcen, ahlaksız, rahatsız edici bulan kafa yapısını ise kesinlikle anlayabilmiş değilim.

Kamusal Alanda Emzirmek Nasıl Karşılanıyor?
3
8
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Kız Görüşleri

 • MadaMüptezel

  Ortada eleştirilecek bir şey yok çünkü bir annenin yavrusunu beslemesi kadar doğal bir şey yok, bu sadece insanlarda değil hayvanlarda da olan bir şey ama bunu insanlar yapınca nedense ayıp oluyor, yuhalanıyor çünkü insanların içi fesat ve beyin mekanizmaları hayvanlara nazaran çok daha kötüye çalışmakta.. Güzel bir bence olmuş teşekkürler. 🌺

  Görüş hala geçerli mi?
  • Beğenmene sevindim. Hatırlıyorum ünlülerden biri ( kadın) adını vermeyeyim dışarda bebek emzirmenin libido düşmanı olduğunu söylemişti bir kaç sene önce. Kadın bile böyle düşünüyorsa bir durup düşünmek gerekiyor.

 • Faydalı içerik olmuş ✌🏻

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • bomonti216

  bebekler kamusal alanda acıkmasınlar o zaman :)

  Görüş hala geçerli mi?
  • iletiriz kendilerine:)

  • bomonti216

   ironiyi anlamışsındır :) kadın sanki keyfinden yapıyor. bebek acıkınca ne yapacaklar. sanki 7-8 yasındaki cocukta laftan anlayacak. ki onlar ile anlamıyor :D

  • anladım çok şükür ondan zaten iletiriz dedim :) teşekkürler yorum için

 • resimlerde cidden rahatsızlık yokk..

  Görüş hala geçerli mi?
  • ssizin düşünceniz nasıll

  • tartışmak bile komik geliyor bana. bu şey gibi biri demişti ya hamileler karınlarını göstermesinler dışarı çıkmasınlar vs. tartışılması bile saçma. Kadına ait herhangi bir şey bu ülkede tahrik ya da rahatsızlık unsuru olarak görülüp sözde kuralların ardına saklanmak isteniyor.

  • ewli misin we resimlerdekilerden hangisi gibi olmak uygun

  • Hepsini Göster

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

16
 • bir kadın istediği yerde çocuğunu emzirebilir. geri kafalı insanlar var diye çocuğun açlıktan ölecek hali yok.

 • 44asi44

  Sorun yok

 • B1ryudumsevg1

  Sorunuzu beğendim uzun olduğu için tamamını okumadım. Özet olarak şunu samimi duygularımla söylemek istiyorum.. kadına ve cinselliğe düşkün olmama rağmen emziren kadın görünce çok masumca buluyorum ve saygı duyuyorum.. doğal bir durum ve gidip bebeği sevesim geliyor 😊 . Ama açıkta emzirmek dinen doğru değil.. son olarak bebeksiz göğsünü ifşa edenlerde aşırı tahrik ediyor.. birinde masumiyet var birinde kasıtlı tahrik.. hiç bu kadar ciddi yazmamistim 😊

 • patrok

  Emzırılebılır ama ustune bısey ortulmeaı gerekır

 • Alemdaralii

  Bugün bu saat yeni açılan işletmelerde dahi bebek bakım odalarına yer vermiyorlar
  Arkadaşım bir cafe restoran açtı
  Abi Nasıl olmuş dedi eksiklerin çok dedim
  Adam bekar belki ondan ama diğerlerinde Neyin kafası çok merak ediyorum

 • Aksamm

  çocuk açsa mecbur emzşriceksin boşverin tahriki falan

 • Psikologman

  Annelik kutsaldır. Anne ahlakını çocuğa sütüyle verir. Haklısınız hiç bir müslümana yakışmayacağı gibi, sosyal toplumda müslüman olmayanlarında ahlakında olması gereken biri.

  • Teşekkürler. Ahlak ve din birbirinden ayrı kavramlar bence. Her Müslüman ahlaklıdır diye bir şey yok. Bu tamamen bakış açısı diye düşünüyorum. Bir de özellikle erkeklerin nasıl yetiştirildiği ile ilgili

  • Psikologman

   Her Müslüman ahlaklı olmalıdır. Elbette hatalarımız olacak. Ancak ahlak kavramı dinlerle direkt alakalıdır. Dinler davranış biçimlerinide içerir. örnek vermek gerekirse, inanmayan bir insan için ahlakı refere edecek bir rehber bulamazsınız. Ben bu konuda Allahın Kitabını, standard ve referans olarak alınmasından yanayım.

  • Fullmoon82

   Evet din yorumlanan bir konudur ve din ahlaki insanlara göre değişir. Bugün devletin parasını iç edip bunun ahlaka uygun olduğunu söyleyen de var , camide içki içildi diyerek halkı birbirine kırdırmaya çalışan da var ve ahlaken kimileri için onaylanan bir konu. Diyanet de görüş bildiremez siyasi olduğu için. Fakat uluslararası normlara gire hareket etmek daha doğru olur. Annelik ve annelik için gerekenler ayıp değildir. Cinsel ilişki , karnın şişmesi , doğum , emzirme gibi konular normaldir. Emzirme dışarıda yapılabilmeli. Ben de eşime bu konuda tam destek verdim. Kapalı alan olmadığında emziriyor. Sonuçta camide içki içtiler diyerek milyonları birbirine kırdırmaya çalışmıyor ki , niye günah olsun

  • Hepsini Göster
Yükleniyor...