Sürat Kargo paketimi kaybetti, şimdi ne yapmalıyım?

pentin u
Selam dostlar.

Sürat Kargo pişmanlıktır böyle başlayayım. Telefon kutusu verdim 10 gün evvel, adamlar kaybetmişler. Yok yani, sağlıklı dönüş de alamıyoruz. Oraya aktar, buraya kayıt oluştur derken ürünümü bulmuyorlar. Ben de şikayet süresini kaçırmak istemiyorum.

Adamlar yaptığı hatayı telafi etmemek için bütün teslim ve bilmemne sürelerini dibine kadar kullanıyorlar. Bana telefon almıyoruz bile dediler kaybettikten sonra. E teslim alırken söyleyeydiniz bu bilgiyi, yalvardım mı size?

Saçma sapan açıklamalarla iyice midemi bulandırdılar. Ben bunları şikayet etmek istiyorum ama bu al paketini buldukla da sınırlı kalmamalı. Ne yapabilirim daha önce tüketici mahkemesine başvuran biri var mı? Süreci biliyorsanız paylaşır mısınız lütfen?
Güncellemeler
+1 yıl
E-devlet üzerinden btk.gov.tr adresine yönlendirildim. oradan şikayet formu doldurdum ancak pazartesi sabahtan tüketici hakları mahkemesine gideceğim. Bakalım ne olacak bilgi veririm soruyu güncelleyip. Bence insanların da bilgiye ihtiyacı var tüketici hakları mahkemesine nasıl başvuru yapılır, ne kadar sürede sonuçlanır? Bakıyorum kimse bilmiyor. Bir gün işimize yarar illa ki.
Sürat Kargo paketimi kaybetti, şimdi ne yapmalıyım?