Dolar Aklını Çıldırmışken Yılbaşı Hediyesine Servet Ödemeyin!

Yılbaşına 20-25 gün gibi bir zaman varken, şimdi den Ayşe'ye kitap alırım da, Ahmet'e ne alsam moduna girdim bile. Küçük bir şirketi yönetmeye çalışıyorum, düşünsenize personelin yeni yıla hediyesiz veya ikramiyesiz girdiğini ?

Eski müdür yer yılbaşı büyük bir hediyeleşme partisi yapardı çünkü,

Neyse ki pastacılık konusunda ki yeteneğimi kullanarak, son iş gününde dev bir pasta keserek kutlama havası yaratabilirim ve tek tek hediye almaktan kurtulmuş olurum. Benimle aynı durumda olanlara tavsiyemdir.

Belki şu ağacın yıldızı bana düşer

Çalışma arkadaşlarım dışında öğretmenlerimiz, çocuklarımın arkadaşları ve benim arkadaşlarım var. (neyse ki kalabalık bir ailem yok) Kabaca bir hesap yaptığımda 300 lira gibi bir hediye külfeti çıktı. Benim için çok çok fazla.. Çaresiz farklı alternatifler aramaya başladım. Geçen yıl el örgüsüyle boyunluk örmeyi öğrenmiştim, bir kaç arkadaşıma bunu yapacağım.

Bir reklam arası örülüp hazırlanabilen ve maliyeti çok düşük el emeği göz nuru mükemmel bir hediye

Bir de video buldum sizin için; https://youtu.be/zXyvO7_JSfY

Yine eldiven ve boyunluk üzerinden giderek imitasyon kürk kumaş ve astar kullanmayı düşünüyorum. 20 ile 50 lira arası değişiyor fiyatları. Sanırım bir gece dikiş makinasının başında otursam tüm okulu giydirebilirim. Sonuçta kış mevsim de herkes üşür :))

Hem el emeği gibisi var mı?

Ekonomimiz can çekişirken gereksiz harcama yapmaktan kaçınmamız gerekiyor. Hediye edeceğimiz şey her ne olursa olsun, alan kişi kullanabilmeli ve işine yaramalı. Bozdurup Türk lirasının değer kazanmasını (!) sağlayabileceğim dolarlarım yok. İthal üründen daha pahalı da olsa yerli üretimi desteklemeye özen gösteriyorum.

Hem belki 2017 emeklerimizin karşılığını alabildiğimiz bir yıl olur.. Bunu hep birlikte söyleyip evrene mesaj filan gönderelim.

Sevgilerimle

#mobilbence


0|0
20

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...