Bebek Arabalarında Seçim Esasları

Burccoskunkan

Merhabalar. Bugün işin uzmanı olarak bir bebek arabası alınırken nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında ufak bilgiler vereceğim. Öncelikle Antalya ağırlıklı olmak üzere Ege, Marmara ve İç Anadolu bölgelerinde bebek ürünleri üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an da bilindilk büyük bir firmada görevime devam etmekteyim.


Asıl konuya gelirsek, bebek arabası seçerken bir çok kriterler göz önünde bulundurulmalıdır. Ancak yapılan araştırmalar annelerin/adaylarının bu kriterlere bakmaksızın marka, Büyük Teker, gösteriş ve rengine aldanarak seçimlerini yapıtkarı ortaya çıkıyor. Bunu fırsat bilen birçok marka da rant haline dönüştürüp kalitesiz ve dayanıksız malzemelerden gösterişli, sükseli arabalara birde markalarını koydukları vakit değerinin 3-4 katına satmaktadırlar. Oysa ki dikkat edilmesi gereken kriterler bunlar yerine şu şekilde olmalıdır.

1- Ham madde malzeme

Bebek Arabalarında Seçim Esasları


Kesinlikle çift kat alaşımlı Alüminyum malzeme seçilmelidir. Bu üründe hem hafiflik, hem esneklik hem de sağlamlık kazandırmadır. Özellikle bu tarz arabaların profillerinde Alüminyum ibaresi yazmaktadır. Yazmayan arabalarında mutlak suretle katalog veya kullanma kitapçıklarının kontrol edilip Alüminyum olup olmadığına bakılmalıdır.

2- Tekerlek gövdesi

Bebek Arabalarında Seçim Esasları

Büyük kocaman tekerlekler sağlamdır diye birşey yok. Yukarıda çok bilindik bir markanın en pahalı arabasının tekerleği. Bakın tekerlek ne kadar küçük değilmi. Aşağıda dakocaman tekerleklere sahip bir bebek arabası. Anneler bu büyük tekerleklere aldanıp aşağıdaki arabayı seçmektedirler. oysa ki yukarıdaki küçük tekerlekli araba aşağıdaki o kocaman tekerlekli arabasan çok ve çok daha sağlam ve kullanışlıdır.

Bebek Arabalarında Seçim Esasları

Tekerleklerde dikkat edilmesi gereken kriter gövdeleri. Ön tekerlekler kendinden bir demir konstrüksoy ile araba kasasına geçen bir gövdeye sahip olmalıdırlar, arka tekerlekler ise numan (bilyeli) tekerlek gövdesinden oluşmalıdırlar.

3- Kullanış tek başına kullana bilme

Bebek Arabalarında Seçim Esasları

Evet tek başına kullana bilmeşi ebeveyn. Diceksiniz ki bebek arabası kaç kişi olacak. Maalesef yeni trend olan travel sistem arabalarda o annelerin hayran kaldığı, zengin dizilerinde gösterilen, annelerin bundan başka istemem dedikleri Travel Sistem arabaları (Yukarıda Görselde bulunan) yanlarında 2. bir kişi olmadan kullanmaları İMKANSIZ dır. şöyle ki Travel sistem arabaları evden aşağıya indirirken ve yukarı çıkarırken tek baışınıza çıkaramazsınız (asansörü olmayan evler için) dolmuş otobüs kullanamazsınız. çocuğunuz büyüyüp artık dik oturmaya başladığında, yatırma ve oturtmalar arasında geçiş pyaparken çok zorlanacaksınız, güneşe veya rüzgara karşı giderken ters yöne dündürmelerde yaşayacağınız zorluk, aldığınız arabadaki pişmanlı İMDB gerilimde 8,9 alır.


İdeal olan koldan çift yöne geçebilen pratik toplamalı arabalardır.

Bebek Arabalarında Seçim Esasları

Yukarıdaki araba tarzındaki arabalar...

4-Minder Desteği

Kendinden minder desteği veya boyunluğu olmalıdır. Anneler genellikle bebek arabalarının altına bir minder koyarak emniyet kemerlerini safdışı etmektedir ve inanın o minderler ile çocuk hiç rahat etmemekte vve devamlı ağlamaktadır. Seçmiş olduğunuz arabanın kendinden minderi olmasına dikkat edin ve lütfen başka minderler koymayın.

Bebek Arabalarında Seçim Esasları

Örnek olarak, yukarıda görmüş olduğunz arabanın kendinden minder desteği bulunmaktadır.


Sonuca gelirsek çok paralar verip gösterişine büyük tekerleğine hayran olduğunuz arabalar maalesef ya kullanışsız olup size 2. bir arabayı aldıracaktır ya da yolda bırakacaktır...

Bebek Arabalarında Seçim Esasları
2
1
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye
  Emegine saglik faydali bir bence olmus
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

11
 • GiTMeYeCeKTiN
  Çok güzel paylaşım 😊
 • Gizli Üye
  Ellerine sağlık çok güzel anlatmissin
YÜKLENİYOR...