Baby Shower Yapacaklar İçin Alışveriş Listesi Önerisi

hoşgezeninhoşkalfası

Selamlar,

Özel anları ölümsüzleştirmek hayattaki en büyük mutluluğum. Baby Shower partileri de bir bebeğin gelişini kutlamak için harika bir organizasyon. Böyle büyük partiler yaparken illa ki unutulan, gözden kaçan şeyler olabiliyor. Bu yüzden kusursuz bir baby shower için gerekli olan her ihtiyacınızı içeren bir alışveriş listesi hazırladım sizler için.

Öncelikle yapmanız gereken şey mekana ve zamana karar vermek. Bunu listeye ekleyemeyeceğim için topu size devrediyorum. Zaman ve mekana karar verdikten sonra ihtiyacınız olan şeyleri öğrenmeye geçelim.

Süslemek için gerekli olan malzemeler

Baby Shower Yapacaklar İçin Alışveriş Listesi Önerisi

Öncelikle parti konseptine karar vermelisiniz. Baby shower yaparken genelde bebeğin cinsiyeti çoktan öğrenilmiş olur. Bu yüzden bebeğinizin cinsiyetine göre bir renk belirleyip konsepti ona göre ayarlayabilirsiniz. Olmazsa olmaz şeyler balon ve konfetiler tabi ki. Bebeğinizin gelişini kutlayan bir sloganlı pankart da olmazsa olmaz olacaktır.

Pembe ve mavi renklerinin dışında da konseptler yaratabilirsiniz. Örneğin rengarenk çiçeklerin olduğu bir konsept. Burada bol bol canlı ve yapay çiçeklere ihtiyacınız olacak. Ya da orman ve hayvanlar alemi konsepti. Her çocuk ve bebek hayvanlar alemini sever ve bu konsept bence baby shower için harika olacaktır. Balon ve konfeti haricinde küçük ve büyük boyutlarda hayvan figürleri kullanabilirsiniz.

Kısacası bir parti ortamı hazırlamak için önce konsepti belirleyin sonra da ona uygun malzemeler seçerek ortam yaratın.

İkramlık hazırlığı

Baby Shower Yapacaklar İçin Alışveriş Listesi Önerisi

Baby showerda en önemli şeylerden biri ikramlıklardır. Self servis olacağı için güzel bir masa hazırlamalısınız. Plastik ama konsepte uyan tabak, çatal, bıçak, bardak işinizi kolaylaştırır. İkramlıkların sergileneceği masanın dekorasyonu da çok önemli. Büyük bir masa örtüsü alıp konsepte uygun renkte balon ve kurdelelerle süsleyebilirsiniz.

İkramlıkları kendiniz hazırlayacaksanız yapacağınız yemekleri seçin ya da bir catering şirketi ile anlaşın. Eğer kendiniz yapacaksanız seçeceğiniz ikramalıklara göre alışverişinizi yapın.

En önemlisi ise pasta. Yine konsepte uygun olan bir pasta tasarımı seçmelisiniz. Burada en uygunu bir pastacı ile çalışmak olacaktır.

Hediyelik hazırlığı

Baby Shower Yapacaklar İçin Alışveriş Listesi Önerisi

Baby showera gelecek davetlililer bebek ve anne için hediyeler alırlar. Aynı şekilde anne ve baba da gelen davetlilere küçük hediyelikler hazırlarlar. Küçük bir paket hazırlayabilirsiniz misafirleriniz için. Kadınlar için içinde ruj, allık; erkekler için ise tıraş köpüğü, deodorant gibi malzemelerin olduğu aynı zaman da kurabiye, şeker, çikolata eklediğiniz bir paket hazırlayabilisiniz.

Anne ve babalar bu konuda utangaç olabilir ama baby shower öncesi gelenlerin hediye alması için bir ihtiyaç listesi hazırlayıp arkadaşlarınıza vermeyi unutmayın. Nasılsa hediye alacaklar, bari ihtiyacınız olan bir şey alsınlar.

Baby Shower Yapacaklar İçin Alışveriş Listesi Önerisi
13
3
Görüşünü yaz
3Kız Görüşü
13Erkek Görüşü
Kapat

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

313
 • PİANİSTOMER
  Gerçekten çok ama çok önemli, yararlı, faydalı, bilgili ve süper bir yazı olmuş. Ellerinize sağlık. 😎👍
 • machiva
  birini bulup evlenir ve çocuk yaparsam bu öneriyi dikkate alacağım :)
 • bengünaz16
  Çok güzel bi liste olmuş
 • Peugeot90
  Kahr olsun kapitalizm. Bu ne abi ya.
 • KədiGülü
  Güzel liste olmuş emeğine sağlık.
 • spacescom
  benim çocuğum olsa baby shower yapmam
 • GelPcPcc
  Teşekkürler
 • Sirednod
  Göstermeyin nazar değmesin bebeye
 • küverti
  bunları geçektne insanlar okuyor mu
 • Sailor42
  Saçmalık ve israftan baska bisey degil 🙄
 • GezegenAdam
  inanmadığım için pek yapmam :D
 • SsertTErkek
  Bir gün lazım olur belki güzel olmuş
 • asyaasya67
  Güzel ama ben yapmam
 • Eziremsem
  güzel olmuş
 • Öcüü86
  Harika bir paylaşım bilgi alıyor
 • Gizli Üye
  Güzel yazı olmuş
YÜKLENİYOR...