Akıllı Saat Mi, Bileklik Mi? Huawei Band 6 Alışverişim!

liliaaaa

Selam canlar. Uzun zamandır Xiaomi mi Band 4 kullanıyordum ve artık fonksiyonlarının bana yetersiz geldiğini fark ettim ve yeni bir akıllı bileklik arayışına girdim. Malum akıllı saatler oldukça pahalı. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle ben de Huawei Band 6 araştırmalarına başladım. Araştırmalarımda beni ikna eden pek çok özellikler oldu. Görünümü de bayağı etkiledi. Akıllı bileklikten ziyade akıllı saat gibi duruyor. Ne dediğimi şimdi sizler de görerek anlayacaksanız. Eee hazırsanız başlayalım. :)

Huawei Band 6 Kutu Açılımı

Huaweı Band 6 Kutu Açılımı
Huaweı Band 6 Kutu Açılımı

Ben dayanamadım ve kutuyu sizden önce açtım :D Ama sizlerde görün istedim. Huawei Band 6 kutu açılımında içerisinden saat ve şarj cihazı çıkıyor. Bir de kitapçık :)

Huaweı Band 6
Huaweı Band 6

Huawei Band 6 Kurulumu

Huaweı Band 6 Kurulumu
Huaweı Band 6 Kurulumu

Oldukça kolay bir kuruluma sahip. Saati açar açmaz karşınıza bir kare kod çıkıyor ve kare kodu telefonunuza okutmanız gerekiyor. Daha sonra da Huawei Health uygulamasını indirmelisiniz. Uygulamayı indirdikten sonra telefonunuzun bluetooth ve konumunu açmalısınız. Ardından telefonunuzla eşleştirmeli ve kişisel alanları doldurmalısınız.

Huawei Band 6 Bileklik Mi Saat Mi?

Huaweı Band 6
Huaweı Band 6

Birçok bilekliğe göre farklı ekran özelliklerine ve boyutlarına sahip olsa da Huawei Band 6 bir bilekliktir. Tercih edilmesinin en önemli nedeni ise bilekliğin akıllı saat havasında olmasından kaynaklanmaktadır. Büyük ekranı ile akıllı saatlere taş çıkartır. :D

Huawei Band 6 İçerisinde Neleri Barındırır?

Akıllı Saat Mi, Bileklik Mi? Huawei Band 6 Alışverişim!

Akıllı saatimizin fonksiyonları oldukça geniş diyebiliriz. Hadi bunları daha detaylı inceleyelim.

Teknik Özellikleri Nedir?

 • Ekran: 1.47 inç, 194 x 358 piksel AMOLED
 • Ağırlık: Yaklaşık 18 gr
 • GPS: Yok
 • Sensörler: 6 eksenli IMU sensörü , Jiroskop
 • Batarya: 180 mAh
 • Bağlantı: 2.4 GHz, Bluetooth 5.0
 • Su geçirme: 5 ATM
 • Şarj bağlantısı: Manyetik

Ayrıca ortalama 5 dakika şarj ile 2 gün kullanabilmek de mümkün :)

Genel Özellikleri Nelerdir?

 • İçerisinde manyetik şarj aleti bulunduruyor. Bu sayede kolayca şarj oluyor. Eğer batarya full ise 14 gün eğer bilekliğimizin tüm özellikleri açık ise 10 gün kullanabiliyoruz.
 • Almak istediğiniz bildirimleri Huawei Sağlık uygulaması üzerinden aktif edebilirsiniz.
 • Güncellemeyi tamamlayarak kaldığımız yerden devam edebiliriz.
 • Ekran üzerinde kolayca değişiklikler yapabilirsiniz.
 • Saat hafif ve rahattır.
 • 96 farklı egzersiz modu mevcuttur.
 • SpO2 takibi vardır.
 • TruSleep 2.0 uyku takibi mevcuttur.
Huawei Band 6
Huawei Band 6

Ayrıca telefonlarımıza gelen tüm bildirimleri rahatça takip edebiliriz. Hepimizin evde kaldı bu dönemlerde spor aktivitelerimizi saatle birlikte yapabiliriz. Ayrıca kamerayı yöneterek telefonunuzun arka kamerasından fotoğraflarınızı da kolaylıkla çekebilirsiniz. Egzersiz konusunda halkalar ile size yardımcı oluyor ve halkalar tamamlanınca motive edici bildirimler almanıza yardımcı oluyor. En önemli özelliği ise kandaki oksijen miktarını ölçebilmesi. Rahatsızlığı olan birisi için aşırı önemli. Gün boyunca kandaki oksijen miktarınızı ölçüyor ve düşmesi durumunda kullanıcıyı uyarıyor. Ayrıca gün boyu kalp hızınızı ölçüyor. Stres takibini de elden bırakmıyor. Sakinleşmeniz için size yardımcı oluyor :)

Huaweı Band 6
Huaweı Band 6

Müthiş uyku takibi sayesinde 'iyi uyudum mu?' sorusunun cevabına da şipşak ulaşıyorsunuz. Bir kadın olarak beni en çok mutlu eden özelliği Döngü takibi oldu. Yaklaşan döngümüzü rahatça takip edebilmemiz oldukça önemli. Kolayca müzik değiştirebilme özelliğini unuttum sanmayın. Bana oldukça rahatlık sağladı. :)

Akıllı Saat Mi, Bileklik Mi? Huawei Band 6 Alışverişim!

Sizler de benim gibi akıllı bileklik arayışındaysanız mutlaka Huawei Band 6 akıllı bilekliğe göz atmalısınız.

Önerebileceğiniz akıllı bileklik ve akıllı saat modellerinizi eklemeyi unutmayın :)

Akıllı Saat Mi, Bileklik Mi? Huawei Band 6 Alışverişim!
77 Görüş