Yılbaşını Geçirmek İsteyeceğiniz Birbirinden Güzel 6 Şehir!

Epiphania

Merhaba güzel insanlar.

Dilerim 2020 hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz ve nihayet mutluluğu yakalayabileceğiniz bir sene olur. Ve böylesine güzel bir seneye girerken, pek çoğumuz yılbaşını güzel bir yerde geçirmek isteriz, değil mi? Ne derler? Yıla nasıl başlarsan öyle devam edermiş! O halde gelin birlikte yılbaşı en güzel hangi ülkelerin hangi şehirlerinde geçirilir ona bakalım. :)

1. Moskova - Rusya

Yılbaşını Geçirmek İsteyeceğiniz Birbirinden Güzel 6 Şehir!

Yılbaşını bembeyaz bir yerde, devasa yılbaşı ağacı altında sevdiklerimizle eğlenerek geçirmekten daha güzel ne olabilir? Ve Moskova kış sporları için arayıp da bulamadığınız bir cennet gibidir! Festivaller için Moskova'da en güzel zaman kıştır hatta. Avrupa'nın en büyük ikinci buz pateni pistinde, sevgilinizle kaydığınızı düşünsenize? Ya da Novopushkinsky Meydanı'ndaki artistik patinaj gösterileri izlediğinizi? Üstelik snowboard severler için de mükemmel bir fırsat olacağından hiç şüphem yok.

2. Paris - Fransa

Galeries Lafayette
Galeries Lafayette

İşte Aşk Şehri... Hele yeni yıla sevgiliyle birlikte girilecekse, romantizmin doruklarına ulaşmak için Paris'ten daha iyisi düşünülemezdi herhalde. Paris'te yeni yıl zamanı şehrin her bir tarafında farklı şenlikler düzenleniyor. Champs-Élysées'de sevdiğiniz insanla yürümek, o büyüleyici ışıkların etkisine kapılmak... Eyfel kulesinin etrafında gezinmek, tatlı ufak pazarlarında takılmak ve şampanya içmek... Galaries Lafayette denilen alışveriş merkezini de mutlaka görmek gerek, muazzam dekorasyonları olduğunu duydum!

3. Venedik - İtalya

Yılbaşını Geçirmek İsteyeceğiniz Birbirinden Güzel 6 Şehir!

Tatlı, sevimli ve romantik bir şehir daha! Üstelik zengin tarihi ve kusursuz mimarisi ile hem bir görsel şölen sunacak, hem de eğlencenin dibine vurabileceksiniz. Campo S. Polo ve Campo S. Stefano diye adlandırdıkları iki ünlü pazarları oluyor bu dönemde. Çok güzel hediyelikler ve harika hatıralar biriktirebilirsiniz. Moskova'daki kadar olmasa da burada da muazzam buz pistleri olduğunu duymuştum. Tarihe ve tarihle bezenmiş güzel balolara, partilere meraklıysanız Venedik tam aradığınız yer!

4. Rio de Janeiro - Brezilya

Yılbaşını Geçirmek İsteyeceğiniz Birbirinden Güzel 6 Şehir!

Brezilya'da güzel olan tek şey futbol değil. Rio, yılbaşını geçirmek isteyebileceğiniz harika şehirlerden bir tanesi! Brezilya için noel ve yılbaşı aile ile geçirilecek bir zaman da olabildiği gibi güzel anılar biriktirmek ve eğlenmek için de harika dönemlerdir. Orada da tıpkı bizimki gibi kurayla isim seçerek birbirlerine hediye alma eğlencesi vardır. Buna Amigo Secreto derler. Ve kendilerine has geleneksel noel yemeklerinin de pek lezzetli olduğunu söylemek lazım. Hem tropikal, hem de ailecek gitmek için güzel bir yer. Harika havai fişekleri ve devasa ağacı da unutmayalım.

5. Las Vegas, Nevada - Amerika

Yılbaşını Geçirmek İsteyeceğiniz Birbirinden Güzel 6 Şehir!

Vegas'ta olan Vegas'ta kalır! Ama yeni yılda oraya giderseniz bunu her yerde ve herkesle paylaşmak isteyeceğinize eminim. Las Vegas normal zamanlarda bile oldukça hareketliyken yılbaşında hayal bile edemeyeceğiniz kadar renkli bir hâl alıyor! Casinolar, gösteriler, şovlar, adeta yılbaşı için bir cennet oluyor. Bellagio çeşmesinin harika dekorasyonu ve ışıltılı görünüşü için oraya gitmek isteyeceksiniz. Ethel M. Çikolata Fabrika'sında ise kendinizi Charlie'nin Çikolatalı Fabrikası filminin ortasına düşmüş hissedebilirsiniz. Evet, çikolatadan evleri kastediyorum! Vegas'ın her yerinde ışıltılar, süslemeler ve dans gösterileri ile karşılaşabilirsiniz. Eh, doğal olarak epey masraflı bir tatil oluyor. Ama değer.

6. İstanbul - Türkiye

Yılbaşını Geçirmek İsteyeceğiniz Birbirinden Güzel 6 Şehir!

Evet güzel insanlar! Bu sene İstanbul'da da çok güzel yılbaşı kutlamaları bizi bekliyor olacak. Ortaköy sahilinde güzel bir gösteri, Taksim meydanında eğlence! Havai fişek gösterilerini kaçırmamalısınız. Nasıl olacağını ben de merak ediyorum. İsterseniz tekne programlarına -ki oldukça eğlenceli ve renkli- katılabilirsiniz. Sevdiğiniz sanatçıların yer aldığı organizasyonlara gidebilir, sınırsız içki ve güzel yemeklerin tadına varabilirsiniz. Hem belki İstanbul bize güzel bir sürpriz yapar ve kar yağışı ile birlikte 2020'ye girme şansımız olabilir!

Peki siz nereye gitmek, yeni yılı nerede ve kiminle geçirmek isterdiniz?

Okuduğunuz için teşekkür ederim, şimdiden yeni yılınız kutlu olsun!

Yılbaşını Geçirmek İsteyeceğiniz Birbirinden Güzel 6 Şehir!
Yılbaşını Geçirmek İsteyeceğiniz Birbirinden Güzel 6 Şehir!
4
1
Görüşünü yaz
Kapat

En İyi Erkek Görüşü

 • izmend
  Bu bahsettiğiniz şehirler arasında İstanbul diğerlerine kıyasla solda sıfır kalır. Eski Sovyet ülkelerine bakın bir de. Hemen hepsinde yeni yıl çok güzel kutlanır.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

13
 • Bombadil
  Moskova çok güzel bir şehir 👍
 • TheExpanse
  Venedık on numara bnece
 • Gizli Üye
  Kim istemediz ki böyle yerlerde girmeyi ama işte şartlar:(
  • Epiphania

   Umudumuzu kaybetmeyelim, ne olacağını bilemeyiz değil mi? ❤

 • Gizli Üye
  En iyisi Türkiye
YÜKLENİYOR...