Acilllll? Yogurdum tutmadi?

Arkdslar benim firinmda yogurt yapma özelliği var once onunla yogurt yapmayi denedim ne yaptysam tutturamadim süt bosa gtti dedim ki demek ki sarıp sarmalayarak yaparsam olur bide battaneye sararak yaptim az once actim tabi 4 saat beklettm hala süt legene sicak su koydum sicak suda bekletcem ondada olmazsa ne yapayim bir fikri olan yardimci olsun lütfen cildirmama az kaldi artk 😢

0|0
36

En İyi Erkek Görüşü

• 1 gece filan hiç ellemeden beklet birde içine bir yemek kaşığı filan yoğurt koymak lazım maya için

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• keşke fırında yapmasaydın. ilk defa duyuyorum bir firinin böyle özelliği olduğunu. bak eğer oda olmazsa tutmazsa yoğurt fikrinden vazgec ve ondan tereyağ yap. ama ilk önce youtube'dan araştır videolara falan bak nasıl yapılır diye. bende bilmiyorum cünkü

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

• Fırını ısıtıp kapat. Sonra kabı kapaksız koy 4 saatte olur. ne kadar maya koydun? Hazır süt mü bu?

0|0
    0|0
    • Yok degil günlük sut. Bir kilo süte yarim yemek kasigi maya koydum. Firini kaç derece de ne kadar isitayim

• Kapak derken fırın kapağı değil biliyorsun değil mi? Kavanoz kapağı... bence dediğim gibi yap. Daha önce denemiştim.. 75 derecede 1 saat

• Yok tencerenin kapagini

• Tutar tutar

0|0
    0|0
  • Ya tutarsa:D

0|0
    0|0
  • Bildiğim kadarıyla 4 saat az bir zaman bizimklet aksamdan yapardı sabaha anca

0|0
    0|0
  • slmgflgogdk oofxbjo jbgu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Sütü kaynatırsın ve soğutursun biraz, parmağını sütün içine batırım 10 a kadar sayarsan yanmadan sütün sıcaklığı yoğurt için ideal demektir.
    Fırında mayalayacaksan fırın derecesini 40 a getir 10 dk kadar sıcak kalsın sonra fırını kapat ve sütü ağzı açık şekilde fırına koy kapat.
    7-8 saat içinde yoğurdun hazır.

0|0
    0|0
  • en iyisi yorgana bükerek yapmak. annem hep oyle yapar

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;