Bir tavuk niye pişmez?

Normalde fırınımda 70 dk'da tavuk pişer.
Bu defa 75 dk kaldı pişmedi. Ardından tavuk parçalarını fırındaki patates soğan domates ile tencereye koydum suyu salçası ve baharatlarıyla birlikte.
1 saatten fazla oldu hala sert.
Son kullanma tarihine daha var.(değiştirmemişlerse - keskinoğlu)

Rastladınız mı bu duruma?

0|1
84

En İyi Kız Görüşü

• Keskinoglu tavuklari cok iyi oldugu soylenemez ancak organikse bu renkleri sari olanlardan. Evet onlar gec piser.

0|0
    0|0
    • Yok XL veya Organik tavuklardan değil.

Biliyoruz ki marka farketmez hepsi sağlıksız, tavuk değil "piliç".

Yarın için yapayım yarın hazır yemeğim olsun dedim kaç saat oldu. İlk defa da almıyorum. Şaşırdım. Gerçi o kadar pişti virüs falan kalmamıştır zehirlemez heralde :D

• Bir umut çok canım çekti diye tereyağlı pilavın yanında yarım saat daha kaynattım. Tadına baktığımda yenecek gibi değildi.
      Ve çöpü boylayacak. Lanet olsun bu hayat :D

• gecmis olsun o zaman. iade et tavugu😊

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 7

• geç pişen iyi aslında

0|0
    0|0
    • Soruyu tavuk diye sordum ama "piliç". İkisi çok farklı şeyler.
      O yüzden geç pişen piliç iyi falan değil :D Zaten pişmedi hiiç. 3 saatte köy tavuğu bile pişerdi.

• yorum yapmak için yorum yaptım çaktırma 😂

• Farkındayım :/

• Firin torbasi kullansaydin keske..

0|0
    0|0
  • Kesim zamanı geçmiş olabilir. Eti sertleşir o durumda. Tavuğu fırına atmadan önce kısık ateşte kendi halinde müherlemek, hem pişme süresini azaltır hem lezzeti artar. Elektrikten de tasarruf etmiş olursun

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim uyarı için. Evet çok çok sertti. Nerdeyse 3 saat fırında ve tencerede pişmedi.
      Çöpe gidecek. Olan bulaşığa oldu malzemeler sorun değil de..
      Bulaşık..

• Köy tavuğu mu knk

0|0
    0|0
  • 200 dereceye ayarlasaydin

0|0
    0|0
  • Pakete ne bakıyon normal tabi

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 3

• Fırın ısıyı esit dagitmiyor olabilir?

0|0
    0|0
    • 11'de yeni fırına atmıştım. 3 saat olacak pişirme aşamasında. Yarısı fırın yarısı tencere. Aralarda tadına bakıyorum.

• Bence umudu kesin hocam firindan oturu olup olmadigini kontrol etmek icin her zaman pisirdiginiz ornek patates bir iki tane feda edip test edin yoksa tavukta sikinti vardir

• Çoktan pilav yemiyorum belki yıl oldu. Yarın bir pilav yapayım yanında tadı güzel olmazsa çöpe gider yapacak bir şey yok :D Teşekkürler.

• Havalar soguk gec ısınıyo hayvan doğal karşılamak lazım:)

0|0
    0|0
  • Tavuğun hangi bölgesi kardeşim?

0|0
    0|0
    • 2 tane ufak kalçalı but, 600 gram tavuk göğsü.
      Her yemeğimi kendim yaparım tek yaşıyorum zaten. Yani ilk yapışım değil. Şimdi de tadı lastik gibi. Pişiyor mu samanlaşıyor mu sizce?

• Teşekkür ederim folyo kullanmayın bence aşırı zararlı. Fırın torbasında sadece patates ve soğanları koymuştum.

Hep öyle pişiriyorum bazen tüm tavuk pişiriyorum ama bu kadar uzun sürmesi çok çok tuhaf.
      3 saat oldu.

• Yok hayır folyo belli bir derecenin üstünde zararlı 😉 (şuan derecesini hatırlamıyorum) sen yinede dinle beni 10 yıldır aşçıyım ben..😄

Yükleniyor... ;