Su böreği nasıl yapılıyor?

arkadaşlar su böreğiyle ilgili detaylı bilgi almak istiyorum bunun ustası olan var mı.. mesela 1 soru... bir tepsi su böreği için kaç yumurta ve kaç ölçek un kullanılır... 2 soru.. kaç kat yufka serilir... 3 Soru üzerine yumurta sarısı sürülürmü.. ve fırında kaç derecede kaç dakika pişirilir? Ben birkaç defa denedim ama sanki olmuyor gibi mesela çok yağlı oldu birdefa aralara çok yağ sürmüşüm.. birde iç kıvamı nasıl olması gerekiyor benim yaptığımda içi hamurumsu kıvamda oluyor.. normali zaten öylemi oluyor acaba, bir cevap verin lütfen

0|0
33

En İyi Erkek Görüşü

• ölçeklenebilir sistemler kullanırsan zor hocam ben göz kararı yapıyorum hep

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben şöyle yapıyorum: 4 yumurta bir bardak sıvıyağ 2 bardak sütü karıştırıyorum bir kapta.6 yufkadan yapıyorum.5de olur. İlk yufkayı serdikten sonra sütlü karışımı döküyorum. üstüne yine yufka yine karışımı döküyorum. yine yufa seriyorum. içerisine peynir ya da artık ne varsa üzerine yufka yine her kata karışım döküyorum. en üst katada her yerıne sonra çatalla deliyorum yufkanın bazı yerlerini içine iyice işlesin diye yağı az daha koyabılırsınız:) ve en son yufkayı kapatıyorum üstüne

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 2

• Bir kilo una 5 yumurta yeter ona göre ayarlama yap az çok az tuz koy hatta hiç
    Koymazsan bile olur çünkü yufkası başlarken suyuna bolca atıyorsun o tuz yeterli olur

0|0
    0|0
  • Su ile yapılıyor :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Genelde 10 kat yapıyorum. 5 inci katında peyniri serpiyorum. Her katı haşlayıp serişimde az az yağlıyorum. Üstüne yumurta sarısı sürülmez. Ben sürmedim hiç. 3 yumurta 1 çorba kaşığı yogurt Tux bir buçuk şeker kaşığı bu kadar alabildigince un. Bu tariften 10 pazı çıkar. Biraz dinlerdir 10 pazıyı bölüp. sonra açmaya basla

0|0
    0|0
    • Dinlendirirke. Nemli bez ser üstüne

• Yumuşak ve kıvamda kalmasını sağlıyor. Ben ocagın üstünde kendim cevire cevire yapıyorum alt kısmı pişince üst kısmj da çevirip pişiriyorum. Bu gune kadar pismemis tarafı olmadı. Yakmamaya öxen göstermek gerek

• Çok teşekkürler

• çok zor bence yaaa.. hamuru aşırı sert oluyor acana kadar bileklerim acımıştı. Su böregi için özel yufka gibi satılıyor ama ondan alabilirsin

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;