Konserve içindeki yemeği ısıtmak için olduğu gibi ocağa koyar altını açarsak konserve patlar mı?

Konserve içindeki yemeği ısıtmak için olduğu gibi ocağa koyar altını açarsak konserve patlar mı? Veya yemekte bozulma olur mu?

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kapagını acıp kısık atese koyabılırsın kagıdını falan cıkar ama

0|1
    0|0
    • Bunu dusunmemiştim kız zilli öptüm seni :D

En İyi Erkek Görüşü

• Patlar ve mutfağı darmadağın eder. Yemeyi düşündüğün malzeme de tavandan duvara her yere yapışır , tava derken mutfağı temizlemek zorunda kalırsın.

Tabii yaralanmadın ya da haşlanmadıysan :)

0|1
    0|0
    • Hahahhaha D:D valla dinlemeden isittim o sekilde ama annem çok kizinca kapattim altini belkide patlayacakti yeni badana yaptirmiştik anam beni keserrdi ucuz yirtmisim demek ki :D bundan boyle konserve kapağini açip o sekilde isitayim D:D

• Aman diyim , şakası denemesi olmaz bunun. Konserve üst kapağı ayrı metaldir , makina kıstırıp ezerek alt metale sabitler. Bu kapak ne kadar geç fırlarsa kutu içindeki basınç da o kadar artmış olur ve içindekini de o basıncın vereceği mermiden beter hızla kutuyu da yırtarak fırlatır. Yani kurtulursan kurban kestirmen gerek, zira öyle bir konserve patlamasında bırak temizleme derdini ; mutfakta olan birinin yaralanmaması ya da haşlanmaması mümkün değil.

Düşün ; taze fasulye ısıttın ve patladı. O fasulyeler o hızla ve " o sıcaklıkta " birine gelirse yapışır ve tutup atamazsın , ciddi yanık yapar.

Aç açına tedavi olmak da var işin ucunda :)

• Uvvvv iiyiki annem beni uyarmiş :O açiklama için tesekkur ederim

Kızlar Ne Diyor 2

• Hiç denemedim üzerinde yazmıyo mu

0|0
    0|0
  • Normal yapsana kardeş neyi deniyon

0|0
    0|0
    • Kardeş konservedekini bir tavaya döküp ısıtmak tavanin kirlenmesine neden olur evime gelip tavayı yikayacaksan sıkıntı yok.. sorunun cevabini bilmiyorsan yazma sorgulama okey?

• 🍗🍖🍝🍛🍳🍜🍞🍎🍏🍯🍯🍊🍋🍒🍇🍉🍓🍑🍈🍌🍐🍍🍆🍅🌽🍧🎂🍰🍪 😋😛

• Te allahım neyse... ben yatiyorum iyi geceler

Erkekler Ne Diyor 2

• Ağzını açmadan yaparsan patlar tabi ki

0|1
    0|0
  • Hayır. Çünkü konserve sıcak iken ağzı kapatılır.

0|1
    0|0
    • Kaynayinca fokurdarsa? Içindeki buhar cikamayinca patlamasin ne bileyim?

• O kadar kaynatırsan içinde yiyecek bilende kalmaz. Çorba olur.

• Barbunya ya :D

Yükleniyor... ;