Ya siz menemeni niye öyle yapıyorsunuz?

yumurtayı koyuktan sonra karıştırıyorusunuz görüntüsü oluyo kusmuk gibi. şunu nası yiyonuz?
ya siz menemeni niye öyle yapıyorsunuz?
yumurtası çırpılmış ya da çırpılmamış üstüne dökülür kapağı kapatılır pişmesi beklenir. bunun olayı budur.

ha bide soğan koyuyosunuz? tadı oluyor mayışık. sarmısak koyun çok lazımsa.

evdeki her çeşit biber ince uzun kesilir. iki üç diş sarmısak halka halka kesilir.

koyacaksanız önce sosisti salamdı bunlar tavaya konur az yağla kavurulur.
sucuk koycaksanız yağsız kızartın.

kızarmalarına yakın biberleri ve sarmıakları ekleyin.

eğer benim gibi ağza gelsin seviyorsanız renkleri değişene kdr kavurun. erimelerini istiyosanız iyice pişene kdr kavurun.

ince uzun doğranmış domatesleri ekleyin. ( pelteler ağza gelmesini sevdiğimden küp doğramam. )

kekik biber tuz dilerseniz biberiye kimyon çemen reyhan ekleyin.

kaynadıktan biraz sonra üzerine yumurtaları kırın ya da çırpılmış yumurtaları üzerine dökün.
( domatesi erisin isteyenler daha uzun süre kaynatsın)

kaşıkla karıltırmadan menemeni keser gibi hareketler yaparak yumurtayı menemenin aralarına yerleştirin ve kapağı kapatın. 2 dakkaya yumuta pişer ve menemeniniz hazırdır.

tabağa alın üzerine maydanoz dereotu biber kıtır ekmekle falan süsleyerek servis edin.
eğer kaşar koymayı seviyosanız yumurta ile beraber rendelenmiş kaşar ya da kolot, dil peyniri koyabilirsinniz.

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yapıla yanlış yumurta pişmeden karıştırmak aslında. Yani menemen yüzeyine yumurta dökülüp kıvamı katılaşana kadar beklenirse karıştırmak için, söylemiş olduğun bulambaç görüntüsünü almaz. Alttaki resim menemenden çok sahanda yumurtaya benziyor, kayısıli falan.

1|0
    0|0
    • yumurtayı o şekil kırmam bende. çırpar öyle koyarım üstüne ama daha uygun bir görsel bulamadım.

• Sağlık olsun.

En İyi Kız Görüşü

• Evet kusmuy gıbı durdugu ıcın bende karıstırmıyorum yumurtasını

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Yumurtasız Yapılırsa Belki Yerim..

1|0
    0|0
  • yumurtanın direk sarısı beyazla karısmayınca çok koyu oluyor acayip bir tat veriyor .

0|0
    0|0
    • onu çırp istiyosan sıkıntı yok. ama menmenin üstüne döktükten sonra değil. kasede çırp dök.

• olabilir bu dediğin ama kusmuk gibi dediğin şey rahatsız etmiyor kendim yaptıgım için nasıl yapıldıgını biliyorum belki baska bir yerde olsa senin gibi düşünebilirim

• yav kendine nası yapıyosan yap sıkıntı yok :) birine daha yedireceksen sıkıntı :)

• 2 . fotoda biberleri mahşallah az daha bütün atıcakmışsınız :D Valla ben domates doğramayı sevmedıgımden başkası yapar ama hiç karıştırmadanda getirmez sende hata var bence ya da damak zevkin çok değişik menemende soğanı bende sevmıyorum 1. güzel olmuşş :) :D

0|0
    0|0
    • ya resimler googledan. kendim yaparsam onuda atrım. üsttekinin bulamaç olmamış versiyonu oluyor :D

• Senin yaptıgın asıl melemen mi :D

Domates sosunun üstüne yumurta kırmışsın, onlar da pişmemiş bile :D

0|0
    0|0
    • pişmemişlik damak tadı. ona bişi demiyorum. sen iyice erit. benim derdim yumurtayı domates sosuyla çırpmanızda. ayrı kenard çırpın dkün üstüne. ayrıca menemen dediğin yumurtalı domates sosudur zaten.

• ya tadına bakamıyorum ki görüntüüsünden :D

• Büyük bir hata :D
      Cidden güzel oluyorlar :D

• Sen oyle yap biz boyle yapiyoruz.

0|0
    0|0
  • Yumurta karışmalı hepsi karışmalı. Mmm.

0|0
    0|0
  • Nimete yakistirdigin benzetmeye bak.

0|0
    0|0
    • nimeti o hale getirene neden kızmıyosunuz da benim bilinçaltıma kızıyosunuz nimetçiler?

• isteyen istediği gibi yapar yer boşver

0|0
    0|0
  • Ne alakası var ya?
    Sanki hergün evimizde yemekteyiz programı mı yapılacak, tv de mi gösterilecek arkadaş
    Sizene benim nasıl yapıp yediğimden, ayrıca ne demek "bu şekilde misafirin önüne koymak saygısızlıktır" bu ne saçma bir düşünce yapısıdır ya

0|0
    0|0
  • 1. resimdeki gibi menemen yaparım 😏

0|0
    0|0
  • askerde 2 günde 1 yerdik :)

0|0
    0|0
  • Zevkler ve renkler tartisilmaz

0|0
    0|0
    • valla içindeki malzemenin diriliğinden çeşidine herşey zevkler ve renkler denilebilir. soğan da dahil olmak üzere. ama yumurtadan sonra karıştırmak estetik algı yetersizliğidir. şunu misafirin önüne koymak saygısızlıktır

• beni misafirliğe çağırma :D

• Zaten cok yakin arkadaslarim disinda kimseye menemen yapmam tavuk kofte vs yaparim :D

• Biri su kiza zevkler ve renkler tartisilmez soylesin.

0|0
    0|0
    • valla içindeki malzemenin diriliğinden çeşidine herşey zevkler ve renkler denilebilir. soğan da dahil olmak üzere. ama yumurtadan sonra karıştırmak estetik algı yetersizliğidir. şunu misafirin önüne koymak saygısızlıktır

• Yanlis dusunuyorsun pembeli iyi gunler

• Ah ah

0|0
    0|0
  • Menemen candır ya 😂 birinci resim tercihim olur ikinci resimdeki amaç menemen yapmakmıydı 😂😂😂😂

0|0
    0|0
  • nimet o böyle düşünersen birşey yiyemezsin sen sevmiyorsanda yeme ne yapalım

0|0
    0|0
  • Bana menemen yapsana :D

0|0
    0|0
  • iyii

0|0
    0|0
  • Çok mu canın yandı

0|0
    0|0
  • menemen karıstılır cancan

0|0
    0|0
    • yumurta konana kdr karıştır istediğin kdr. yumurtadan sonra karıştırılmaz!

• yumurtayı ayrı bir kasede çırpıp koyabilirsin. resimdeki gibi olmasına gerek yok nitekim bende öyle yapmıyorum. sadece resim bulamadım

• ben oyle seviyorum canım alla alla.. sanki benimle menemen yiyecek :D

• Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 11

• ya aynen bende hiç sevmiyorum Allahım bitek ben degilmişim yuppiiii :D :D :d

1|0
    0|0
  • Yumurtayı öyle yemedigim için çırpıyorum. Kusmuk ne çirkin bir tabir?

0|0
    0|0
    • çirkin olduğu için yapmayın diyorum zaten.

• Biz öyle yiyoruz biz igrenciz ogg bize 😌

• Hadi afiyet olsun

1|0
    0|0
  • Menemen öyle yapılır çünkü ayrıca içine salam sosis girmez ve normali de soğanla yapılandır soğansız olanına domates biber diyorlar

0|0
    0|0
  • Herkesin damak zevki farklıdır.

0|0
    0|0
  • ben yumurtayı güzelce yemem mümkün değil. Oyüzden karıştırmam gerek. Hiç kusmuk gözüyle bakmamıştım bu zamana kadar

0|0
    0|0
    • resimdeki başka bulamadığım için öyle. yoksa ben yumurtaayı kenarda kasede çırpar öyle koyarım üstüne. üstüne kırıp karıştırmam.

• yok bende kırıp karıştırmama ama onu bir kez döndürmeyince piştiğini hissetmiyorum. Yumurtadan soğumamak için dikkate ediyorum bu konuda

• Niye böyle yapiyoz biz menemeni 😕😕

0|0
    0|0
  • Karistirmazsan menemen olmaz o

0|0
    0|0
    • sen hobi olarak gene karıştır yumurtayı koyana değin. ama yumurtadan sonra karıştırma.

• İkiside iğrenç siz menemen görmemişsiniz

0|0
    0|0
  • Yapmıyorum kafam rahat sevmem zaten

0|0
    0|0
  • Aç kalda o zaman buna bile muhtaç olup yersin

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;