Patlıcanlı yemeklerden hangisini daha çok seviyorsunuz?

Azzy21

İlk kez Hindistan topraklarında yetiştirilen patlıcan, düşük kalorisiyle diyet listelerinin vazgeçilmezidir. Ülkemizde en çok Akdeniz Bölgesi'nde yetiştirilen patlıcan, kalp sağlığını korumasıyla bilinir. Demir eksikliğine ve anemiye iyi gelen bu sebze, aynı zamanda beyin fonksiyonlarının geliştirilmesine de yardımcı olur. Lif oranı yüksek olduğu için, kilo verme sürecine destek olur. İdrar söktürücü özelliği vardır. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur. Faydaları saymakla bitmeyen patlıcan, sebze ve et yemeklerinde sık sık kullanılır.

Sebze yemeyi seven biri olarak patlicanın yeri benim için ayrı, benim en sevdiğim 2 yemek Karnıyarık ve Babagganuş. Peki ya sizin favoriniz hangisi?

Hünkar Beğendi
Kurutulmuş Patlıcan Dolması
Patlıcan Kebap
Babagannuş - Orjinal rengi böyle olur.
Karnıyarik
Patlıcan Oturtma
Imambayıldı
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Patlıcanlı yemeklerden hangisini daha çok seviyorsunuz?