Çikolata gibi kendini tatlı hissedenler👉"Bitter Çikolata Günümüz Kutlu Olsun🍫"Hangi çikolatayı seviyorsunuz?

🍫🎶 Bitter çikolatam benim gel geceme
Hastayım gülüşüne ayva göbeğine
Acı çikolatam benim gel geceme
Bitter çikolatam benim gel geceme
Acı çikolatam benim gel geceme
Bitter çikolatam benim gel…"

🍫 Bitter Çikolata: % 70-85 kakao içeren 100 gram koyu çikolata bar içeriği:

11 gram lif
Demir için RDI (*)‘nın % 67’si
Magnezyum için RDI’nın % 58’i
Bakır için RDI’nın % 89’u
Manganez için RDI’nin% 98’i
Bitter çikolata ayrıca bol miktarda potasyum, fosfor, çinko ve selenyum içermektedir.
Çikolata gibi kendini tatlı hissedenler👉Bitter Çikolata Günümüz Kutlu Olsun🍫Hangi çikolatayı seviyorsunuz?

🍫 Bitter Çikolatanın 10 Faydası:

1. "Cilt Sağlığına İyi Gelir: Güneş ışınlarının neden olduğu hasarların iyileşmesine yardımcı olur. Cilde daha sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüm sağlar.

2. Diyabet Düşmanıdır: Kan şekerinin düzenlenmesine yardımcıdır. Şeker hastalığı riski taşıyan kişilerin aşırıya kaçmadan bitter çikolata tercih etmesi, bu riskin azalmasını sağlar.

3. Hamileler İçin Mutluluk: Yapılan araştırmalarda bitter çikolata tercih eden anne adaylarında stres miktarının azaldığı gözlemlenmiştir.

4. Felç Düşmanıdır: Bitter çikolata tercih etmek, felç riskinin en aza inmesine yardımcı olmak demektir.

5. Kalp Dostudur: Bitter çikolata, kötü kolesterolün düşmesine ve kan basıncının dengelenmesine yardımcı olarak olası kalp hastalıklarına karşı kalkan görevini görür.

6. Moral Düzeltir: Kendinizi kötü hissettiğinizde bir miktar bitter çikolata tüketerek mutluluk hormonlarınızın hareketlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

7. Kilo Vermeye Yardımcıdır: İçerdiği lifler sayesinde doygunluk hissi verir, tatlı gıda tüketme isteğini frenler. Böylece kilo vermeye yardımcı olur.

8. İyi Bir Enerji Kaynağıdır: Spor egzersizlerinden önce tüketildiğinde, kahve ya da yoğurt ile birlikte tüketildiğinde performansın artmasına yardımcı olur.

9. Öğrenmeyi Kolaylaştırır: Beyne kan pompalanmasını kolaylaştırır ve algıyı yükseltir. Beyin fonksiyonlarına sağladığı faydalarla öğrenmeyi kolaylaştırır.

10. Tüketim Miktarı Önemli: Bitter çikolata faydalı dediysek, her şey gibi miktarı iyi ayarlandığında faydalıdır. Her bünyeye göre değişiklik gösterebilse de haftada 2-3 kez 30-60 gram tüketilmesi uygun olabilmektedir. En az %60 kakao içermesi de oldukça önemlidir." #alıntı
📷 Görsel & bilgiler alıntıdır.!

🍀 #Vildan1903 🏁
🍫 Bitter çikolatayı severim😍
A seç
Başka çeşit çikolatayı severim 🍫💜
B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Çikolata gibi kendini tatlı hissedenler👉"Bitter Çikolata Günümüz Kutlu Olsun🍫"Hangi çikolatayı seviyorsunuz?
28
22
Görüşünü yaz