Evlilik teklifini neden erkek eder?

Sizce Türkiye'de evlilik tekliflerini neden erkekler ediyor?

Güncellemeler:
Birbirinden güzel cevaplar aldım, eig seçmekte birazcık zorlanıcam sanırım. Görüşleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim KS Halkı, iyi geceler. 😊💕

0|1
2760

En İyi Erkek Görüşü

• bizim kültürümüzde kadın özeldir kırılgandır narindir bizde kadına hürmetten dolayı ilk adımı biz atarız

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• kadınların erkeklere yüklediği bir zorunluluk bence. seven sevdiğini söyler teklifini de eder bence cinsiyete ne gerek var.

1|0
    0|0
    • Sizler pasif ve vasıfsız olduğunuz için.

Hazıra konmayı cok seversiniz. Teklifi de erkek yapsın onu da erkek yapsın bunu da erkek yapsın. Sen napacan o sırada? Hiçbi sey. Mal gibi duracan

• Erkeğin bu toplumda hiçbi değeri yok.

En boktan kadınlar bile 100 tane abazanın ilgisine maruzken..

• @AndyCarol yuh diyorum. erkek mi değerli değil bu toplumda? haberleri izlemediğin ne kadar da belli. kalkıp kadın değerli diyebiliyorsan bu toplumda. kör olma. kadınları da düşman görme annen de bir kadın.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 59

• Böyle gördük çünkü.

Kadının etmesi abes kaçar.

0|0
    0|0
  • Ata erkil bir toplumdan geliyoruz. Tarihimiz boyunca erkekler kiz almis yuva kurmustur.
    Cag ilerledikce bu teklif halini almaya balsamis.
    Kadin hep duygusunu belli eden ama mesafeli duran oldugundan ilk adimi erkekten beklemis.
    Toplum bir kadinin bunu yapmasini hos karsilamamis cunku baska anlamlar cikarilabilir durummus. Ne kadar dogru bir dusunce tartisilir tabi ki.
    Velhasili bunu erkekler bir sorumluluk olarak ustlenmisler. Tabi burada erkek egemen bir toplum olmanin etkisi sonucu evin reisi erkektir mantigindan kaynaklanan bir durumda var.
    Ta o yillardan bu zamana kadar bu sekilde alisila gelmis bir algi. Bir diger etken de kadinlarin kendisini agirdan almasindan dolayi bu ve benzeri durumlari erkege mal etmesinden ileri gelen bir hadise.

1|0
    0|0
  • aslında olması gereken bu, çünkü kadın o değere öneme sahip olduğunu bilmeli , erkek hayatının önemli bir parçasına kadını dahil etme gerekliliğini kadına hissettirmeli ... incelik ve zerafet duygusunu karşı cinse erkek teslim etmeli. . yoksa büyüsü bozulur

2|0
    0|0
  • erkek oldukları için ola bilirmi :)

1|0
    0|0
  • Bu ülke böyledir, erkek hediye alır erkek gezdirir erkek yürütür ilişkiyi, hep erkek alttan alır ancak kız bir seviyorum, mutlu oldum demez demez işte nedendir bende bilmem, evlilik teklifini nasıl yapsın bunlar?

1|0
    0|0
  • Toplum baskisi bu iste, erkek hediye alir, erkek eve birakir, erkegin arabasi evi olmadan olmaz vsvs. Kultur kisaca bu sacmaliklardan kurtulun

1|0
    0|0
  • bir anlasak

1|1
    0|0
  • Nezaketen kadına diz çökmek yakışmaz

1|0
    0|0
  • Çünkü kadınlar bekliyor...

1|0
    0|0
  • Çünkü bize öyle öğretildi.

1|0
    0|1
  • Etmeyince odun oluyormuşuz 😂

2|0
    0|0
  • Bayanlarda edebilir bence

1|0
    0|0
  • Kizlar teklif edemedigi icin

1|0
    0|0
  • Kadında edebiliyorda biz görmedik hiç

1|0
    0|0
  • Guc bizde. Napcaniz kendi kendinizs mi edicez

1|0
    0|0
  • teklifle bitse iyi. bide turlu turlu sekillere girmek de adetten artik.

1|0
    0|0
  • Daha cesaretli olduğu için ama hindistanda kadınlar yapar

1|0
    0|0
  • kızlar da etsin

1|0
    0|0
  • siz yaparsanız bütün evlilikte karşımıza çıkaracağınız için onu biz gönüllü üstlendik

1|0
    0|0
  • sizde değiştirin ozaman yıkın bu kuralı

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    39

Kızlar Ne Diyor 26

• Çünkü benim ölsem edemeyeceğimi bildikleri için hoş etmem de zaten :) Ataerkil bir toplum erkek her zaman ilk adımı atmak ve evlilik için başlangıcın kendisinden gelmesini istiyor bunu bana çok erkek arkadaşım demiştir hatta kızlardan gelen teklifleri bile çok yapmacık ve gereksiz bulduklarını bizzat biliyorum tabii bu abaza değil gözü hatuna doymuş erkekler oluyor çünkü evli erkeklere göz diken hatta evli erkekler için yanıp tutuşan birçok hatununda olduğunu biliyorum erkekler bu anlamda biraz daha sakin, efendi evlilik teklifine layık gördüğü annelik vasfı bulunan kadınları seçiyorlar çok az kadın bence sevgilisine evlilik teklifi edip karşılığında evet cevabı alıyor bizim literatüre yerleşmiş bir kabul olduğu için erkekler etmeye devam ediyor aslında yüzyıllar önce Peygamberimize evlilik teklifinde bulunan bir dul kadındı Hz Hatice'ydi bu zamanla asırlar öncesini kıyaslarken ne kadar gerilediğimizi de görebiliyorum her seferinde :)

1|1
    0|0
  • Dünyanın her yerinde öyle. Daha romantik

1|1
    0|0
  • çoğu yerde öyle

1|0
    0|0
  • Öğretilen, benimsenen algi bu şekilde şekerim ondan.

1|0
    0|0
  • Çünkü niye ben edeyim

1|0
    0|0
    • Biz niye edelim

• çomarmış :d terlik giydirmek ne? ben hayal edemiyorum karımı bu kadar düşürmeyi o na bu kadar saygısızlık edemem yani :d

• @Burrows8 "eski" olmasının sebeplerinden biri bu tutumudur zaten

• daha romantik ya sonuçta eş aldığı insan onun hayatını düzene katıcak kişi ömür bu kolay değil bir zahmet ediversin bizmi tektaş alcaz beylere

1|0
    0|0
  • BEN edeceğim.

1|1
    0|0
  • Çok istiyorsa bir kadında edebilir.

1|2
    0|0
  • Erkek daha baskın karakterdir genellikle elinin hamuruyla erkek işlerine garışşşmaaa felan triplerindelerdir

1|0
    0|0
  • Ömründe bir kere diz de mi çökmesin? Bizler parkeleri silerken dizlerimizi eskiteceğiz zaten.

1|1
    0|0
  • Centilmenlik için herhalde

1|0
    0|0
  • ben umursamam valla teklif felan yaş geldi zaten :)

1|0
    0|0
  • daha sonra da acisini cikarirlar odunlar :D

1|0
    0|0
  • Doğası gereği ilk adımı erkek her konuda her zaman erkek atmalı.

1|0
    0|1
    • Bu yazdigin sadece cinsiyetcilik sacma dusunce

• @Burrows8 Olabilir. Sonuçta benim düşüncem, seni de ilgilendirmez.

• Bu kizlar işine gelmeyince esit degiliz diyo hani kadin erkek esitti.

• ben edemem ondan erkek D

1|0
    0|0
  • Bırak onlar çöksün

1|0
    0|0
  • Öyle başlamış öyle sürüyor

1|0
    0|0
  • Erkek her zaman baskın taraf. Normal olarak gayet doğal :)

1|0
    0|0
  • Muhtemelen geçim kaygısı nedeni ile.

1|0
    0|1
  • Teklif işine biraz saçma geliyor bana 🙄
    Ataerkil düzenden kaynaklandığını düşünüyorum ben...

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    6
Yükleniyor... ;