Sokak kedilerine yemek olarak ne verilebilir?

Bu konuda biraz hassaz davranıyorum çünkü çok tuzlu veya tatlı yiyecekler onları ishal yapıp ölümüne sebep olabiliyor. Sizce ne vermeliyim? En uygun yemek nedir?
Poğaçayı ıslayıp verdim bir sakıncası varmıdır?
Sokak kedilerine yemek olarak ne verilebilir?

1|0
2525

En İyi Erkek Görüşü

• aslında bir şey vermene gerek yok şihirde çpk fazla yiyecek buluyorlar, zaten o yüzden sayışarıda çok fazla işin aslı salamı yiyip sıcuğu beğenmeyen sokak lrdileri vat yinede vicdanın el vermiyor ve kendini verince iyi hissediyorsun değil mi ver poğaçayı bir şey olmaz herhalde ya

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Dün haşlanmış yumurta verdim. Bayağı saldırdılar yani :) Yalnız, beyazını yemeyebilirler. Başka bir kediye ver yemezlerse. İlla ki yiyen olur. Ayrıca kuru mamadan yetişkin kedilerin zarar göreceklerini zannetmem. Yavrulara ise kuru mamayı tavuk suyu/süt ya da suyla ıslatıp verebilirsiniz.

1|0
    0|0
    • Bir veteriner ile konuşabilirsiniz. Ben evcil hayvan bile beslemiyorum. Teşekkür ederim

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 24

• Bizim dükkanın önüne gelen klediler elit sokak kedisi herhangi bir sucuğu salamı yemiyor, sadece coşkun ve maret yiyorlar :D

1|1
    0|0
  • tavukcularda kasaplarda çorbalik olarak satilan kemik parcalarini alabilirsin cok ucuz ve cok doyurucu...
    onlar haslayip verebilirsin.

2|0
    0|0
    • Evdekiler alıştırma diye kızıyor ben gizlice veriyorum kaynatamam malesef..

• Peynir, sulandırılmış süt, yoğurt

1|1
    0|0
  • Salam ❤

1|0
    0|0
  • Yediğiniz yemeğin suyunun içine ekmek doğrayıp vermeyi dene.

2|0
    0|0
  • migrosta 1 TL ye kedi maması taılıyor. çerez paketi büyüklüğünde. onlardan verebilirsin.

1|0
    0|0
  • Kemik

1|0
    0|0
  • 1 tlye satılan mamalar var migrosta falan onlardan al.

1|0
    0|0
  • Ben marketten ciğer alıp koca tencerede kaynatıyorum bayat ekmekleri atıyorum içine

1|0
    0|0
  • Kuru mama en güzeli

1|0
    0|0
    • Kabız olurlarsa? Herşey kuru dışarda

• Tamam sağol

• Sen de sağol

• Kemik iyi yalarlar. Bildiğin kemik var ya biraz etli olacak iyi gider.

1|0
    0|0
  • sut içinde ekmek

1|0
    0|0
  • tavuk kemiği, balık kılçığı falan

1|0
    0|0
  • Dostluk maması

1|0
    0|0
  • Ben tavuk veya ciğer dışında bisey vermiyorum

1|0
    0|0
  • knk mangal yapıyok biz etini yiyoZ onlarda kemiklerini

1|0
    0|0
    • Herzaman mangal yapılmaz ki

• evet gördügüme bişey vermeye çalışıyom enson biyere giderken dinlenme tesisinde aç bir köpek beslemiştim çok acıkmış

• fare zehiri

0|0
    6|2
  • Hayvanlara iyi bakalim

1|0
    0|0
  • ciğer

1|0
    0|0
  • Allah razı olsun düşünmen çok iyi ya

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 24

• tavuk felan yiyorsunuz ya tavuğun kemiğini birçok yemekten daha çok seviyorlar ben de van kedisi besliyorum normal hoşuna gidecek şeyleri hatta krdi mamasını bile yemez ama tavuğun kemiklerini çok seviyor. kemiği ayırıp bir poşete koy içine de ekmekleri küçük küçük böl koy yer hepsini 💛

1|0
    0|0
    • Teşekkürler❤️

• @dınkıf tamam çok teşekkürler ❤️

• Ne demek :)

• ben bizim sokaktaki kedilere kuru mama peynir ton baligi et ciger artik ne yaparsak ayiriyoeum onlara oyle veriyorum yiyiyor onlarda alistirnama kiziyorlar demissin birak alissinlar gelsinler pesinden sen onlari karnini doyurdugun icin ahirette ne cok mujdeleneceksin kim bilir

1|0
    0|0
  • kedi mamalari olabilir, kuru olmayanlar
    onun disinda sütlü ekmek olabilir, hem sütü severler Hemde kuru kuru olmamis olur

1|0
    0|0
  • bak kardeşim bu konuda bende çok hassasım benim de kedim var kediler öyle herşeyi yemezler köpek gibi değillerdir kediler kuru mamaları hiç sevmezler (büyük bir kısmı) süt desen çok doyurmuyor o yüzden sana tavsiyem akciğer alman özellikle kışın çok iyi olur yazın bir şekilde karınlarını doyuruyorlar kuş, fare yakalayıp

1|0
    0|0
    • Ton balığı olur mu?

• Etle pek işim yok aşırı tiksiniyorum kokusundan öğürüyorum hele ciğerin.. ondan dolayı ton balığı kedi için uygunsa benim içinde uygun

• Ya çok bir yemek yemiyolar çok cok acikmadikca donup bakmiyolar bile kedi mamasi al acikta satilanlardan

1|0
    0|0
  • sakıncası olmaz pogacayı sütle ıslat daha iyi olur bence ama migrosda falan 1 tl ye mamalar var onlardanda alabilirsin canım

1|0
    0|0
  • Ben fırında tavuk falan olunca kendi yiyeceğimin çeyreği veya yarısını veriyordum, sen de öyle yapabilirsin. Veya marketlerden güvenilir kuru mama alıp koyabilirsin önlerine

1|0
    0|0
  • Tavuk suyunun içine küçük küçük ekmek parçaları ya da sulandırılmış sut ya da ayran sakın sek süt verme

1|0
    0|0
  • kedi mamalaro var onu ver süt su vs vs vs gogleden bak

1|0
    0|0
  • Etli ve sulu yemeklere ekmek banıp verebilirsin. :)

1|0
    0|0
  • Süt yogurt yemek suyuna ekmek dograyarak verebilirsin mesela benim kedim patates kizartmasini cok seviyor 😊

2|0
    0|0
  • ekmek aksamdan kalan yemekler vs.

1|0
    0|0
  • Pogcadan bisi olmz

1|0
    0|0
  • süt ekmek

1|0
    0|0
  • Yoğurt ekmek karıştığı veriyorum genelde doyurucu oluyo

1|0
    0|0
  • et ürünleri verilebilir

1|0
    0|0
  • Annem her sabah süt verir akşamları markette satılan tavuk ciğerleri veriyor

1|0
    0|0
  • Ucuz kedi mamaları var onlardan alabilirsin

1|0
    0|0
  • ben süt veriyorum

2|0
    0|0
  • yediğinin artığını versen bile fayda!

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam