Bu kelimenin Türkçedeki anlamının, halk arasında kullanımının ve psikolojideki yerinin farklı farklı olduğunu fark ettim. Sizin bildiğiniz anlamı ne?

0|0
3671

En İyi Erkek Görüşü

• Ego ben anlamına gelir.. Ve ist eki de işaret belirtir.. Yani birleşiminde bencil i olusturur.. Piskoloji de de daha çok Egoistlikten değilde Egodan bahsedilir.. Ego senin benliğindir.. Bilim insanın kendini sevmesiyle daha sağlıklı bir ruh hali olacağını ıspatlamıştır zaten.. Egon sende doğal olarak var zaten.. Onu ayarında beslemelisin.. Sapıtırsan çok içtiğinde sarhoş olduğun gibi Egoist olursun.. Egoistlik , Egoyu fazla besleme durumunda ortaya çıkar yani.. Bu benim bu konudaki çıkarımım okuduklarıma dayanarak.. :) Yani anlam hiç bir yerde farklı değildir.. Bencil.. :)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Egoist bencil demek. Kendini düşünen empati yapamayan insan. Hep kendi çıkarları hep kendi iyiliğini önemseyen bu yüzden başkalarının çıkarlarını yok sayan kimse.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 70

• Egoist olmadığım için, çok memnunum.

1|0
    0|0
  • psikolojide ben demektir kişi egodur. halk arasında nedense kibirli bencil olarak kullanılıyor halbuki saglam bir egoya sahip olmak saglam bir varlıga sahip olmaktır

0|0
    0|0
    • peki kendini beğenmek yani kibirli olmakla sadece kendini düşünmek yani bencil olmak aynı şey midir

• tamamdır teşekkür ederim :D

• Bencil. Hep kendini düşünen (Türkçe öğretmeni)

1|0
    0|0
  • Ego bir çok alanda rol oynar. Sen egoistliği araştırmışsın ve bir kaç kelime ile kesip artmışsın...

İnsanın kendisini aşırı güzel bulması tamamen egonun yüksek olmasındandır. Bu insanlar genelde kendilerinin vazgeçilmez olduklarını düşünürler... Hatta birisi tarafından terkedildiklerinde çok kötü bunalımlara girerler. Aslında burda insan kendi egosunun ne olduğunu bilse bu bunalımdan hemen çıkar. :)

Çok okuman lazım.

Ego kişide bitiyor...

Bir başka şekilde soyleyeyim... Sen birisi ile evlendin, adam senden artık hoşlanmıyor sevmiyor ve boşanmak istiyor, başkasını sevdigini söyledi... Sen bunu normal karşılamalısın... Lakin ego devreye girer ve büyük sorunlar yaratmaya başlar... Kıskançlıktan tut, depresyondan tut, delirmeye kadar... ;

Uzunca okumalısın.

0|0
    0|0
  • Sen doğru demişsin zaten bize sonjna bir nokta koymak düşer.

1|0
    0|0
  • egoları olan demek

yani herkesi kendinden yukarıda gören demek

olmasada çevre tarafından kendi haline bırakın eğlensin çoccuq demek

0|0
    0|0
  • türkçeye yakın anlam olarak 'bencil' anlamına geliyor

1|0
    0|0
  • Bu site egoistten geçilmiyor. Retricanin güzellestirdigi yüzler reele gelince sönüyor. Burada herkes Adriana Lima/David Beckham dışarı çıkınca dilberay/izzet altinmeşe.

0|0
    0|0
  • kendi çıkarını başkalarının hakkını yeme pahasına ön planda tutan kişilere denir. Bencil demektir kısaca. Bu kişiler kısa vadede kendi çıkarlarını üstte tutarak kâr marjını yükselttiklerini zannetseler de uzun vadede oluşturdukları güvensizlik nedeniyle ellerinde patlar.

0|0
    0|0
  • şimdi , hayatımızın tamamı ıstekler uzerıne kurulu ya , ıste bu ısteklerın geldıgı ıkı yer var bırı ego lar , bırı sevgı , ego her seyı butun ıyı seylerı butun guzel seylerı kendı ıcın ıster sadece kendı ıcın , sevgı ıse karsısındakı sevdıgı ınsan ıcın ( bu annen baban arkadasın sevgılın kardesın yoldan gecen bırı herkes olablır yanı ) ıster butun guzel seylerı , eger hepğ egoların sesını dınlıosan egoıstsın demektır :)

0|0
    0|0
  • anlamayanlar için

https://translate.google.com.tr/

siz yazıyı kopyalayın o dili otomatik algılar

0|0
    0|0
  • Egoist ile bencil farklı şeylerdir. Egolarım var derken kendimi düşünmelerim var demek mi istiyosn? İnsan kendini güzel bulabilir bu ego değildir ancak bunu dile vuruyosa ve bunun reklamını yapmaya kalkıyorsa bu egodur.

0|0
    0|0
  • cahıllar cahıl cahıl :D dfdf

1|0
    0|0
  • egoist = ben.

0|0
    0|0
  • Bana denir ^^

0|0
    0|0
  • @RememberUs tam bir egoisttir.

0|0
    0|0
  • gtu başı oynayan herkese denır

0|0
    0|0
  • Bana diyorlar hep

0|0
    0|0
  • kim kızdırdı yine bu kızcağızı ya :D ne egoist insanlar var :P

1|0
    0|0
  • Kendini düşünen bencil birisi değil. Kendini öven yüksek gösteren insan demektir. Özgüvenin fazlası egodur.

0|0
    0|0
    • Kendini dusunen bencil demekdir!! Herzaman böyle bilirdim ve bu dogru !

• Egoist demek kendini düşünen bencil birisi demek değil diyorum soruna doğrudan cevap verdim anlasaydın keşke

• Erkekler Devam
    50

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 35

• Bencil insanları sevmem. 😡

1|1
    0|0
    • sen de öylesin

• @Maldini22 tc kimliğinide ver tam olsun kanka

• işte onu sen ver de işlemleri hızlandırayım :D

• Kendi çıkarları için çalışan kendisinden başkasını düşünmeyene denir kısacası bencil.

1|0
    0|0
  • Bencil ve burnu havada

1|0
    0|0
  • Bencil insanlara denir. Egoist insanlar sadece kendilerini dusunurler. Benmerkezcilerdir.

1|0
    0|0
  • Kendini ve ihtiyaçlarını herseyin önüne koyan ve diger hicbir şeyin önemli olmadığını düşünen insanlara egoist deriz :)

0|0
    0|0
  • Ben'lik duygusu fazlaca olan kişi!

0|0
    0|0
  • dötü ozon tabakasını delicek kadar yukarda olan insanlara denir :D sabdfsavasgvf

0|0
    0|0
  • Egoist geniş bir kavramdır aslında bencil insanlar adına söylenen ama bencillik yapılabilinecek çok konu olması güzellik kavramlarini da barındırıyor ne yazik ki

0|1
    0|0
  • Kendine güven ayrı bir şey, egoistlk ayrı. Kendine güvenen biri çevresindeki olaylara duyarlılık gösterirken, yaşananları görmezden gelmezken egoist biri çevresinde yaşanan olaylarla pek ilgilenmez. Sadece kendini düşünür.

0|0
    0|0
  • kibirli insanlara

0|0
    0|0
  • kendini diğer insanlardan üstün görüyorsa, çok mükemmel olduğunu düşünüyorsa, kısaca burnu havada g*tü kalkık ise egoist deriz

0|0
    0|0
  • Benim gibi dengesizlere derler :D
    Hatta egon bile egoist diyenlerde oldu :)

0|0
    0|0
    • Banada dediklerinde çok yadırgamim o zaman 😄😄

• Söyle tabi ki o an ki surat ifadelerini görmek paha biçilemez :D
      Bu arada eig için teşekkür ederim :)

• Rica ederim ne demek :))

• Kendini beğenen insana değil kendini beğendiğini sık sık dile getiren insana denir. Bence yanlıştır, insan kendin elbet sevebilir ama en azından estağfurullah demeyi bilmelidir

0|0
    0|0
  • Bana derler 😧😧😧😧😧

0|0
    0|0
  • Totosu tavan yapan insanlardır. Kendilerini poh pohlamayı severler hep ben cilerdir. Karakterlerinin olmadığını düşünüyorum. Bu tip insanlar bencil ve çıkarcıdır. Tamamen gereksiz varlıklar :)

0|0
    0|0
  • Aynen öyle bende görüyorum lafi agzimdan aldin

1|0
    0|0
  • egoist fransizca bir kelime zaten, turkçe bencil, kendini begenmis kimselere denir

0|0
    0|0
  • Seni kendi duygularını kabartmak için kullanırlar. Sakıncalı,bencil ve tehlikelilerdir. Varsa yoksa kendileridir bu tipler için.. Seni küçümserken canları acımaz yani.

0|0
    0|0
  • Kendini beğenmekte çığır aşmış insanlara derim ben

0|0
    0|0
  • Dunyanin sadece kendi tarafinda dondugunu sanan insanlara.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    15
Yükleniyor... ;