Mehir ne kadar olmali?

Gizli Üye
"Mehri müeccel" islam dininde kadinin bosanma durumunda 3 ay gecinebilecegi bir miktartir. Bu miktari bosanmak isteyen erkek kadina öder.

Sizce bu ne kadar olmalidir? Ve miktari nasil belirlersiniz?

benim düsüncelerim söyle:
bosanma durumunda artik baba evine dönen pek fazla kisi olmuyor. Yani ayri eve cikacaksin tekrar, orda kira ödeyeceksin, evin ici de bombos olacak... Haliyle evde ocak yok diye her gün disardan yemek yemiyeceksin, ocak alscaksin, buzdolabi felan bu 3 ay icin bile ihtiyac... Ayrica belki dönülebilecek baba evi bile kalmamis olabilir öyle bir döneme kadar... Sizce cok mu detayciyim?
Mehir ne kadar olmali?