Kurban Bayramı hazırlıkları ne durumda? Neler yaparsınız bayramlarda?

Bu yıl Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkmasıyla hem turizm sektörü hem halk ikinci bir tatil yaşayacağı için çok mutlu. Kurban Bayramı hazırlıkları ne durumda? Neler yaparsınız bayramlarda?
Yalnız bayramları tatilden ziyade, gerçekten ederine uygun olarak kutlamak gerek diye düşünüyorum. Siz neler yaparsınız? Neler yapacaksınız? Bahsetsenize biraz? :)

Hala çocukluğundaki gibi zevkle, heyecanla alışveriş yapıp bayram sabahını bekleyenlere selam olsun! :)

1|1
6668

En İyi Erkek Görüşü

• Hazırlıklar tamam 200 liraya ızgara yaptırdık büyük. Şişiydi ciğer tavasıydı hepsini aldık. Bugünde bıçakları biletip naylon aldık. Herkesin bayramı kutlu olsun:)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• köye gidicez.. pişi, şeker toplayacak çocuklar arefe günü.. sarma, börek, sütlü dökülecek, tütün kolonyası dolacak, rengarenk lokum alınacak.. bayram sabahına eve getirilen kurbanlık hayvanımız sevilecek, en son suyu verilecek.. ve.. yüzmeye bacak tutulacak:) Allah kabul etsin inş.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 67

• Düğe alındı, bıçaklar bilendi, kesime hazırlanıldı :) Bayram sabahı kendimizi sakatlamayı bekliyoruz ülkecek :D

0|0
    0|0
  • Milletin kasaplığa soyunuşunu zevkle izleyeceğim. Hayatında bıçak tutmamışlar ellerini kollarını kesiyorlar ya bayılıyorum 😆

0|0
    0|0
  • Halılar evler pırıl pırıl

0|0
    0|0
  • kurbanlarınızı şimdiden alın. Bayram sabahı gidip banada koyun banada koyun demeyin.. ;)

0|0
    0|0
  • Temizlik yapıldı
    kurban pazar günü gelecek
    bu kadar

0|0
    0|0
  • Ben pek hazırlık yapmış sayılmam.

0|0
    0|0
  • Bır hazırlık yok kurban kesılecek işte kanks

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum canım birşey yapmak istemiyo ama bol bol parkın bankında oturur dalar giderim klasik o da beni baya güclü yapıyor. :)

0|0
    0|0
  • Kurban kesme, dağıtma telaşıyla milletin pek tatil yapacağını sanmıyorum. Ama bu kesen kesim ile ilgili düşüncemdir.

0|0
    0|0
  • milletin işi gücü tatil yapmak zaten bayram filan bahane yani sürekli nasıl tatil ilan edebiliriz diye düşünüyorlar :D

0|0
    0|0
  • Kurbanda karı kız kesecem. :-D

0|0
    1|1
  • Ne hazırlığı ya fazla umursamıyorum baramları

2|0
    0|0
  • Askerdeyim ben
    Ailemin yanında da olamicam
    Et falanda yiyemicem
    Keskem ölsem

0|0
    0|0
  • Pıçaklari bileyledim

0|0
    0|0
  • Bıçakları bilettim. Izgarayi temizledim.

0|0
    0|0
  • Ben kurbanin ustune cikiyom

1|0
    0|0
  • Et yerim

0|0
    0|0
  • Bayran alışverisi cok sacma ayrica bayram kalmadi ki artik kurban bayramı yine var az cok ama ramazan bayramı bitti bence. Yakında millet parasini vericek kestirtcek bağışlatcak sevdiklerini telefonla arıcak bitti...

0|0
    0|0
  • bir hazırlık yok maalesef

0|0
    0|0
  • iyi durumda

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    47

Kızlar Ne Diyor 65

• Akrabalarım yüzde doksanı dedikoducu fitne fesat şeref yoksunu insanlardan oluştuğu için bayramlardan ve sahte yapmacık zoraki sevinç gösterilerinden nefret ediyorum Allah affetsin.. Bir de dedem anneannem falan öldükten sonra bayram falan pek umrumda olmuyor artık bitse de gitsek modunda takılıyorum

0|0
    0|0
  • Off temizlik temizlik temizlik bıktım ya 😂 😂 😂

0|0
    0|0
  • Biz bayram seapmiyoruz

0|0
    0|0
  • Bayram deyince aklıma hep bayram temizliği geliyor ki sabahtan beri temizlik yapıyorum hemde bayramda evde olmıycaz ben neden temizlik yapıyorum valla bıktım bayramlardan sevmiyorum bana eziyet oluyor

1|0
    0|0
  • valla danay gırdk kurban kesmıcz sabahtan ogleye kdr babannemde snra geceye kdr ananemdeyz dıger gnler bayram gzmesı

0|0
    0|0
  • teşekkür ederim sıradan bir bayram işte

0|0
    0|0
  • bayramların tadı tuzu yokki

0|0
    0|0
  • kavurma yerim

0|0
    0|0
  • Hiç bişey

0|0
    0|0
  • Bir gün önce gideriz kesecegimiz yere sabah erkenden kalkariz kahvaltı hazirlariz bayramdan gelenler bayramlasip kurbana girisiriz

0|0
    0|0
  • Bu sene bizimkiler beni kesecek

0|0
    0|0
  • Ben kurban işini ve misafir sevmediğimden somurtur dururum

0|0
    0|0
  • Her bayram yaptığımi yapicam özel bir planım yok

1|0
    0|0
  • bayram oldugu belli olmuyor artik eskiden ne guzel bayramliklarimla uyurdum heyecandan sabah erkenden kalkip harclik toplardim annemden babamdan simdi normal bigun gibi geliyor tadi tuzu yok

0|0
    0|0
  • Valla eskiden byram heyecanı olurdu şimdi bayrammı gelmiş ne zaman gelmiş diyouz.

1|0
    0|0
  • Bayram günü akrabalarımla memlekete gidicez

0|0
    0|0
  • bir kurban kaldı diğer hazırlıklar tamam :-D

0|0
    0|0
  • Hicbir hazirlik yapmadik. Normal gun gibi zaten o gunler de

0|1
    0|0
  • Hiçbir şey

0|0
    0|0
  • Memlekette kalabalık aileler arasnda güzel oluyor bayramlar :)

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    45
Yükleniyor... ;