Kanserli anneme bakıyorum ama?

Ya arkadaslar uzun olucak ama lutfen okuyun.
Ben bu yıl mezuna kaldım ayrıca anneme kanser teshisi konuldu tedaviye baslandi hem ona bakıyorum hem ders çalismaya calisiyorum.
Allah belami versin ki elimden ne geliyosa yapiyorum yemek yiyemiyo zar zor yediriyorum iciriyorum. Evin butun isini yapiyorum cogu zaman derse bile vakit kalmiyo. Hergun annemi yikiyorum carsaflarini ustunu herseyini degistiriyorum odasini temizliyorum. Bide surekli gelen giden oluyo. Gelen de hemen gitmiyo yemek çay meyve falan bekliyo mecbur hazirliyorum ama yaklasik 20 gundur bu boyle ve cok yoruldum.
Bide bu yetmezmis gibi gelen akrabalar annene bakmiyosun umursamazsin diyorlar.(ben mutfakta millete yemek hazirlarken annem su istemis o yuzden laf ediyolar)
Ben daha napayim? 18 yasinda bildigin ev hanimi gibi haril haril is yapiyorum bide laf yiyorum. Sinirlerim alt ust oldu surekli agliyorum cok yoruldum ben

0|2
1512

En İyi Erkek Görüşü

• İlk önce şunu soyleyim benim annemde gogus kanserine yakalandı ve ameliyat devamında kemoterapi gordu.. bu geçmiş olsuna gelipte saatlerce oturanlardan nefret ediyorum.. sonuçta hasta ziyareti bu beş dk geçmemelidir.. hastanın ihtiyaçları olabilir falan.. sen kimseyi kafana takma ve asla pes etme kardeşim çok doğru yapiyosun.. ve psikolojinin bozuk olmasi çok normal.. ve asla annene bakmaktan vazgeçme.. yorlsanda kizsanda ona belli etme.. ve her ne olursa olsun onu uzme.. anneler başımızın tacıdır unutma.. Allah annene ve butun hastalara şifa versin.. amin

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• Boşver ne dediklerini sen Annene bakarak hem evlatlık görevini yapıyosun hemde Allahın rızasını kazanıyosun

1|1
    0|0
  • sen milletin ağzına bakma , senin vicdanın rahatsa annenle senin arana kimseyi ve kimsenin o pis dedikoducu ağzını sokma . seni kimsenin üzmesine izin verme

1|1
    0|0
  • Bacım iş güç okul bitarafa koy hepsini. Önemli olan biricik analarımızın Sağlığı. Sen gine elinden gelenleri fazlasıyla yapmaya çalış çünkü ders herzaman var hep var, istediğin Zaman'lar yapabilirsin. Sen anneni Mutlu etmeye çalış, süprizler yap dışarıdan gelirken, Çiçek al Gül al bol bol öp anneni ve hep ilgilen ne olursun bak içim sızladı şimdi.

0|0
    0|0
  • sen melek kalplisin kim ne derse desin sen annen için yapıyorsun bunları üzülme canım allah sana bunun karşılığını verir emin ol

0|0
    0|0
  • Bosver maalesef insanlarimiz dengesizler bu tip yorumlar genelde yaparlar baksan bile bakmadi derler tavsiyem takma bosver sen en iyisini yapiyosun bakmakla bir sey dediklerinde def et gitsinler

0|0
    0|0
  • allah yardımcın olsun :(

0|0
    0|0
  • baban yardım etmıyor mu en azından aksamları senın annen oldugu kadar o da kocası ne kanserı annen

0|0
    0|0
  • Geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • Sen Akrabalarini niye Takiyosun Yerinde Olsam Hepsini Kovmustum

0|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun o insanlarıda ıslah etsin

0|0
    0|0
  • Bravo Sana. Annene ne kadar gerekiyorsa bak. Daha sonra bunlar gurur duyduğun, iyi ki yapmışım diyeceğin hatıraların olacak.
    Ne yazıkki bu durumlarda Zararlı insanlar oluyor. Sen Doğru bildiğini yap. Herşeyden önce Yardımcı Olabildiğin Kadar Annene Yardımcı Ol.
    Bravo, Tebrik Ederim Seni.

0|0
    0|0
    • Senin durumunun aynısını uzun süre hem de 4üncü evre ve terminal evrede yaşadım. Çok zor ve çok üzücü ve her dakikası Çok kıymetli Zamanlardı. Çok Zor olsada daha sonra her Anının kıymetini bileceğin zamanlar, bunu bil.
      Ve bunun yanında, İnanılmaz ama bazı yakınlardan çok çektim, inanılmaz ama kötülük yapanlar bile oldu. Kim ne derse desin bunları Kovalamak, alt etmek de olmuyor. Diyorum ya, inanamadım, bizde böyle şey olur mu desem de bu dünyayı Allah'ın her türlü kötülükle yarattığına şahit oldum.
      Sen elinden geleni yap, ve zor olsada HEP annene yardımcı ol.
      Bu süreç zordur, ileriki dönemlerde maddi imkanınız el verdiği ölçüde Hemşire tutun, zaten ev Hastane gibi olacak, serumlar, iğneler hiç aksatılmamalı, ve pek çok başka şey de. Evde böyle birinin olması yükünü de çok alacak, zaten gelişmelere göre bu şart olacaktır. Hastanelerin özellikle yoğunbakım hemşirelerine sor, onlar muhakkak özel bakıma giden arkadaşlarını tavsiye edeceklerdir.
      Her halukarda ne olursa olsun hep elinden ge

• leni yap.

Kızlar Ne Diyor 15

• Canim benim merak etme rabbim bunlarin mukafatini kat be kat verecektir sana. Sabret insanlari umursama laf soyleyene cevabini ver. Laf edeceginize yardim edin de. Ama yoruldum deme kimseye.
    Anne bu en değerli varlik. Rabbim tez zamanda annene sifa versin. Bol bol dua et kuran oku namaz kil.
    Gününü programla saat saat. Ders calisilacak zaman ders calis. Geceleri ozellikle ders calis. Sabah namaza kalk ders calis. Gunduz gelen giden is güç olur ama yine de her borlukta derscalis. Rabbim emeklerinin karsiligini verecektir. Aglama uzulme sakin. Tevekkul et rabbine. Uzulmek fayda vermez ama tevekkul teslimiyet ve dua fayda verir

0|0
    0|0
  • Amannn insnlar gerizekali boşver takma onları sen dua et annecigin iyilessin eminim elinden geleni fazlasıyla yapiyorsun

0|0
    0|0
  • Allah kolaylık versin ve annenize de acil şifalar versin. Anneniz sağlığına kavuşsun onun dışındaki hiç bir şey önemli değil, başkalarının lafına da bakmayın.

0|0
    0|0
  • Sen onlarin dediklerini umursa elalem bu konuşur agzi torba değil ki buzesin. Kuzum sen annene bakarak ne kadar sevap kazaniyosun biliyor musun. Kazanamazsan eğer dunyanin sonu değil. Dert Etme Allah hayirlisini versin canim. Allah seni mukafatlandirsin 😊

0|0
    0|0
  • Kanser hastasina bakmazk zordur. Bunu bildigimden yuk olmamak adina son gucume kadar kednime yetmeye calistim. Cogu zaman banyomu bile annem yapti. Seni anliyorum. Herseyi duyma görme annenin gerekli bakimini yap gerisini bosver

0|1
    0|0
  • Allah kolaylik versin kardesim, insallah annen iyilesir. senin icin cok uzuldum insallah calisabilirsin ne diyelim cok zor bir durum. Bizim de bir yakinimiz kanser ve gercekten zor bakimi. Insallah Annene bakarken ders de calisabilirsin. Baban ya da kardesin yok mu onlar yardim etmiyorlar mi?

0|0
    0|0
  • Canım benim, çok geçmiş olsun öncelikle. İnsanların dediklerini umursamak yerine, sen vicdanını dinle. Eğer senin vicdanın doğru şekilde annene yardım ettiğini söylüyorsa kimsenin laflarını dinlemene gerek yok. Sabırlı ol, zor ve yaşamayan bilemez ama dayan sabret. Ve sakın okulunu ihmal etme. Elinden geleni yap. İnanıyorum ki zor günler de geçecek. Annen ve senin için dua edeceğim. Rabbim, yardımcınız olsun🙏🏻

0|0
    0|0
  • Allah şifa versin kanser hastası bir anne ile yaşamayı bilirim tam 18 ay yaşadık. O kadar zor o kadar sinirleri yıpratan bir süreç ki Allah kolaylik versin. Dinleme o söyleyenleri onlar ne anlar kanser hastasına bakmaktan bırak sen anneciğinin gönlünü hoş et ona bol bol sarıl öp yanında ağlama. Ona karşı hep her şey süpermiş gibi görün ve davran sana önerim bu kulak ver bence

0|0
    0|0
  • Psikolojik destek al

0|0
    0|0
  • Allahim sana sabırlar annene acil sifalar versin insallah bunu gonulden soyluyorum. Bak hasta ziyaretinde ikram olmaz kesinlikle hazirlama bosver ayiplsrlasada onlar ayibi bubsenin degil sen annenle ilgilen moralini hem canlı tut hep guler yuzlu ol eger seni asik surakli gorurse bikti benden diye dusunucektir ve bu tedavisini aksaticaktir.. Allahim kimseye anne baba kardes acisi yasatmasin

0|0
    0|0
  • Öncelikle Geçmiş olsun. Umarım annen iyileşir. İnsanların laflarına aldırma güzel kardeşim. Sen vazifeni yerine getiriyomusun. Getiriyosun. Bu kadar bitti. İnsanlar herzaman doğru yorum yapamıyo. Annenin ellerinden öpüyorum 😊❤️

0|0
    0|0
  • kim ne derse desin Allah görüyo yeter. Allah yardımcınız olsun..

0|0
    0|0
  • Sen insanları takma kapıyı kapadığında sen ve annen dışında herkes dışarda kalıyor yazdıklarına bakılırsa o evde neler çektiği kendini nasıl hırpaladığını da eminim Allah görüyor ve biliyordur elbet gün gelir bunun mükafatını da verir

0|0
    0|0
  • Sabret, sabrın sonu selamettir, sen kazanırsın...

0|0
    0|0
  • Allah herkese senin gibi hayırlı evlat nasip etsin. Millete bakma hiç, aferin sana.

0|0
    0|0
Yükleniyor...