Etrafta sozune guvenilen sözü dinlenen bir insan nasıl olunur?

Etrafımdaki insanlarin bazen beni kucumsemeye calistiklarini dusunuyorum. Ortamlarda konuskan birisiyim genelde. Dogru bildigim neyse onu soylerim. Tartisirken de saygi cercevesini bozmam. Sakin kalirim. Ama insanlar kalabalik ortamlarda bazen beni soz ve bakislariyla kucumsuyor. Kalabalik aile ortaminda bile boyle. Emin oldugum veya kendi bildigim seyi anlatıyorum. Insanlar yanlis bilse de hemen laf sokma cabasina giriyor. Ozellikle annem bile kalabalik aile ortaminda bazen beni kucuk dusurmeye calisiyor. Hic anlamiyorum neden boyle. Meselâ okuduğum bolumle ilgili seyler soruyorlar cevapliyorum. Ama meslegimle ilgili bile hayir sen bilmiyosun falan diyorlar. Tartisma sonrasi benim hakli ciktigimi fark etseler de böyle davraniyorlar. Bana bazen akrabalarim sen cok yumusak yuzlusun. Ileride insanlara nasil laf anlatacaksin diyorlar. Anlamiyorum ama üzülüyorum. Nasil daha ciddi bir imaj verebilirim ki?

0|0
24

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlarda acayip bir ego vardır. Yanıldıklarını bildikleri halde bunu kabul etmekte zorlanırlar. Karizmalarının çizilmesini istemezler. En nefret ettiğim insan tiplemesidir. Annen sen çok yumuşak yüzlüsün diyormuş. Aslında sen normalsin fakat insanlar fazla sert yüzlü. O kadar sert insanın arasında, sen yumuşak kalınca dikkat çekiyorsun ve bu göze batıyor. Seni ezmeyi çalışmalarının sebebi bu olsa gerek. Bildiğin bir konuda seni laflarıyla ezmeye çalışanları asla umursama. Bırak konuşsun. Alaycı bir gülümseme yap ve kendi işine bak. Bazen susmak iyidir. Susmak karşı tarafa koyar. Çok konuşan tiplerden olma. Bildiğin bir konu varsa fikrini ortaya koy. Karşı gelen varsa, sen bildiğin yolda ilerle ;) falan de. Sana sen yanılıyorsun dediklerin zaman bir düşün; gerçekten yanılıyorsan doğrusunu öğren. Fakat bundan çekinme. Kendini ezik hissetme. Sana yanıldığını söyleyen kişinin yanıldığını düşünüyorsan; yani kendinden eminsen; o zaman hiç bir şey söylemene gerek yok. İnsanlarda bir alışkalnık var. Kendilerini sürekli savunmaya geçmek zorundaymış gibi hissediyorlar. Birisi küfür ediyor, o da karşılık veriyor. Yaw bırak etsin. Bırak ettiği küfürle kalsın. Bazen umursamamak karşı tarafı çıldırtır. Akrabaların arasında falan seni ezmeye çalışan olursa, savunmaya geçme. Ben bunu yaptım fakat işe yaramıyor daha çok dalga geçiyorlar :) Uğraşılmaz yani o tip insanlarla... Bırak konuştukça konuşsunlar, sen kendi hayatına bak. Sen kendinden eminsen kimseyi takma. Kendini özlet arada bir ... Ağırbaşlı ol, güleryüzlü olma her zaman.. Bu devirde insanlara güleryüzlü, yumuşak olunca seni ezmeye çalışıyorlar. Yine güleryüzlü ol ama bunu abartma. Arada bir soğuk tarafını görsünler, korkut onları. Belki sorunla alakasız oldu bu cevap ama yine de anladığım kadarını yazmaya çalıştım.

4|0
    0|0
    • Yok guzel yazdin tesekkur ederim. Ben dogru bildigimi yapiyorum ve %90 ben hakli çıkıyorum. Ama dikkat ceken bu galiba. Yumusak yuzlu olmak da kisisel ozellik herhalde. 21 yasina girecegim artik degismez herhalde.

• Bir şeyi değiştirmene gerek yok. Sen kendin ol yeter. İnsanlar başka insanların hayatlarını kurcalamayı severler. Kimsenin seni olumsuz etkilemesine izin verme. Sen busun, sen böylesin, sen eşsizsin, sen milyarlarca gezegenin bulunduğu sonsuz bir evrende, teksin, eşsizsin. Ve böylesi değerli, özel bir şeyi, basit insanların değiştirmesine izin veremezsin değil mi? :) Dediğim gibi s*ktir et.

En İyi Kız Görüşü

• Genelde cok konusanlar bu duruma dusuo anlatcani kisa oz ve net bir sekilde anlat tartismaya grdiklerinde sen katlma acin bakin onterneten o zaman de gec

0|0
    0|0
    • Ben zaten konuskanimdir ama gereksiz konusmam. Muhabbetim iyidir yani sus pus oturmam

• Ya genelde boyle dusunuosunuz msla benim bir kiz arkadasim var bisey soruyorm en detayndan baslio anlatmaya 1 saat sonra sonuca geliorz benim icin sorun yok omur boyu konusa dnlerm ama disardan biri of dio belki bir sure sonra dnlemiyo kiz kendini yirtio falan onuda uyariorm yanlis anlama ama daha oz konusursan boyle olmucani dusunuorm

• Yok gercekten bos ve gereksiz konuşmuyorum. O konuda sikinti yok

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 3

• Sen doğru çizginden vazgeçme sakın. Dinlenen ya da dinlendiğini sananların çoğu yalancı ya da işgüzar kişilerdir. Onlar gibi olacağına doğruluğunu koru.

1|0
    0|0
    • Bazi kisiler bilip bilmese de ortamlarda atip tutuyolar. Ama onlari herkes saygiyla dinliyor resmen. Cok şaşırıyorum gercekten. Ben kesinlikle dogru bildigim bir seyi anlatsam da yok sen yanlissin deyip kucumsemeye basliyorlar. Anlam veremiyorum

• Cahillere laf anlatmak zordur. Bu konuyla ilgili bir çok söz var bir kaçını paylaşayım.

• Cahil insan, gül ise de koklama. Aşık Veysel
      • Cahil kimsenin yanında, kitap gibi sessiz ol. Mevlâna
      • Cahile söz anlatmak, köre renk tarifi gibidir.
      • Cahilin sonunda göreceği şeyi, akıllılar önce görür. Mevlâna
      • Cahiller, cesur olurlar. Hz. Muhammed

O yüzden çok takma.

• Agir basli ve kararli gerektiğinde yol vermesini bilen

1|0
    0|0
  • Yalan at yalan at yalan at

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Çok konuşma bence

0|0
    0|0
    • Cok asiri konusmuyorum ki bilmedigim seyler hakiinda yorum yapmam ama sus pus oturan biri de degilim

Yükleniyor... ;