İstanbul'da ev satın almak mı, kira mı mantıklı?

Üniversite için İstanbul'a taşınacağım. Yalnız yaşayacağım. Üniversite bitince de İstanbul'da yaşamaya devam edeceğim.500 bin TL'ye kadar ev için bütçe ayırabilirim. Kiraya da 4-5 bin TL ayırabilirim ama ben kira derdinden kurtulmak istiyorum. Kiradansa ev satın almaya daha pozitif bakıyorum, pekte cesaret edemiyorum açıkçası. Kiraya negatif bakmamın nedeni evimi istediğim gibi kullanmak istemem, ben biraz rahat bir insanım geç gelebilirim, arkadaşlarım gelebilir, ev sahibi ile yüz göz olmak istemem. En azından ev kendimin olunca kimsenin bir şey demeye hakkı olmaz. Üniversite bittikten sonra başka İstanbul'un başka semtine taşınabilirim. Hemen satmam kolay olur mu 4 yıl sonra? Kâr alarak satabilir miyim? Sizce kira mı daha mantıklı bu şartlar altında yoksa ev satın almak mı? Lütfen anlıyorsanız bu işlerden görüşlerinizi yazın..

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ev al mutlaka gücün varsa? hangi ilçede düşünüyosun..

0|0
    0|0
    • Beşiktaş , Ataşehir veya Sisli taraflari

• 3 ilçede prim yapacak bölgede , okuluna yakın olanı seç bence. Nezih bölgeler sıkıntı yaşamazsın.

Erkekler Ne Diyor 29

• Bence o bütçeyle bir ev alıp keyfine bak taşınma derdi, kira derdi vs uğraşmazsın..

1|0
    0|0
  • Satın al. Ben öyle yapıyorum

1|0
    0|0
  • Ev sahibi olman komsulara rahatsızlık verme hakkını sana vermez. Bu durumda evi bakımlı tutuo zarar verilmedikçe ev sahibiyle aynı haklara sahipsin demek olur.4- 5 bin kira verebilecegin evin satış rakamı yaklaşık 400 bin usd olur. Neyse konu çok boyutlu. Ama yatırım amaçlı bu devirde ev almani tavsiye etmem.

0|0
    0|0
  • Öyle bir imkanın varsa tabi ki satın al
    Hem yatırım yapmış olursun

1|0
    0|0
    • Evet daha mantıklı 😊 teşekkür ederim

• Valla sen yeter ki oku ve en önemlisi kendini geliştir
      O zaman Boğaziçi de aynı Uludağ da aynı
      Önemli olan sensin
      Senin kendini ne kadar geliştirdiğin
      Ben böyle düşünüyorum
      He Boğaziçi'nde okumak gerçekten ayrıcalık ama Boğaziçi'nde okuyup oradan boş çıkmakta var
      İnşallah dopdolu çıkarsın
      Hakkında hayırlısı olsun :)

• İnşallah teşekkürler 😊

• İstanbul'da ev almalısın kiraya vereceğin paralar ile ev taksidini ödemen daha mantıklı olur kiralar el yakıyor...

1|0
    0|0
    • İste aradığım cevaplar 😊 Tesekkur ederim o zaman güle güle kira

• Sana da olacaktı 😝

• sahada da başarılı olurum amatör futbolcuyum sağ ol hahahah :D

• Paran varsa tabii ki satın al. Evden zarar etmezsin

1|0
    0|0
  • Paran varsa ev al ne isin var kirayls

1|0
    0|0
    • Öyle yapacağım. En mantiklisi sanirim 👍

• Gec gelmen veya herhangi birsey yapman kiraya vereni ilgilendirmiyor. Eve zarar vermedikce sorun yok.

0|0
    0|0
  • Ev almak daha mantıklı kaldı ki 500.000 e aldığın ev 4 sene sonra en az 650.000 eder. İmkanın varsa kesinlikle ev al. Semt falan neresi olacak bilmem ama yeditepe de okuyacaksan Ataşehir tarafından 2+1 al çok değerlenir ve satmakta zorlanmazsın.

0|0
    0|0
  • En mantıklısı okulu okuyup İstanbul'dan gitmek..
    2009 yılında İstanbul'dan Kocaeli'ye taşınan biri olarak konuşuyorum.

0|0
    0|0
  • Ev al
    Bu hatun bu kafayla sabancıya ceo olur.
    Rezerve edek gelecekte değerlencek bu başlık

1|0
    0|0
    • Hahaha :)) zaten Boğaziçi Üniversitesi - İsletme Bolumundeyim eğer bir gün öyle birşey olursa unutmam seni 👍

• emlak olayları negatıf anlamda patlamak uzere , zaten alınmış alınmıştır dursun bır yerde zararı olmaz

0|0
    0|0
  • Satın alma

0|0
    0|0
  • Üniversite için geliyorsan kiralık

0|0
    0|0
  • İstanbul'da yasamakmantiksiz

0|1
    0|0
    • İstanbul'da yaşamamın nedeni iş için
      yoksa dediğin gibi İstanbul'da yaşamak mantıksız.

• İstanbul'u zaten seviyorum ama ne kadar yorucu bir şehir olsa da, eee gülü seven dikenine katlanır ☺

• Seviyorum ama yasamam:)

• senin 500 bin tl paran varsa üniversiteyi ne yapacan

0|0
    0|0
    • aslında ev almak mantıklı geliyor ama sana birşey önermek istiyorum.500 bini bankaya vadeli hesaba koy ayda %1 veriyorlar yani 5 bin tl. baktın kafan attı istediğin zaman vadeliyi bozabilirsin. bence en mantıklısı bu, ikinci olarak ev almak

• kira mantıklı mı sence saçmalama

0|0
    0|0
  • Satın almak daha mantıklı.

0|0
    0|0
  • yutkundum sadece

0|0
    0|0
  • İzmirde oku bence.

0|0
    0|0
    • Teşekkürler ama almıyım 😊

• 20 milyonluk şehirde ne yapacan? Ailem hala İstanbul'da; bayramda bile gidesim yok o şehre. 1.5 milyon suriyeli var o şehirde

• Okulum orada ve ben herşeye rağmen seviyorum.

• Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 8

• Satın almak.

1|0
    0|0
  • ev almak daha mantıklı. benım kuzenım aldı. ıs ıcın yurtdısına cıktı. esyalı olarak kiraya verdi. ev her turlu kazançlı ıstanbul gıbı bır yerde. gunluk kıralık olan daıreler bıle 100 lıradan asagı degıl.

1|0
    0|0
  • kesinlikle satın al. kira ne ki günü gelir kapıya. toplu konutlardan bak uygun fiyatlara kaliteli evler var

1|0
    0|0
  • Ev alcak paran varsa al tabi fiyatlar her yil ucuyo mantikli olur

1|0
    0|0
  • Satın almak daha mantıklı. Her şeyden önce her ay kiraya ödediğin paraya yazık.

0|0
    0|0
  • Kira

0|0
    0|0
  • İstanbul'da yaşamak gerçekten zor

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
    • Evet tam kriterlerime uyan evlerden 😊 Düşünüp Bakmışsın çok tesekkur ederim güzel kalbine❤

• Mutlaka aklımda bulunacak bunlar 👍

• İçimden geldi ne demek rica ederimm

Yükleniyor... ;