İnsanların hayatlarında figüran olmak yerine nasıl kendi hayatımın başrolü olabilirim?

Birilerini düşünerek hareket etmek istemiyorum. Hayatı hissetmek istiyorum. Bu hissizlikten kayıtsızlıktan nasıl kurtulabilirim? Hazırcevap olmak istiyorum , kim ne düşünür diye hareket etmekten ziyade kendi tepkilerimin nasıl olması gerektiğine karar veremiyorum. bir ortama girdiğimde nasıl konuşmam davranmam gerekiyor diye düşünmekten anı yaşayamıyorum. herkesten farklı bir hayatta gibiyim , sanki herkes bişeyleri idrak etmiş farkına varmışta ben anlayamıyormuşum gibi. Nasıl kurtulabilirim?

Güncellemeler:
Güncelle

0|0
11

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

• Radikal eğilimlerin baş göstersin kimsenin yapmadığı şeyler yap mesela kafkaokur adlı dergiyi al edebiyat makaleleri olu kimsenin dinlemedeği müzikler dinle ve nadir yapılan her şeyi yap siyasi ideolijiler belirle belli bir zaman sonra yeni oluşturduğun radikal karakter benliğine işliyecek ve kendini kanıtlama çabası hissedeceksin bu çaban fiile döküldükçe insanlar etrafına toplanacak ve senin hayatında figüran olmak isteyecek (yanetkileri:klişe insanların ve anadolu çoçuğuyuz lan diyen tiplemeler ağır kıl olurlar söyliyeyim )

0|0
    0|0
    • Aynen kendimi bu hayata ait hissetcek hiçbişey yapmıyorum..

• Bırak herkesten farklı şeyler yapmayı onların yptığı şeyleri bile yapmıyorum

Kızlar Ne Diyor 1

• Genel olarak rahat hisseden ve rahat davranan insanlar bir adım öndedir. Kasma kendini ortamlarda kendini rahat hissettir ilk önceliğin bu olsun bence. Bilmiyorsan sus kuralı çok işe yarar dinlemek daha iyidir geçiş zamanlarını böyle kurtarabilirsin. Kendini tanımalısın kendini tanıdıkça basamaklar getirir hayat önüne. Kendi ilgilendiğin konular hakkında temel ve genel bilgiler edin ilk.
    İlk sıraya hayatının kendini koy. Bir olay ve durumda ilk kendini düşün başkalarını değil karşı tarafa haksızlık etmediğin sürece genelimiz ilk kendini düşünür zaten ben de dahil.

'' Kötü bir resim asarım korkusuyla hiç resim asmadım;
    kötü yaşarım korkusuyla hiç yaşamadım.''

Oğuz Atay deyişiyle çok uçlarda olmadıkça yaşa hayatını. Başarılar.

0|0
    0|0
    • Tavsiyelerin çok güzel :) peki uygulamada nasıl olcak? Kendimi nasıl rahat hissedebilirim?

• Kendini sev ilk sıraya kendini koyduğunda en önemli sen oluyorsun.
      Stres yaptığın durumlarda sadece kendine odaklanıp içinden her şey yolunda diyebilirsin kendine. Diğer insanları ve tepkilerini de çok fazla önemsemeyince daha kolay olabilir bir durum bence.

Yükleniyor... ;