İnsanlar neden sevmek ister?

Bu bir ihtiyaç mıdır? Bunu karşı cinsi sevmek olarak düşünmeyin sadece. Arkadaşlarınızı sevmek, doğayı sevmek gibi şeyleri de düşünün.

2|1

En İyi Erkek Görüşü

• Sizi seven biri, size değer veren biri. O çok sevebildiğiniz kalbinizi yaratacak kadar güçlü ve sevgisi sonsuz biri. Onu sevebilmek için sonsuz seven bir makine gerekmez mi? O da kalbimiz değil mi? Tazyikli suyunuzu, âdeta bahçe hortumlarına (insanlara) bağlayınca oluşan nankör felaketler belli, oluşan acı belli. Hak eder mi bunu sonsuz kalp? Sonsuzumuz bize verilmiş, karşılığı sonsuzu bulalım diye ki, herkes sonsuz sevgiyi, sonsuz aşkı arama derdinde değil mi? Sonsuzu, sonlu zamanda, sonlularla, resmen harcıyoruz. Hayır duayla kalın.

1|0
    0|0
    • Okurken duygulandım.

• Hissettirebildiysem ne mutlu. Kalbim hızlandı, bir kimse daha böyle hissetmeyi kalben hayal etti. Gerçekten ne mutlu. Elhamdülillah.

En İyi Kız Görüşü

• Düşündüm de iyi ki seviyoruz. Düşünsene sevdiğin hiçbir şey olmadığı halde hala yaşadığını.

1|1
    0|0
    • Korkunç bir dünya olurdu.

• Sizle lak lak ederken içtiğim kahvem bile sevdiriyor yaşamayı :))

• Aşk ile yürüyen sırtında dünyayı taşır! Aşksız yürüyen, beden diye bir ceset taşır!

-Tapduk Emre

'Sevmeden olmuyormuş yani ya.

Erkekler Ne Diyor 21

• İnsanın huzur bulduğu mutluluk duyduğu temel duygudur.. Sade insan olsa hayvanlarda bu duyguyu tatmak isterler.. kedinin gelip sürünmesi gibi.

1|0
    0|0
  • farkli farkli dugyulari yasiyabilmek icin hergun kuru fasulyele yasiyabilirmisin?

1|0
    0|0
  • Hayvanlari insanlardan daha cok severim

1|0
    0|0
  • İçgüdüsel olduğundan dolayı.

1|0
    0|0
  • Tamamen bir ihtiyaçtır. Daha beyin gelişimini tamamlamadan insanda bulunan içgüdüsel bir tepkidir

1|0
    0|0
  • insanlar habire ister su içmekte yemek yemekte ister sonra raba ister ev ister isterde ister

1|0
    0|0
  • İnsanlar sevmek istemez doğaları gereği severler elde olmayan bir şey.

1|0
    0|0
  • Olabilirse iyi olur

1|0
    0|0
  • İnsanlar sevmeye ihtiyac duyuyorlar bence

1|0
    0|0
  • ben insan sevmiyorum.

1|0
    0|0
  • Bir açıdan sevilmek sadece ego tatmini olabilir aslında...

1|0
    0|0
  • Yapbozun kalan son parçası gibi düşün.

1|0
    0|0
  • Neden sevdiğimi bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Sevmek en güzel eylemdir

0|0
    0|0
  • Seks yüzünden.

0|0
    0|0
  • Sevmek bir ihtiyaç. İnsanın ruhunu besliyo doyuruyo.

0|0
    0|0
  • Rabbim ne güzel takdir etmiş öyle

0|0
    0|0
  • Yaradilani sev yaradandan oturu..

0|0
    0|0
  • valla beni seven bir tane bile kul yok şu dünyada bir annem babam var onun haricinde bir tane bile insan yok

sevilmek nasıl bir duygu merak ediyorum ama hiç bilmediğim bir duygu

1|0
    0|0
  • Sevmek çok güzeldir ama en güzeli sevdiklerin tarafından sevilmektir bence. Sevmek ve sevilmek ihtiyaçtır aslında , herkes sevmek sevilmek ister.

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 12

• Bana kalirsa, insan dogasi (kisilik ve dusunce bakimindan) tam olarak mukemmel degil, kisiliginde, hayatinda, eksik olan parcalari tamamlamak icin bir baga ihtiyac duyuyor, bu kimi zaman dogaya olur, hayvanlara, insanlara ya da farkli bir seye, kendini tamamlayacak olan bir seye daha dogrusu ve biz bu baga kisaca sevgi diyoruz bence...

1|1
    0|0
  • İhtiyaçtan çok sevmek için yaratılmışız :)

1|0
    0|0
  • Sevme sevilme ihtiyacı var

1|0
    0|0
  • yaratilis

1|0
    0|0
  • Doğamız gereği sevmek, sevilmek, değerli hissetmek isteriz.

1|0
    0|0
  • İnsan olduğumuz için? Fotosentez yapamıyoruz bizde seviyoruz abi

1|0
    0|0
  • Muhtaçtır

1|0
    0|0
  • Ben sevilmekten çok sevmek isterim ama ilk dediğim olmasına rağmen ben sevemiyorum 😭

1|0
    0|0
  • Ben sevmenin istemli olduğunu sanmıyorum bu bilinçsiz bir davranış. Eğer yapabilseydim yani sevip sevmemeyi seçebilseydim şu dünyada kimseyi sevmezdim.

1|0
    0|0
  • Sevmek degil, sevilmeyi daha cok istiyoruz. Açız çünkü

1|0
    0|0
  • Bence sevilmek için seviyoruz

1|0
    0|0
  • Anlam katıyor hayatımıza. Seviyoruz önem veriyoruz bir amacımız oluyor ona göre daha çok duygusallaşıyoruz

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;