Kutuplarda yasayan ınsanlar ölülerını nasıl ve nereye gomuyorlar cenaze torenlerı nasıldır?

hıc dusundunuzmu bu konuyla ılgılı? sahsen cok bılgı elde edemedım arada sırada aklıma takılır :)

0|0
38

En İyi Erkek Görüşü

• Eskimolar muhtemelen kara gömüyorlar, eskimolar kalabalık gruplar halinde yaşamadıklarından ötürü büyük bir cenaze töreni düzenlediklerini sanmıyorum. Öleni kara gömüp inançları gereği iki bir şeyler söyleyip gidiyorlardır.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Merak edecek baska birsey bulamadın mı 😄 ?

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• Güzel soru. Tebrikler.
    Benimde geliyor ara sıra böyle şeyler aklıma.
    Geçenlerde yumurtalar neden sadece 2 renk ve neye göre sarı neye göre beyaz diye takıldım. :)

1|0
    0|0
    • sorma ya bende son zamanlarda yedıgım yumurtaların beyazında leke goruyorum kırmızı gıbı -.-

• Bildiğim kadarıyla bir puz parçasına koyup akıntıya bırakıyorlar. Büyük yolculuk diyorlar.

1|0
    0|0
  • Kutuplarda karla örtülü yerlerde insanların yaşayamayacağı da aklına takılması gerekirdi, tarım yapılamayan yerde insanlar neden ve nasıl yaşasın?

1|0
    0|0
    • yoo yasıyorlar fok balıgı balına kutupkusları bılımum avlanmayla

• Eskimolar kalmadı şimdi kutuplara yakın yerler dışında, mesela Alaska, Sbirya gibi Kuzey kutbuna yakın olan yerlerinde yerleşim var elbet, ama her iki kutbunda karla kaplı yerlerinde insan yerleşimleri yok.

• var ya daha yenı belgesel gordum ama tabı aıle aıle yasıyorlar ufak topluluklar halinde. iglo fılan yapıyorlar hala. belgesellerde bır cenaze olayını gormedım onuda merak edıp sordum ıste :)

• Gommezler cunku gomse bile hic bisey olmaz ki her taraf buz oylece kalir curumez o beden

1|0
    0|0
  • ikmizz gitcezz kutuplara senle ama ateşli olman gerek ısıtmalısın beni

1|0
    0|0
  • Buzuları Bilmemde Alplerde Yaşayan Hindu Lar Oluşerını Akbabalara Yediriyorlar

1|0
    0|0
  • Yakıyorlardır.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• gommuyorlardir belki

1|0
    0|0
  • bunuda kutupda yasayanlar düşünsün abla yorma be güzel kafanı

1|0
    0|0