Ailemi bulmak istiyorum?

Gizli Üye
Merhabalar. Ben yaklaşık iki sene önce evlatlık olduğumu öğrendim. Bir arkadaşım, akrabamız sayesinde öğrendiğinde daha fazla dayanamayıp bana söyledi. İlk başlarda ailemden duymadığım için söylemeyi düşünmediklerini düşündüm, bu durumun beni çok fazla rahatsız etmeyeceğini umarak da onlara doğru mu yoksa yanlış mı sormamaya karar verdim. Fakat daha sonra bu benim içimi kemirmeye başladı ve bir gün hep beraber otururken lap diye sordum ancak orda ikisi de hayır deyip yalanladılar. Biraz zaman daha geçtikten sonra tekrar babama sorduğumda babam bu sefer bana her şeyi anlattı. Annemin uzun seneler boyunca tedavi gördüğünü, bir evlatlık edinmek istediklerini söyledi. Babamın anlattığına göre, ben yeni doğduğumda Ayvalık'ta bir dere kenarına bırakılmışım ve bulanlar beni hastaneye götürmüşler. Ordan da yurda. Sıra annemde ve babamda oldukları için sanırım önce beni görme nedeniyle hastaneye gitmişler. Ordaki bir hemşirenin de çocuğu olmadığını, beni almak istediğini ve anne ve babamın beni almaması için de hakkımda sahte rapor yazdıklarını söylüyor. Kalbimin delik olduğu üzerine. Ve hemşire sanırım bir şeyler biliyor ki, iyi bir aileden geldiğimi ve çerkes olduğumu söylemiş.
Hemşireyi şimdi görsem hatırlarım yüzünü hiç unutmadım diyor ama o kadın hakkında da bir bilgim yok. Biyolojik ailem hakkında ne bir isim, ne de bir şehir biliyorum. Sadece Ayvalık'ta bir dere kenarında bulunduğum gerçeği var. Ve biyolojik annemi hep aynı rüya içerisinde görüyorum. Onları bulmamın bir yolu olmalı diye düşünüyorum. Sizce bulabilir miyim? Okuyup düşüncelerinizi benle paylaşabilir misiniz?
Ailemi bulmak istiyorum?
28 Görüş