20 gü

Kaynanam her izinli günümüzü köyde geçirmemizi istiyor. Kendimize zaman ayırmak istediğimi nasıl söylerim?

Merhaba arkadaşlar, biz 3 senelik evliyiz. Eşimin ailesi köyde yaşıyor fındık işleri bağ bahçe tırpan işleriyle uğraşıyor. Bizim her iznimizde onların yanında bağ bahçe işleriyle uğraşmamızı istiyor. Biz zaten her sene senelik izninde gidip 2 hafta uğraşıyoruz. O yetmiyo kaynanamlara. Biz ilk defa bu sene 1 haftalık tatile gidicez, eşimin burnundan getiriyolar ‘milletin çocuğu geliyo siz gelmiyosunuz biz tek başımıza uğraşıyoruz’ falan diyolar. Eşim hem maddi hem manevi onların yanında oluyo zaten. O yetmiyo onlara daha fazlasını istiyorlar. 3 haftalık iznin 2 haftasını yine tarlada geçirecek zaten eşim. Evlendiğimizden beri bırakmadılar yakamızı ya para istiyolar ya da köye gelemiyoruz diye triplere giriyolar. Biz sürekli bunlar yüzünden eşimle kavga ediyoruz. O da arada kalıyo sürekli ona da yüklenmek istemiyorum ama kendi kendimi kemirip duruyorum. Eşimin abisinin karısı sırf bunun ailesi yüzünden ( eşide pısırık zaten) 5 yıllık evliliğini sonlandırdı. Benim ailem hiç böyle insanlar değil. Hep siz mutlu olun gerisinin önemi yok der. Çok üzgünüm bu durumdan ne yapacağım konusunda hiç bir fikrim yok. Bana akıl verin ne olur gidip kendim konuşup ağzının payını mı versem

Kaynanam her izinli günümüzü köyde geçirmemizi istiyor. Kendimize zaman ayırmak istediğimi nasıl söylerim?