Annem neden bu kadar değişik?

Biz eşimle pandemi döneminde evlenmeye karar verdik. Oldum olası düğün seven bir insan olmadım. Biraz da kilolu olduğum için gelinlik giymek istemedim. Sade bir nikah benim için gayet yeterliydi. Pandemi süreci malum herkes için zor geçti, ne kendi aileme ne de eşimin ailesine yük olmak istemedik elimizdeki parayla evimizi en uygun ne bulduysak onunla dizdik. Nişan töreni yapmadım, isteme ve nişan aynı anda evde oldu. Annem nişan elbisemin, nişan zamanı kuaför masraflarının vs hep erkek tarafına ait olduğunu söylüyordu. Ben de evde sevdiğim bir abiyeyi giymeye karar verdim. Nişanda kuzenini de al kuaföre git damat ödesin dedi kabul etmedim evde yaptım her şeyimi. Nikaha da beyaz bir elbise giydim ve elimden geldiğince masrafsız hallettim. Ne eşimin ailesinden ne kendi ailemden altın, bilezik vs talebim olmadı. Kendi babama kıyamazken eşimin babasına acımasızlık edemezdim, bu da benim doğrum. Ama annem o zamandan beri ara ara bu konuları açar ve sürekli kızar, söylenir. Eşimi suçlar, ailesini suçlar, bana kızar. Ben bir hayata borçla başlanmaması gerektiğini düşünüyorum. Benim bileğimde bir bilezik olması ya da duvarda gelinlikli bir fotoğrafımın olması eşimle yaşadığım mutlu bir andan kıymetli değil. Anneme onlar olmadı ama evimde huzurluyum, mutluyum dedikçe daha da sinirleniyor. Gerçekten artık nasıl orta yol bulacağımı şaşırdım.

Annem neden bu kadar değişik?