Değersizlik mi?

Öncelikle selamlar..
Ben 26 yaşında 2 çocuk (3-4yaş) annesiyim.
20 yaşında evlendim. Birileri vesilesi ile tanışıp görüşmeye başladığım eşim o zamanlar İstanbul’da yaşıyordu bende Trabzon’da. Bayan kuaförüydü evlendikten 6 ay sonra atandı memur oldu.
Nişanlıyken bile toplasan 1,5 yıllık görüşmemiz boyunca 3 sefer geldi yanıma ve hediye yani böyle özel hissettirecek hareketleri çok yoktu.
Hali tavrı bana yaklaşımı çok kibar ve saygılıydı. Fakat benim onu maddi bir zorluğa sürüklememiş olmam ona ne düşündürdü ise evlendikten sonra çok farklı bir adam buldum. Onu tanıdığımda henüz liseyi bitirmiştim. Babamın kanser olması sebebi ile okula devam etmeyip çalışmaya başladım. Ama evlendikten sonra işten çıkıp İstanbul’a yerleştim. orada uygun bir iş olmadı çalışamadım. Daha sonra 2 yıllık evli iken ilk bebeğimi kucağıma aldım henüz ona alışmaya çalışıyorken 3 aylık bebeğim varken iğne vurulduğum halde tekrar hamile kaldım aralarında tam 12 ay var ve hayatım geceli gündüzlü tamamen onlar oldu kendime hiç vakit ayıramıyorum bu konuda eşimde kendince günde 2 saat çocuklar ile oyun oynayınca hem çalışıyorum hem eve gelip çocuklar ile ilgileniyorum diye sitem ediyor çocukların bir çok şeyi ile ilgilenmiyor ama herşeyi yönlendirmeye çalışıyor bana aşağılayıcı şeyler söylüyor sürekli kendimi geliştirmemi söylüyor ama bunu üslupsuz bir şekilde söylüyor tabi sen kadınsın senle ben bir miyim erkekle kadın bir olmaz gibi tabirler kullanıyor en ufak bişey söylesem hemen sen bana öyle söyleyemezsin konuşamazsın diyor ama ondan işittiğim azarlar küçük görülmeler ezilmeler aklımdan çıkmıyor. Evde pişen yemeğe kaşık çekmecesinden vestiyere banyoya kadar aklınıza gelebilecek her şeyi karışıp yönlendirmek istiyo. Buda beni aşırı yoruyor aman ona laf söyler yapayım buna söyler yapayım aman sıkıntı olmasın yok tartışmayalım hep idare ediyorum. Ama kıymet bilinmemesi yaptığım işlere bile kulp bulması aşırı moralimi bozuyor Deli divane aşık evlenmedim ama sevmiyordum da diyemem.
Değersizlik mi?