Oğlum Ergenlikte Davranışları Çok Değişti Ne Yapmalıyım?

Gizli Üye

Oğlum bu yıl liseye başladı, 15 yaşında. Arkadaş ortamını hiç beğenmiyorum. Çok ağzı bozuk ve terbiyesiz çocuklarla vakit geçiriyor. Arkadaşları hakkında konuştuğumda insanları kabuğuna göre yargılıyorsun diyor çok sinirleniyor kendine ve eşyalara zarar veriyor. Ben böyle bir çocuk yetiştirmedim gayet düzgün ve kibar bir çocuktu, lise ortamında çok bozuldu. Notları 10-40 civarına düştü geçen seneye kadar 90 altı notunu görmemiştim biz demeden oturur çalışırdı.

Gece kapısını kilitliyor ki ben hiç sevmem evde kilitli kapı olmasını. Bir deprem olsa bir şey olsa içeride kilitli kalma ihtimali var. Kilitliyorsan bile uyumadan önce kilidini aç diyorum dinlemiyor. Kapı çalmadan içeri giren insanlar değilizdir hem.

Babasının ve benim cüzdanlarımızdan sürekli para kaçırıyor. Haftalık harçlığı 150 civarı okula da servisle gidiyor yol parası vermiyor. Ayda bir istediği 3 şeyi fiyat gözetmeksizin alıyoruz para biriktir al durumu da yok. Mutlaka haftada 1 kez okuldan arıyorlar son ders kaçtığı için. Eşim artık uyarmaktan anlamadığı için azarlamayı düşünüyor. Kavga etmelerinden korkuyorum. Psikiyatriye götürmek istedim kıyameti kopardı. Eşim de ben de çalışıyoruz akşam 8 civarı evde oluyoruz ve akşam 4'te okuldan çıktığı halde eve bizden sonra aradığımız için geliyor.

Rehber hocası ile görüştüm çok ilgisiz davrandı ders programı verip yolladı. Arkadaşlarıma soruyorum onlar da çözüm bulamıyor. Bir de sizlere danışmak istedim. Sizce nasıl bir tavır koymalıyız?

Oğlum Ergenlikte Davranışları Çok Değişti Ne Yapmalıyım?
8 Görüş