Zihinsel engelli bir kardeşim var ve alt komşumuz bu seslerden rahatsız ne yapmam lazım?

Gizli Üye
Zihinsel engelli bir kardeşim var. 2004 doğumlu. 18 yaşında fakat akıl yaşı 3 yaşındaki çocuktan farksız. Evde baya bir ses yapıyor ve durup duruken sinir krizleri geçiriyor. Ama ortada hiç bir sebep yokken geçiriyor bu sinir krizlerini, şöyle aslında bir keresinde sinir krizi geçirirken kulağıma vurmuştu, ve kulağım şiddetli vuruştan dolayı kanamıştı hasteneye gitmiştik ameliyat olmuştum. Baya bir kötü oluyorum yani. Bir keresindede balkona çıkıp "imdaaaağğğt" diye bağırmıştı. Dolayısıyla herkes duyuyor onun bu gürültüsünü o gün herkes bize bakmıştı çok utanmıştım 🤭 yani konuya dönecek olursak kardeşim evde bu tür huzursuzluklar çıkarıyor ve alt komşumuz bu durumdan rahatsız sanki keyfinden çıkarıyormuş bu sesleri gibi. Artık rahatsız olmaya başladım ve üzülüyorum yani. Kadın ta kapımıza dayanıyor ve açana kadar bekliyor. Açmazsak kapıda bekliyor açana kadar duruyor'ki zaten en ufak bir su sesinde kapımıza dayanıp "Ses yapmayın" diyor. Yanımıza geliyor. Diğer komşularlada arası bozuk. Kocası elinde bıçakla gezdiği için herkes ondan ve kocasından korkuyor korktukları için de bir şey diyemeyip bir şey yapmıyorlar. Yani anlicanız çok çaresizim polise şikayet etmekle tehdit ediyorlar bizi. Ne yapmalıyım? Bana yardımcı olun lütfen çok çaresizim 🙏
Geçmiş olsun gizli. Umarım en yakın zamanda o kadın ve kocası Allah'tan belasını bulur ya da o binadan giderlerde rahat ve huzurlu yaşarsınız.
A seç
Kadın haklı burada tamam kardeşin o sesleri bilerek çıkarmıyor olabilir. Ama sonuçta apartmanda yaşıyorsunuz. Biraz dikkat etmeniz lazım. Kadın bir rahatsızlığını dile getirmiş işte herkes dile getiremez böyle :)
B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Zihinsel engelli bir kardeşim var ve alt komşumuz bu seslerden rahatsız ne yapmam lazım?
2
2
Görüşünü yaz