Nişanlımın ailesini sevemiyorum, tutumum nasıl olmalı?

Gizli Üye
Merhaba arkadaşlar. Nişanlımın annesi, babası ve kız kardeşini sevemiyorum. Anne ve babası sadece lafta oğlumuzun arkasındayız deyip hiçbir işe elini atmıyor. Laf çok ama icraat yok. Sadece 5 bilezik alacaklar geri kalan her şey nişanlımın üzerinde. İkimizde mühendisiz ortalama 10 bin para oluyor elimizde ben ailemle yaşadığım için aileme bakıyorum nişanlıma destek olmasına olurum ama annem kıyameti koparır. Parası olmayan evlenmesin diyor. Nişanlımın ailesi de varlıklılar. 2 evleri 2 arsaları var. Daha biz nişanlıyken kadın kalkıp evlenince bizim evin borcu için aylık 500 tl gönderirsin demişti. Annem buna da sinirlendi. Daha siz evli değilsiniz bu şimdiden parana gözünü çekmiş diye. Nişanlım her şeye yetişemiyor. Ben param olduğu halde ailem sebebiyle destek çıkamıyorum. Gizli gizli anca 500 tl yardım yapabiliyorum o da bir hiç. Kız kardeşiyle nişanlım aynı evde yaşıyor anne ve babası farklı şehirde. Kız kardeşi bile abim evleniyor iki üç şuna yardım edeyim demiyor. Annesiyle kızı bizim eşyalarımız alınırken kızın yatak odasını nişanlıma kitlediler. ( Kardeşi sözlü ) Bu tutumları her şeye yorum yapmaları benim sinirlerimi zıplatıyor. Ne onlar beni arıyor ne ben onları... Annem her şeyi açık açık yüzlerine söyledi. Ben kızımı borçsuz harçsız evlendiriyorum her şeyini aldım siz bu çocuğa neden yardım etmiyorsunuz falan dedi. Onlarda buna bozulmuş olacak ki arayıp sormuyorlar..
Nişanlımın ailesini sevemiyorum, tutumum nasıl olmalı?
10 Cevap