Kedimle ne yapacağım?

Daisydipsy
Arkadaşlar benim 8 aylık bir erkek İran kedim var. Kedim bana geldiğinde 1 aylıktı ve annesinden küçükken ayrıldığı için tuvalet eğitimini düzgün alamamış, kendini temizlemeyi, temiz tutması gerektiğini öğrenememiş. İlk geldiğinde kumuna tuvaletini yapıyordu, bir sorun yoktu fakat sonrasında çok değişti. Kabında ve kumunda da bir değişiklik olmamıştı, onu strese sokacak bir olay da gelişmedi. Tuvaletini nadiren kumuna yapmaya başladı, canı nereye isterse oraya dışkılamaya başladı. Dışkılarken de kakasına basıyor sürekli. Kuyruğuna bile yapıyor kakasını. Kuyruğuna yapmadığı zaman da mutlaka kuyruğuna bulaştırıyor. Kakasını ve çişini yaptığı yerleri amonyak kullanmadan temizliyorum ki tekrar oraya yapmasın ama nafile. Kumunu her gün düzenli olarak temizliyorum, kumu azaldığında da hemen ekleme yapıyorum. Kabı da piyasadaki en büyük kap. Ne yaptıysam bir türlü eğitemedim kedimi. Yani özür diliyorum ama ev sürekli bok içinde ve orayı burayı temizlemekten yoruldum. Üstelik her gün onu da yıkamak zorunda kalıyorum. Yıkamaya üşendiğim zamanlar olur, o zaman da mutlaka patilerini ve kuyruğunu yıkarım. 8 aydır bunu çekiyorum. Kedimi çok sevdiğim için katlanıyorum ve vermek istemiyorum ama gerçekten çekilir gibi değil. Nasıl yorucu olduğunu tahmin bile edemezsiniz. Hadi ben katlanıyorum ama annemle babamın hiç sabrı kalmadı. Lütfen bana yardım edin.
Kedimle ne yapacağım?
5
2
Görüşünü yaz