Din Değiştirmek Neden Sevilmez?

byJam
( Saygı duymanızı rica ederim.) Bir ara ben kendimi hristiyanlık dinine yakın hissetmiştim. Hâlâ daha da hissediyorum. Ama bu konuyu aileme açtığımda ailem bana dinsiz muamelesi yaptılar. Benim hiçbir zaman din değiştirmemi istemediler. Türk toplumunda bazı kişiler din değiştirmeyi kötüleseler de bence din değiştirmenin hiçbir günahı ve kötülüğü yoktur. Ve ayrıca din değiştirmek kişisel yani bir tek kişiye mahsus karardır. Din değiştirmek isteyen insanın çevresi, din değiştirmek insana saygı göstermesi gerekir. Bu arada yanlış anlamayın, benim amacım toplumumuzu kötülemek değil. Her dine saygı zaten var toplumumuzda. Ama din değiştiren insana, bu insanın çevresinin maalesef saygısı yok. Dine saygı olmayan kişiler İsrail ve Boğaziçi'li protestocular gibidirler. Hatırlarsanız Boğaziçi Üniversitesinde sırf rektör değişti diye İslam dinini aşağıladılar. İsrail hususunda ise sırf toprak paylaşımı yüzünden müslüman Filistinli vatandaşlara işkence ve acı çektiriyorlar. Bu durum ayrı, her dine saygı göstererek din değiştirmek bence ayrıdır.
Siz neler düşünüyorsunuz?
Güncellemeler
+1 yıl
İslamda din değiştirmenin günahı yoktur. Önemli olan İsrail gibi olmamaktır.
Din Değiştirmek Neden Sevilmez?