11 gü

Eşim hangi tarafta?

Gizli Üye
8 aylık evliyiz eşimin ailesi ile anlaşamıyoruz nişanda kıyafetime karıştılar gelinliğe laf ettiler düğünde toplanan parayı aldılar evimin eşyalarının yerlerine kadar karıştılar. Eşim ve kardeşi birbirini arayıp sormuyormuş onu da benden bildiler sen aralarına giriyorsun dediler bende dedim ki aile bağlarınızı sorgulayın elin kızı nasıl giriyor aralarına demek ki bağları güçlü değilmiş dedim yok bizim aramıza kimse giremez dedi kaynanam ee dedim ben nasıl girmişim o zaman dedim. O günden beri aramız pek iyi değil. Buna rağmen eşim ısrar ettiği için ailesi ile tatile gittik. Orda kimse bir şey olmamış gibi davrandı oradan dönünce tekrar engellediler kayınperim engellemedi. Hamileyim annemin yaptığı örgüleri ve aldıklarını paylaştım kayınperim cevap yazmış onlar el emeği göz nuru değil hazır şeyler paylaşmayın diye bende annemin yaptıklarına dil uzattı diye sinirlendim ve sizene dedim en azından düşünüp almış dedim kendi parasıyla aldığı şeyler kimseden maddi yardım talep etmeden aldı dedim anlayana yazdım. Çünkü onlar bizden sürekli para istiyorlar bende ona gönderme yaptım engelledim. Eşime mesaj atmışlar aile terbiyesi almamış demişler. Bide üste çıkmaya çalışmışlar. O günden sonra eşimle de konuşmadılar bunu duyan başka şehirdeki görümcelerim beni engellemiş hiç biri ile zaten konuşmuyordum. Eşimle zamanla konuşmaya başladılar dışlanan ben olmuş oldum. Şimdi önümüz ramazan ama asla davet ederlerse gitmiycem. Bayramda kendi aileme gidicem onlara değil. Ama eşim bana sürekli yapma diyor unut olanları diyor çok takılma diyor. Elini masaya vurup da benim eşimle kimse böyle konuşamaz kimse ona öyle mesaj atamaz kimse ona bu şekilde davranamaz diyemiyor. Ben gerekeni söylüyorum diyor ben ne duyuyorum ne görüyorum. Şimdi sürekli tartışıyoruz ramazan da onlara gidicez bayramda önce bizimkilere gidicez diyor. Kaynımın düğünü olacak düğün sözü almaya geleceksin bizimle diyor elaleme karşı beni de götürmek istiyolar ben hiç bir şeylerine karışmak istemiyorum hiç biri ile görüşmek istemiyorum. Eltimde düğünümde tarlatanlı bordo elbise giydi kına gecesi gibi sanki Bi taraf diğer tarafta düğünmüş gibiydi. Bi kaç laf sokan şey paylaştım takibi bırakmış beni :) lafım yerine ulaşmış. Bende şimdi onun düğününde mecbur beyaz giyicem. Eşim yapılanları unutuyor benden de unutmamı eskisi gibi olmamı istiyor bu konuda tartışma yaşıyoruz ailesi tabii ama benim yanımda görünüp beni ortada bırakıyor ailesini tutup benden olmamış gibi davranmamı istiyor siz olsaydınız ne yapardınız?
Eşim hangi tarafta?
2
1
Görüşünü yaz