Sürekli erkek kardeşime laf ediyorlar. Ne yapmalıyım?

Gizli Üye
Anneannem ve abim. Sürekli erkek kardeşime laf ediyorlar, eleştiriyorlar. Erkek kardeşim sessiz arkadaşları harici kimseyle konuşmayan bir çocuktur. Bizimle bile günlerce konuşmadığı oluyor. Genelde odasında kapıyı kilitler arkadaşlarıyla konuşur. Abim ise kardeşimin yediği abur cubura kadar laf ediyor. Laf ediyor dediğim küfür etmek bu arada. O kadar ağır laflar ediyor ki. Çok basit bir konu da kavga etmişlerdi erkek kardeşim çok gururludur onunla konuşmayı bıraktı o yüzden. Anneannem de yaşlı tabi laf ediyor sürekli herkese onunla da konuşmaz aylardır. Erkek kardeşim bunları umursamayınca daha çok laf etmeye küfür etmeye başladılar. Bir insanın yediği 1-2 liralık abur cubura bile laf edilir mi ya? abim laf ediyor sonra gidiyor anneme abur cubur alır mısın diyor. Bizden çok o yiyor yani. Erkek kardeşim çok hassas bir insandır. O edilen lafları küfürleri duyuyor ve çok kötü etkilendiğinin farkındayım. Her gün sinirden ağlıyor. Anneme söylüyorum hiçbir şey yapmıyor. Erkek kardeşimin depresyona girdiğini düşünmeye başladım. Düşünsenize, tam 1 yıl boyunca her gün sizin arkanızdan küfür ediyorlar, eleştiriyorlar. Ve siz çok hassas bir insansınız. Kimse kaldıramaz bunu ya. Genç çocuk 15 yaşında yapılır mı bu? bide evde ki herkesi erkek kardeşime düşman ettiler. Bir şey bozuluyor, tamirci geliyor. Ve anneannem oturuyor tamirciye kardeşimi anlatıyor. Yok hiç odasından çıkmıyormuş da şerexfsizmiş de. Bide erkek kardeşim gerçekten iyi bir insan. Ne yapacağımı şaşırdım artık tepki gösteriyorum bazen annem bana kızıyor. Erkek kardeşim onlarla hiç muhatap olmuyor bu arada. Aylardır konuşmuyor yani. Ne yapacağım artık benim zoruma gidiyor ya.
Sürekli erkek kardeşime laf ediyorlar. Ne yapmalıyım?
2
4
Görüşünü yaz