Arkadaşlar Yengem İçin Ne Yapabilirim? Ona Nasıl Yardımcı Olabilirim? Genç Bir Kadının Hayatı Söz Konusu Bir Fikriniz Var Mı?

İsmimniyeAybükeyaa
Annem Tekirdağ"lı, babam Gaziantep"li. Babam 18 yaşındayken yaşadığı yerin kültürünü benimsemeyip Gaziantep"ten Tekirdağ"a gelmiş, şimdi onu ailesinden uzakta Tekirdağ"da yaşamasını çok iyi anlıyorum. 2 ay önce Gaziantep"e gittik. Amcamın ilk eşi resmi nikahlı, ikincisi imam nikahlı yani kuma olmak üzere iki eşi vardı. Daha yeni Diyarbakır"dan kız getirmişler 3. Kuma üzerine kuma bu nasıl bir töre? Allah aşkına Rezalet ya. 27 yaşında gencecik kız gelenek diye yüzünü eşarpla germişler. Kız istemiyor. Bir yerlere başvurursa ailesine de dönemezmiş. Töre diye ailesi başlık parası karşılığı vermişler. Annem batı kökenli olduğu için annemle konuşmak onu biraz rahatlattı en azından içini döktü. Arkadaşlar devir değişsede zihniyet değişmiyor yani çok üzülüyorum. Ben birşeyler yapmak istiyorum Yengemi nasıl kurtarırım? Ona nasıl yardımcı olabilirim? Bir fikriniz var mı?
Arkadaşlar Yengem İçin Ne Yapabilirim? Ona Nasıl Yardımcı Olabilirim? Genç Bir Kadının Hayatı Söz Konusu Bir Fikriniz Var Mı?