Namus sadece kadına özgü bir şeyse, Hz. Yusuf'un sakındığı neydi?

Namus sadece kadına özgü bir şeyse, Hz. Yusuf'un sakındığı neydi?
Güncellemeler:
5gün
Huzur İslam'dadır. Ahlak İslam'da. Mevki makam ararsan o da İslam'da. Ama o mevkinin hangi katta olduğunu bilmek gerek. O katı kazanmak için İlim bilmek gerek. O ilmi almak için Kur'an-ı Kerim okumak gerek. Sonunda doğru yolu bulmak gerek.

1|0
139

En İyi Kız Görüşleri

• ya aslında islama göre yaşasak, böyle sıkıntılar minimuma inebilir gibi.. bir kadın örtünmesi gerektiği gibi örtünse, büyükler yaşı gelen gençle konuşup yuvasını kurmasına yardımcı olsa, erkekler kadınların Allahın emanetidir gözüyle baksa..

0|3
    0|0
  • "Mü’min erkeklere söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar. Irzlarını korusunlar.” (Nur, 30)
    “Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar. Irzlarını korusunlar.” (Nur, 31)

“Namuslarını koruyan erkeklerle namuslarını koruyan kadınlar var ya, işte onlar için Allah bağışlama ve büyük bir mükâfat hazırlamıştır.” (Ahzab, 35)

Irz ve namus sadece kadınlara has bir özellik değildir. Müslüman toplumun, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla tüm fertlerini ilgilendiren bir durumdur. Bu değerlere sahip çıkmayanlar hiçbir değere sahip çıkamaz. En değerli varlığını kaybeden için artık hangi değerin anlamı kalır ki?

1|2
    0|1

En İyi Erkek Görüşleri

• Uğrunda yıllarca hapis yatmayı tercih ettiği şeydi. iffet

0|1
    0|0
  • Usta valla çool doğru söylrmişsin
    Kadın açıksa erkek bakmıcak
    Kadın isterse
    Erkek olmaz dicek
    Yani bahane degil
    Güzel soru MAŞAALLAH

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 11

• Aslında tün insanlar için geçerlidir. Fakat toplulumumuzda namussuzluğı erkek yaparsa madalya takılır. Kadın yaparsa taşlanır.

1|2
    0|1
  • Ne kadar güzel bir söz ☺️ onun tırnağı olunmaz orası ayrı tabi. 😊😊

1|2
    0|1
  • Namus sadece kadına özgübişey değil erkeğinde namusu onuru vardır.
    Aslında tüm insanlar için geçerli

0|2
    0|1
  • Aynen öyle ama cahil olan toplum o erkektir o yapar elinin kiri der

0|2
    0|1
  • Kim demiş onu namus erkeği de kapsar göz kapaklarıyla

0|1
    0|1
    • 5gün

Aynen mesela ben akşam vakti oldu mu önümdeki kızları hemen solluyup geçiyorum rahatsız olmasınlar diye kimseye bakmıyorum daha ne olsun

• 5gün

@Keeqo aferin 👏🏻

• Katiliyorum güzel bir soru olmus 😂

0|2
    0|1
  • Çok iyi soru olmuş

0|2
    0|1
  • İnsan olan herkese

1|5
    0|1
  • Aynen öyle 👍

0|2
    0|1
  • Haklısın sayın soran..

0|1
    0|1
  • Kızlardan görüşlere devam
    1

Erkekler Ne Diyor 7

• Kesinlikle öyle bizim toplumumuzda eğer namus kavramı hem erkek hem de kadınlar açısından tam anlamıyla kavranırsa bu ülkede ne taciz kalır ne tecavüz ne de eğitimsiz, dinini biliyor gibi görünüpte aslında bir haber olan insanlar olur. Kısacası toplum kendi dinini onun emrettiğini bilirse belki daha aydın bir gelecek olabilir. Sadece İslam açısından bakmamak lazım tabiki diğer dinler de özünde iyiliği emreder kötülüğü istemez sonuçta herkes dinini özgürce saygıyla gerçek anlamıyla yaşasa çok farklı bir devlet olunabilir diye düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Demekki öğretilenler yanlış olabilir. Daha dogruya ulaşmak için okumak aramak gerek.

1|1
    0|0
  • sakindigi kişiler putpersler di

1|3
    0|0
  • Namusunu cinsiyeti olmaz. Namussuzluğun da

0|1
    0|0
  • Namus ahlaktir Ahlaksizlar da namussuzdur

0|1
    0|0
  • Aynen

0|1
    0|0
  • Erdemli birey olmak icin islama ihtiyacin yok! Islam adi altinda zaten senin ozelligin olan erdemlerin sana satilmasina bir dur de artik yahu. Allah’in emri diyorsun, oku ile basliyor kitap ama sen gidip ortaasyadaki yasamin neydi bakmiyorsun. Hay islam kadar basiniza tas yaga e mi! Provokatif ibisler sizi!

0|0
    0|1
    • 5gün

Dislike sen de ibissin :)

Yükleniyor...