Modern kadın, modern köledir. Eşitlik koskocaman bir yalan...

Kadinlarin is hayatina girisi 1. Dunya savasinin sonunda erkeklerin cogunun olmesi , is gucunun yok olmasi ve sanayi ve ulke ekonimisinin kalkinmasi tekrar yapilanmasi icin acil is gucu gerekliligi sebebiyle devlet testegi ve istegiyle basladi. Agir ya da hafif is gucu farketmeksizin erkekler gibi calistirilan kadinlar ulkeye hizmet ediyordu. Hatta ve hatta ulke ekonomisi geregi disari ithal edilmesi gereken ipek coraplarin ic piyasada kullanimi yasaklandi. Bunun gibi bircok onlemler nedeniyle ortam degisirken buna bir de kilif buldular. "Calisan modern kadin" figuru. Bu figur ilk olarak avrupa toplumuna sindirildi. Daha sonra tum dunyaya.

Aslinda dusunuldugunde dunya tarihinin basindan 1.Dunya savasina kadar kadinlarin sorumluluklari bilinen seylerdi. Daha sonra kademeli olarak yuk artirildi. Onceleri gorevleri ; ev isleri aile ve cocuk bakimi ve egitimi idi. Ancak gunumuz kadinlarinin gorevi sabahtan aksama kadar is hayatinda erkeklerle esit sartlarda calisip aksam eve geldiginde erkeklerden farkli olarak evin duzen ve temizligi , yemek yapilmasi,esinin ve cocuklarin bakimi egitimi ve ihtiyaclarinin karsilanmasi derken kisisel bakimve ihtiyaclarini karsilamaya vakit kalmadigi gibi dinlenmesi mumkun olmamaktadir. Bunun yaninda hic bir sorumlulugunu tam ve eksiksiz olmasi gerektigi gibi yapamamasinin vermis oldugu stres ve depresif hal is stresinin de eklenmesiyle psikolojik bunalimlara neden olmaktadir.

Geecek su ki is hayatinda erkeklerle erkek gibi kariyer mucadelesi vermek ve is stresi kadinlarin naifligini zerafetini ve tum kadinsiligini alip goturmektedir. Zaten kadinsilik is hayatinda olmamasi gereken bir durumdur. Tacizlere ya da en iyimser tabloya gore cinsel bir obje olarak sergilenmeye sebep olur ki bu durum kadinliga basli basina hakaret icerir saygisizlik asagilama anlamina gelir. Calisan kadinlar once kadinsiligini naifligini torpuler sonra erkek gibi guclu gorunme cabasina girerler. Kufur eden egitimli kariyerli kadinlara cokca rastlamissinizdir. ya da kadinligini unutmus adeta bir robota donmus orta yas ustu calisan kadinlar birer realitedir hayatimizda. Coklukla da cocuk bakimi ev isleri ve yemek konusunda ihmalkarlik ve beceriksizlikle suclanan kadinlar is hayatinda da ikinci plana itilmektedir. Ayni isi yapmasina ragmen daha az yetki ve maaslacalistirilan kadinlar hamilelik nedeniyle kolayca isten cikarilabilmektedir ya da evlilik ve cocuk sebebiyle ust mevkilere gelmesi engellenmekte erkeklere nasilsa bu adam cocuk dogurmayacak isi birakma ihtimali yok diyerek pozitif ayrimciligatabi tutulmaktadir.

Ayni is te daha az yetki ve daha az ucretle calistirilan kadinlar en ufak krizde ilk gozden cikarilan calisanlar listesinde basi cekmektedir.

Erkekler de bu esitlik soyleminden isine gelince cok iyi faydalanir isine gelmeyince esitlik ilkelerini hice sayarlar. Kadinlardan her turlu seyi dogal bir hak gibi isterler.

Modern hayatin kadinlarini kole yapan iste bu zihniyettir.


1|0
1944

En İyi Erkek Görüşü

 • Tabi ki öyledir. Kadınlar artık iş dünyasında bulunarak, ekranlarda bulunarak özgürlüklerinin arttığını, eşit olduklarını zannediyor. Sanki kadınların da bazı şeyleri eline aldığı, erkek gibi kendi ayakları üstünde durabileceği, kendisini göstermenin iyi olduğu gibi bir izlenim veriliyor. Ancak şu bir gerçek ki; kadın günümüzde seks objesi olarak kullanılıyor. En basit bir firma dikkat çekmek için reklamlarında kadını kullanıyor. Bilboardlarda bikinili kadın resimleri reklama dikkat çekmek için kullanılıyor. Dondurma reklamlarınd kadının çekiciliği kullanıyor ve daha fazlası. Kadın da zannediyor ki iş hayatında ben de varım, kendi ayaklarımın üzerinde dururum. Kimse senin ayaklarının üzerinde durmanla ilgilenmiyor; senin üzerinde duran şeylerle ilgileniyorlar.

  3|2
  0|0

En İyi Kız Görüşü

 • Öncelikle hem cinsim olduğunuz için o kadar utanıyorumki. Bulduğunuz çözüm kadın çalışmasın mı? başka bir çözüm bulamadınız mı? mesela ev işlerini erkek kadın ortak yapması gibi. ama duur siz kadın evde oturur mantığını bir kere kafanıza kazımışsınız. Ama yaptığınız çok yanlış kendinizi ezdirmeye ve ezik olmaya meraklısınız ama bu tür saçma öğütlerinize binlerce kızın hayatını mahvedebilirsiniz

  hadi kendinizi yaktınız ne diye milleti de yakıyorsunuz?

  3|3
  2|1
  • kendimi yaktigim falan yok hukuk fakultesinde okuyorum. Toplumun carpik ve yanlis duzeninin farkindayim kadin agir ve erkeksi islerde esit sartlarda calismak zorunda kaliyor diyorum erkeklerin sorumluluklari da kadinlara yukleniyor kadinlar eziliyor diyorum. Sen "Evet olmasi gereken budur ne guzel oluyo" diyosun :) senin kadar kit beyinli hemcinslerim oldugu icin utaniyorum.

  • Hepsini Göster
  • Russun da turkceyi nerden biliyosun? Rus kadinlarinin natasa olarak nam salmasini nasil inkar edersin? Rus erkeklerinin alkolik oldugunu nasil inkar ediyorsun? Rysyayi cennet insanlarini da melek gibi gostermeye calismayi bence birak. Inandirici degilsin

  • Babam türk annem rus :) cok genek bir evlilik bu rus turk evliligi

   Natasha? Rusca isim :) svetlana var helga var bunlar sizde ayşe fatma gibi

   Sizde nasil zenginler ve ünlüler ahlaksizlarlarsa bizdede öyle. Bizde biraz daha fazla tabii

   Ama kasabali ya da koylu bir kiz kesinlikle bakiredir. Zaten kasabalilar dindar olur o yuzden bakiredir

   İcki moda evet ama alkolik insanin ev isi yapmayip kadina deger vermedigini nerden cikariyorsun?

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 43

 • O kadar uzun yazıyı boşuna yazmışsın..
  Kadınların çalışmasının iki sebebi var..
  -Erkeklere karşı daha fazla söz sahibi olmak
  -Bitmek bilmeyen maddi isteklerinin erkeklerin karşılayabileceği limiti aşması..

  Yani hem maddi hem de karakter olarak "mütevazi" olan bir kadının çalışmasına hiç hiç gerek yok..
  Fakat öyle bir kadın yok..

  1|3
  0|0
 • ...''Eğer kadın tüm bu erkek egemen topluma rağmen özgür kalmakta ısrarlıysa, o zaman ya büyük bir yalnız yaşama ya da her anı sosyalist mücadeleyle dolu geçen bir militanlığın zorluklarına katlanmak durumundadır. Yalnızlık marjinal durumlar için geçerlidir. Sosyalist yaşam ise, eski tanrıça kültürüyle eş bir tanrıça yaşamını gerektirir. Tanrıçaların bir özelliğinin insan erkeğiyle evlenmemek olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Erkek tanrılaştığında ise, kadın tanrıçadan pek eser kalmadığını tarihten bilmekteyiz. Geriye melek kadın olmak kalıyor. Fakat melek kadın biraz da cinsiyet gücünü kaybetmiş güçsüz kadını temsil ediyor. Böylesi bir kadının toplumdaki rolü elçilik olmaktan öteye gitmez. Mitolojideki İnanna-Afrodit figürü daha farklı bir kadındır.''...

  Özgür eş yaşam - Abdullah Öcalan

  0|2
  1|0
  • Biji serok apo

  • Terorist basinin fikirlerini burada sunman hic hos degil. Unutmaki o bircok masumun hatta bebeklerin katilidir.
   ayrica fikrini de yerinde bulmuyorum. Toplumda herkes kendi gorevini hakkiyla yapsa ne kadin ezilir ne erkek tanrica gibi olur. Sadece yaradilis ozelliklerimize gore yasamaktan bahsediyorum. Zulmetmeden ve zulme ugramadan.

  • sen hiç anlamamışsın ve çok yüzeysel bakıyorsun neyse şimdi sana sınıfsal ve dinsel temelde uzun uzun açıklayamıycam hiç. terörist başı dediğiniz adamın fikirleri italyan parlementosunda tartışmaya açılıyor. tüm dünya birşeyler almaya çalışıyor bir tek türkiye ne derse yanlış diye bakıyordu neyse ki son yıllarda gerçeğin farkında varmaya başladılar.

   masumları ve bebekleri katledenlerin devletin kontrgerilla ekipleri olduğunu çok iyi biliyoruz biz jitemin neler yaptığını da gayet iyi biliyoruz o masalların devri geçti

 • "Kadinlarin is hayatina girisi 1. Dunya savasinin sonunda erkeklerin cogunun olmesi , is gucunun yok olmasi ve sanayi ve ulke ekonimisinin kalkinmasi tekrar yapilanmasi icin acil is gucu gerekliligi sebebiyle devlet testegi ve istegiyle basladi."

  Bu tarih, sosyoloji ve dil bilginin kısıtlı olduğunu gördüğüm cümleden sonra okumayı bıraktım. Cahil olduğun aşikar.

  Yazını beğenecekler de genelde cahil, okumayan araştırmayan duyduğuna inanan insanlar olacaktır.

  Atatürk ile cevap vermek istiyorum:

  “Bizim toplumumuzda bilim ve fen gerekiyorsa bunları aynı derecede hem erkek hem de kadınlarımızın elde etmeleri gereklidir. Kadınlarımız da bilim adamı, fen adamı olacaklar, erkeklerin geçtikleri bütün öğrenim kademelerinden geçeceklerdir.”

  -Mustafa Kemal Atatürk

  https://i.hizliresim.com/9p6z8Z.jpg

  0|1
  1|2
  • Bir eleştiriye cevaben "kendimi yaktigim falan yok hukuk fakultesinde okuyorum. Toplumun carpik ve yanlis duzeninin farkindayim" demişsin.

   Toplumun çarpık ve yanlış düzeninin farkında olabilmen için sosyolog olman gerekir. Dolayısıyla Hukuk okuduğunu belirterek bu alanda bir farkındalığının olduğunu zannetmen ve bunu belirtmen çok komik ve rezilce.

   Ayrıca bir başka eleştiriye cevaben de "Benim kastettigim modern is hayati ve sanayi devriminden sonraki calisma sartlari." diyorsun, halbuki yazıda bunu belirttiğin hiçbir yer yok tam aksine dünyada kadınlarının çalışmaya başladığı dönemin 1. Dünya Savaşı'ndan sonra olduğunu söylüyorsun...

   Bence bunlar senin cehaletine en güzel örnekler...

  • Azcik okumamissin gelmis burdan gerizekalica konusuyorsun. Kadinin toplumda ciddi orznda calismasi tabiki 1. Dunya savasindan sonra basladi. Ben ondan evvel tek bir kadin calismiyordu dedimmi? O senin aptal algilayis seklin. Yoksa terzilik gibi bircok meslek eskiden beri vardi ve kadinlar yapiyordu ve agir degildi. Yazimi taraflica aptalca okuyup gelip burada rezil yorumlar yapman seni kucultur. Sen tam bir cahilsin. Cahilin en kotusu de kendini alim sanandir :)

 • Kadın dedin adamına itaat eder. Adamda kadını hoşnut tutmak için elinden geleni yapar. İslamda bununda yeri böyledir. Sen müslümanmısın değilmisin ben onu bilmem ama senin gibiler, müslümanları bozmak için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyor. Bırakın, kim kime itat etmek isterse etsin. Kurcaladıkça bokunu cıkartıyorsunuz.

  1|2
  4|2
 • bence tamamen haklısın. ben suçu öncelikle kendi cinsiyetimde buluyorum. biz eşlerimize elimiz kolumuz gibi bakmalıyız ve eve erkek bakmalı. kadın çocukları ve kocasıyla ilgilenmeli herkes herseyi yapmaya çalıştığında mutsuz, sorunlu aileler ortaya çıkıyor. ayrıca bir insan gece kendini mutlu eden bir cinsiyeti ezmeye çalışır mı ya çok sacma eşimiz olduğu için biz mutlu oluyorsak biz eşimize adaletli davranmamız onun istek ve ihtiyaçları ile ilgilenmeliyiz

  1|0
  1|1
  • katılmıyorum kadının elı ayagı yok mu dıyelım ogretmenlık okuyan bır kadın ogretmen olmasın mı ne sacma bı dusunce bu tıp okuyan bı kadın doktor olmasın mı hukuk okuyan bır kadın avukat olmasın mı ama karınızı dogum zamanı kadın dogum uzmanına goturmeyı bılıyosunuz bırakın da calıssınlar ne var bunda ev ıslerı de ortak yapılır

  • Hepsini Göster
  • Hgharun sana katiliyorum kesinlikle

  • teşekkür ederim

 • haklısın cok dogru verınde tesbıt yapmıssın elıne saglık

  1|0
  0|0
 • Kadınlar basımızın tacıdır, erkeği tamamlayandır.

  3|0
  0|0
 • Ayrıca teknolojinin gelişmesi ev aletleri vs işleri kolaylaştırdı gibi yanlış bir anlayış da var aksine daha çok elini kolunu bağlamış durumdadır ve sosyoloji dersinde bir problem olarak ele aldık biz bunu. Haklısın.

  2|1
  0|0
 • sana + olarak katılıyoruz çok güzel değinmişsin konuya tebrikler

  2|0
  0|0
 • Seni destekli yorum kesinlikle boyle:)

  1|0
  0|0
 • Katılıyorum

  1|1
  0|0
 • Yazdıklarını okumadım kadın erkek eşit fakat bunu kabullenemiyor toplumumuz bazı karaktersiz siysetçileri görüyorsunuz 21. yy, da olmamıza rağmen halâ kadınları pasifize etmek istiyor kadınlar yüksek okul okuycak başka çareleri yok en azından erkeğe bağımlı olmasınlar ayakları üzerlerinde dururlar.

  0|0
  0|0
  • Kadin tabiki okuyacak cahil kalmayacak kendini garantiye alacak gerekirse hafif bir is edinecek ama gunumuzdeki gibi her iste calismak zorunda olmayacak olmamali

 • Gayet basarili bi' yazi olmus tebrikler.

  1|1
  0|0
 • Kadın dediğin normal şartlarda çalışması gerekmşyosa çalışmamalı dinen hükmü verilmiş bir konudur bu dini kurallara göre hareket etmeyen kadın da bu saydıklarınızı hep yaşar çöker de çöker kadınlığını naifliğşni yitirir kadun kadınlığını ve yapması gereken asli şeyi bilmeli bu yolda hayatını idame ettirmelidir

  0|0
  0|1
 • Kadınlar daha üstün mesela mühendislikte biz erkekler hep ağır işleri yaparız kadınlar genelde masa başı işi ya da böyle hafif olan temizlik vs işleri yaparlar. hani burada kadın köleliği? İki kişi de aynı Üniv. mezun biri amele gibi çalışıyor biri masa başında evrak işlerine bakıyor en fazla yapılan işleri denetliyor

  0|0
  0|0
 • Şimdi sen şu günümüzde ortamı müsait değilse kadın çalışmasın. Ortamdan kasıt yapabileceği bir meslek yoksa. Doğru anladıysam bana göre mantıklı

  0|0
  0|0
 • yazının başında 1 dünya savaşında erkeklerin öldüğü yazıyor. kadınlar ölmediğine göre eşit değiliz doğamız gereği

  0|1
  0|0
 • Okumadım Ama Saçma.

  0|0
  3|0
  • Okumadiysan nasil fikrin oluyor? Sen bilgi sahibi olmadan fikir sahibi mi oluyorsun? Toplum iste boyle cahil kaliyor

  • yuh ya okumadan bile saçma diyebiliyor. pes. ne diyeyim. sen nasıl dikkate alınırsın artık

  • Sizde Şakadan Anlamıyorsunuz Kadın Kole Zaten Hep Erkekler Suçlu.

 • Modern kadın, araba lastiğinin reklamında da köledir ya da teşhirci... İslam kadın için bunları asla meşru görmez... Çünkü İslam'a göre kadın, "hanımefendi"dir...

  0|1
  0|2
 • Kopyala yapıştır "Bence" leri kaldıracaklarını söylüyorlardı...

  0|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  23

Kızlar Ne Diyor 18

 • eşitlik maalesef artık kadınların aleyhine kullanılan bir söylem haline döndürüldü çok güzel tespitlerin var katıldım :)

  1|0
  0|1
 • evde oturan kadının köleden farkı yok asıl. bütün gün ev işi yap çocuk bak kocadan harçlık iste... kendi paramla temizlikçi tutarım neden bütün işi ben yapayım ki? gereksiz gereksiz polemikler ya

  1|1
  2|0
  • Yukarda acikladigim problemler bir temizlikciyle duzelecek problemler mi? ya da siz okumadiniz mi uzun diye? ya da okudunuz da anlayamadiniz mi?

  • Hepsini Göster
  • Topluma cok uzaksiniz hicbir seye sahit olmamissiniz. Kadinlarin kac da kaci iyi bir iste calisiyor? Ben isci adamlarin ikinci ev icin karisini cayci temizlikci yaptigini gordum. Ise giderken anne diye aglayip bacagina yapisan cocugunu aglayarak kenara iten hizla kapidan cikip giden hemsireler gordum. Gece nobetleri de cocugunu dusunen kadinlar gordum. Tacize ugrayan isci kadinlar gordum. Ayni isi yapip dusuk maas alan muhasebeciler gordum. Sirket tarafindan musteriyi cekmek ve ikna etmek amacli mini etek giymek zorunda birakilan sigortaci kadinlar gordum. Tecavuze ugrayip korkudan sikayetci olamayan sekreter gordum. Veli tarafindan dayak yiyen ogretmen kadin gordum. karisina ve cocuklarina para vermeyen calissin kazansin diyen serefsiz erkek gordum. ..

  • öküz her yerde öküzdür karısı çalışsa da evde de otursa eziyet eder zaten bir şekilde. bu söylediklerinin bir çoğu eşi tarafından destek görmeyen kadınlar. ayrıca kadınların kendi yanlış tercihleri sonucu geldikleri hal. kapitalist düzen beni mini etek giymeye zorluyor gibi komik bir bahaneye sığınmaz bence kimse.

 • "Bence"nize İslami açıdan bakarsak,
  Dinimizde bayanların çalışmasını yasaklayan bir hüküm yoktur. Dini kurallara bağlı kalmak şartıyla kadının çalışmasının önünde dinen bir engel bulunmamaktadır.

  Ayrıca şunu da belirtelim ki, “bir kadının çalışması ancak zorunlu olduğu zaman, ihtiyaç varsa caiz olur” denemez. Bir ihtiyaç olmadığı halde, helal yollardan ve helal ortamda olduğu sürece kadın zengin olmak, para kazanmak için de çalışabilir.

  Ancak şu bilinmelidir ki, kadınlar çalışmak zorunda değildir ve bunun için de yaratılmamışlardır. Kadının vazifesi çocuklarına annelik, kocasına da hanımlık yapmaktır.

  Dinimiz evin geçimini sağlama vazifesini erkeğe yüklemiştir. Bir kadın zengin olsa dahi, kocası yine de kadının nafakasını temin etmekle yükümlüdür. Bir erkek “Ya hanım, bugün de senin paranı yiyelim, çalışmayayım” diyemez.

  Fakat şartlar gereği kadın çalışmak zorunda kalabilir. Mesela aile geçiminin sıkıntıda olması nedeniyle kadının çalışması gerekebilir.

  2|1
  0|0
  • erkek calıssın kadın yesın devrı bıtmesı gerek kadın da calısmalı yok ole yagma kadın butun gun evde yan gelıp yatacak erkek ıt gıbı calısacak tam tersı olsa hosuna gıder mıydı acaba

  • İslâm'a göre, kural olarak kadın, ev içinde ve dışında çalışabilir; ailesinin ihtiyaçlarını sağlamada kocasına yardımcı olabilir. Şartlara ve ihtiyaçlara göre, aile hayatında eşlerin rollerinin değişmesi de mümkündür. Önemli olan hayatın huzur ve düzen içinde geçmesi, ihtiyaçların karşılanmasında bireylerin imkan ve kabiliyetlerine uygun sorumlulukları dengeli şekilde üstlenmeleridir. Bazı kaynaklarda yer alan Hz. Peygamber'in, evin iç işlerini kızı Hz. Fatıma'ya, dış işlerini ise damadı Hz. Ali'ye yüklemiş olması[İbn Ebî Şeybe
   Kaldı ki, ev hanımının ailesine ve topluma katkıları küçümsenemeyecek kadar önemli bir iştir.

 • Türkçe karakterleri kullanmadığınız için okuyamadım.

  0|2
  2|0
 • Şimdiye kadar okuduğum en iyi "bence" teşekkürler.

  1|0
  1|0
 • çok güzel ve objektif. acı ama gerçek. önüne nasıl geçilir, geçilebilir mi bilmiyorum. ama bunu da zaman gösterecek.

  2|0
  2|1
 • hem çalışmak hem ev kadınlığı zor zor zor

  1|0
  0|0
 • sevdiğim her işi yapabilirim kölelik olarak görmüyorum. modernlik te gelişmiş bir beyinle oluyor. yaşam tarzı olarak sürü halinde yaşayan biri değilde şuna bak ne kadar sakin ve tuhaf dedikleri ve farklı olduğun için kabullenemedikleri biri olup çıkıyorsun

  0|1
  0|0
 • Dediklerin bence yanlış.. Ben kendi ailemden biliyorum. Annem çalısşır babam çalışır ev işlerini de bölüşürler.. Babam annemi hic ezmez. ayrıcada her zaman güç anlamında esit olmasakda hak anlamında eşit olduğumuzu dile getirir.. Annem 20 senedir özel sektörde muassebeci. onun üstne kaç tane işçi cıkarldı. annem hep orda saygısını ve değerini korudu. Ayrıca 2 tane çocuk dogurmasna rağmen.. Ayrıca yeğeni ölünce çocuğunu evlatlık aldı bizden ayırmyo ve bir tanede köpegimiz var.. Hicbir şekilde eziklik çekmiyor. Hatta calstgı için mutlu huzurlu.. Birde su yönden de bakarsak bu devirde tek maaş yetmiyor.. Senin yazdgnda hadi doğru olsa koca parası yemektense köle olurum kendi paramı yerim hic değilse birgün ayrılırsak ayaklarmın üzerinde dururum. Vee bana parasını yemedigim için beni ezemez.

  0|0
  0|0
  • Erkeklerin ev islerini tamamen bolustugunu iddia edemezsin cok az bir yardim haricinde kadinin evdeki gorevi tamamen kadinda kaliyor. Hele cocuk bakiminda erkeklerin rolu hakkinda ne soylenebilir ki? Senin soylediklerin toplumda gorulenden cok cok uzak bir tablo. Mutlak esit is bolumu yok. Bunu ummak da fazla hayalcilik olur.
   Kadinlara koca parasi yemek diye bir kelime soylemek zaten yeterince yozlastigimizi gosteriyor. Erkegin karisina ve ailesine bakmasi lutuf ya da iyilik degil en hakiki gorevidir ve bundan kadinin minnet duymasi gerekmez bu zaten onun hakkidir. Yozlasan toplum bize neler dusunduruyor. Gerci boyle dusunen erkekler de var bu da onlarin ayibi. Karisina bakmayan bakamayan ya da verdigi parayi lutuf gibi goren erkek erkekmidir?
   Ben kadinlar calismasin demiyorum onlari calismaya zorlayan bu acimasiz sistemin carpikligini gosteriyorum. boyle olmamasi gerektigini soyluyorum.
   Ideal toplumda kadin ya hafif ve yari zamanli islerde calismalidir ya da hic

  • Hepsini Göster
  • ole bı dunya yok arkadas evıne bakmalıymıs bılmem ne sız asalak mısınız sız bakın eve

  • Banane ne olursan oku benim ailem boyle kimseyi örtpas etmiyorum. sen asl kendini kandryosunda neyse

 • katılıyorum , her çağın bir değeri vardır.

  0|0
  0|0
 • galiba benim dun sordugum soru yuzunden bu yazilarin ardi arkasi kesilmiyor.
  ben feministim!
  erkekler fitrat olarak kadinlardan daha ustun yaratilmistir!
  FAKAT BU DURUM BENİ RAHATSIZ EDİYOR !!!

  0|0
  0|1
  • Sizin yazinizi gormedim ancak modern kadinlarin dunya tarihindeki tum kadinlardan daha cok ezildigi ve hor goruldugu bir gercek. Kadinlar ustun yaratilmamistir asagi da yaratilmamistir. Ustun olsaydi ademin bas kemiginden yaratilirdi. Asagi olsaydi ayak kemiginden yaratilirdi. Kaburga kemiginden yaratildi. Esit olsun kalbe yakin olsun sevilsin diye.

  • Hepsini Göster
  • O 4 es olayi bildigimiz sartlar icin gecerli degil. Izinler donemlere gore dusunulmeli. O donemde savaslar cok ve erkekler azaliyor. Kadinlar korumasiz ve ortada kaliyor. Koruma ve toplum duzeni icin gereklidir bu izin. 1. Dunya savasindan sonra almanya da bir donem cok evlilige izin verdi. Cunku erkekler azalmisti kadinlar kimsesiz korumasiz kalmisti fuhus ve gayrimesru cocuklar artiyordu. Toplumun duzeni bir kez bozulursa duzeltmek imkansiz olur. Bir sure sonra cok evlilik izni almanyada kaldirildi. Kuranda da 4 ese izin verilse de sizin icin en hayirlisi tek estir diyor. Ve esit davranmak sart kosuluyor. Esit davranmayinca buyuk vebal ve gunah erkegi cehennemlik yapiyor bu yuzden tek es daha hayirlidir. Kuranda hicbir yasak ya da izin bosuna ve keyfi verilmemistir.

  • esit davranilsa ne olcak.
   benim olana kimse elleyemez.!!
   neyse anladim tesekkurler bayan ;)

 • Kadin calismasaydi evlere temizlikci kim gelicekti en basitinden ornek

  0|0
  0|0
  • Ben kadinlarin kadinlara uygun olmayan isletde toplum baskisi yuzunden calismak zorunda olmasundan bahsediyorum. Muhendis kadin ya da fabrikada isci kadin farketmez hepsi eziliyor. Ayrica dunya yuzunde hicbir kadin hicbir is yapmasin demiyorum. Uygun zamanli uygun agirlikta islerde calisilabilir eger evinden cocuklarindan arta kalan vakti varsa ugrasi bulmak istiyorsa. Ancak mecbur olmamali kadinlar. Daha luks bir araba ya da daha buyuk bir ev icin harcanmamali hayatlar aileler

  • pekı erkekler ne yapsın erkeklere calıs baskısı uygulanıyo buna dıyecegın bısı var mı saygıdeger hukukcu

  • Erkegin gorevi calismak ve ailesine bakmak. Sen o sorumlulugu alamam diyosan erkegim diye dolasma etek giy

 • Güzel bir paylaşım olmuş..

  0|0
  0|0
 • Katılmıyorum bu fikre.

  0|0
  0|1
 • güzel yazı, tamamen olmasa da kısmen doğru. bence

  0|0
  0|0
 • çok güzel bir yazı..

  0|0
  0|0
 • Asıl calismayan kadinlara zulmediliyor. Disarida evli ve siddet goren gidecek bir yeri ve maddi olanaksizliklar yüzünden bosanamayan bir cok kadin var. Para kazanan kadın kendi ayaklari ustunde durabildiginden psikolojik ve fiziksel siddetten daha cabuk siyrilip hayata devam edebiliyor. kocasinin eline bakan kadının zaten evde doğru düzgün söz hakki yok. Reel hayati gozlemleyip yorumu oyle yapın

  0|0
  0|0
  • Ha ayrica ev isi tamamen kadinlarda diye bisey yok. Yemegi esim temizligi beraber yapiyoruz. Kadin sorumlulugu ustune almazsa mecbur ev isleri paylasilir

  • Hepsini Göster
  • ev ıslerı dedıgınız ıslerı makıneler yapıyo bırakın bu ev ısı yapıyoruz ayaklarını tabıkı calıscaksınız cocuk dogurmasını bılen calısacak kutsal annelık evde yemek yedırmek deıldır kutsal annelık cocugunun gelecegıne yatırım yapmaktır hazır para yememektır asalak olmayın kendı ayagınız uzerınde durun

  • Ersan ben seni erkekten saymiyorum nokta.

 • sen öyle diyorsun ama ev kızına iyi bir erkek bakmıyor ki asgari ücretle çalışan tip olmayan erkek bakıyor çalışan kadına tahsilli meslekli adamlar evleniyor sonra evkadınıysa kaynanasıyla oturmayı kabul ediyor pek söz hakkı olmuyor
  evlenirsem çocugum dogduktan sonra çalışmayı istemiyorum ama öyle bir erkekle karşılaşmadım

  0|0
  0|0
  • Ben kadin calismasin demiyorum. Toplum onu buna zorluyor diyorum kadina zulmediliyor diyorum.

  • Hepsini Göster
  • Ersan ben senin gibi adami erkek diye koluma takmam. Erkeklik sifatin yok. Sen git kendin calis kendin ye.

  • hiç bir kız bu ersana karı olmaz evlenecegine köle olacagına hiç evlenmez daha iyi

Yükleniyor...