Güçlü Kızlar Güçlü Yarınlar

capkin_kuru_fasulye

Psikologların yalancısıyım derler ki bir kişi, en çok kimin hakkında olumsuz konuşuyorsa içten içe onu kıskanırmış.KADIN olmak bu ülkede zor zanaat...

Yurttan kadın kaçırma haberleri dönüyor ama sanki sesi kısılıyor bağırışlarının...

Günah çıkarmada diyebiliriz bu yazdıklarıma... Her neyse güçlü kadınlar neden yetiştirmiyoruz. Neden onları öcü gibi bakıyoruz? Kadın olmak zor malum. Sırf kadın olduğu için yıllarca ikinci sınıf insan muamelesi görmek, zayıf ve korunacak bir varlık olarak görülmek, kadınlarda hayata karşı bir algı oluşturuyor.

Gece dışarı çıkınca yollu muamelesi görmek çoğunluktan...
Güçlü Kızlar Güçlü Yarınlar

Genelde toplumun kendi kendi yaptığı eleştirilerdir pek kulak asmamak gerekir yoksa insanın dengesi şaşar. Biri çıkar konuşur, ne "feministliğin" kalır ne "amazonluğun"...

öbürü der bu ne "prensesliktir " ne "şımarıklıktır". Bir başkası ise "umarsızlığından", "kayıtsızlığından" dem vurur. Ama sen sallamazsın bunları kendinsindir, öylesindir, hepsisindir belki hiçbirisindir.
onlara nedir?(KONU DAĞINIK GİDEBİLİR AMA DAĞILAN KADINLAR...ARTIK İSYAN ETSİNLER!

Kadına bakış açısına göre değişir güçlülük

Güçlü Kızlar Güçlü Yarınlar

Sen kalkıp da o kadına seks objesi olarak bakarsan, elbette sevmez, üstüne kin bile tutarsın, çünkü elde etmesi zordur, oyunlar oynayayım dersen sen şah demeden o seni mat eder.

Herhangi bir konuda rekabet(iş, okul, spor vs) içindeysen zaten toplum olarak kadına karşı sabit fikirlerimiz var; "-dışarı çıkmaz, susar, şöyle yapmaz, böyle yapmaz vs vs uzar gider". o fikirlerin senin üstündeki baskınlığı bu kişiye karşı antipati beslemene neden olur.

Güçlü kadın kimdir biliyor musunuz? Güçlü kadın, onu üzen insanlara gülümseyebilen kadındır

Güçlü Kızlar Güçlü Yarınlar

Eğer duygusal ilişkiler, evlilik gibi şeylerdense kasıt, o zaman durum şuna dönüşüyor, erkek kadının aslında gücünden rahatsız olmuyor da, kadının o gücünü kötüye(aldatma, oyun oynama, arkadan iş çevirme) kullanma olasılığından korkuyor. derler ya davul bile dengi dengine, o hesap işte...

Pek cinsiyetçi bir konu bu ama cinsiyete indirgemek tamamen saçmalık, cinsiyete indirgersek erkek kompleksi olur. Zira dünyada kimse güçlüleri sevmez, çünkü güçlerini muhakkak en az bir kez kötüye kullanmışlardır, unutmayın, iyilikler çabuk unutulur, kötülükler asla unutulmaz.

Güçlü kadın, onu ağlatan insanlara bakarak nanik yapabilen kadındır

Güçlü Kızlar Güçlü Yarınlar

İnsanların genel zaafıdır. güçlü olanı kimse sevmez, cinsiyetin önemi yoktur. güç ile kastedilen kas gücü değil, bunu da 5 tane denyo yanlış anlar diye yazdım, böyle biline. İstisnaları vardır, o sevilenler de gayet açık ve net olarak çok mütevazi insanlardır. Kibir yapmadan hayatlarına devam ederler.

Güçlü kadın kimdir biliyor musunuz?

Güçlü kadın, okuyamayacak durumda olan bir çocuğu okutan kadındır.
Güçlü kadın, sokak hayvanlarını elinde avucunda biriktirdiği ile, bir şekilde besleyen kadındır.

Ülkemin kadınları... tecavüze uğrayan koca dayağı yiyen cinayete kurban giden şehit oğlu olan...!!!!!!!

Güçlü Kızlar Güçlü Yarınlar
15
5
Görüşünü yaz
Kapat

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye
  Baştan yanlış yetiştirildik, sen sus bakim kız kızmısı öyle uluorta lafa karışmaz, etek giymez giysede g*t*ne kadar açmışsındırları duyar, erkek işinden ne anlarsın sen kızsın, sofraya kız olduğun için en son oturman gerektiğini bla bla bla sözlerle yetiştirilmiş koskoca birkaç nesilden nasıl güçlü olmasını beklersiniz.
  Kendi başına didinen, bir şeyler üreten, çaba gösteren kadınlara; en başta yukarıda saydıklarımla yetiştirilmiş ve onun ayrılmaz bir parçası olmuş kadınlar sekte vurmaya çalışıyor. Bir kadının bir şeyler başarması başta kadınlar olmakla beraber geri kalan bireyler tarafından hor görülmelere, küçümsemelere, aşağılanmalara, kötü sözlerle itham edilmelere karşı tek başına ne kadar dayanabilir ki sorarım sana? Önüne konulan tüm engelleri aşıp belli bir şeyler başarmış kaç kadının adı biliniyor bu ülkede? Sen kendi imkanlarıyla bir şeyler başarmış kaç kadın adı biliyorsun mesela?
  Bu ülkenin her konuda güçlü bir reforma ihtiyacı vardır. Bazı şeyler değişmediği sürece bazı şeyler bazı günler olarak kalmaya devam edecek. Ve birileri o günlerde bir iki kelime yazıp günü tamamlayacak altına konuyla ilgili birkaç yazı yazılacak gazetelerde, birkaç konuşma yapılacak tvlerde belki birkaç konukla tartışma yapılacak sonra pufff her şey eskisi gibi devam edecek.
  Bu toplumla alıp veremediğim büyük bir şey var da hayırlısı.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Basparmak

   Yorumunuz cok gercekci ve aciklayici olmus cok teşekkür ederim

  • Gizli Üye

   @Basparmak Ben teşekkür ederim zaman ayırıp okuduğunuz için. Bence yazarı dışında birinin okuyacağını düşünmemiştim açıkçası.

  • Sİyahsal

   Gizli üye eline sağlık çok güzel olmuş

  • Hepsini Göster

En İyi Erkek Görüşü

 • KötülüğüNYükselişi
  Burada bir duraklamak gerekli şimdi bence suani dusunup , kadın hakkını savunanların ilerde evlenip kızı olunca gorurum ben onları kadın gelecektir
  Medya da boy boy çıplak pozu , ciplskligini ön plana çıkaranlar sadece vücudu var diye gram ses yeteneği olmayan assolist olur yahu örnekler çoğaltılır
  Bence kadınlarda bir arıza var onlarda sutten çıkma ak kaşık değiller
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

144
 • soyafasulyesi
  KADINLAR güclü oldugunda erkekler onlar üzerinde hakimiyet kuramaz..
  bu nedenle güclü kadın istemniyor.

  toplumun yarası olan dayak siddet tecavuz vs bunları bir kenara bırkalım , en basitinden hayatınıza alacagınız kadınlar sevgili eş vs.. size karşı koycak cinsten olabildi mi.. siz olmadan da ayakta durabilme gücü cesareti varsa.. ilişkinizi yürütmyürosunuz bile.. tercihiniz kadınlıgnı kullananlardan , laf yetştirmeyenlerden , siz erkeklerin himayesi altında olmayı kabullenenlerden yana..

  Bu durumda soru su olmalı ; güclü kadınlarla başetmeyi neden ögrenemiyorsunuz.. Erkek egoları güclü kadınlara karşı neden daha yüksek..

  BAslık super.. konu super.. güzel bir bence.. ama yazılanların hepsine katılamadım.. zamanım yok belki tekrar bu başlıga dönerim..

  seks objesi olarak görmek konusu özeliikle.. pekcok kadın kariyer yaparkne bile keni kadınlgını kullanabiliyor.. O zaman kadınlarıda bir sorgulamak lazım..

  Aslına güclü birey ahlaklı erdemli birey yetiştiremiyoruz belki de.. kadın ayrı bir parantez.
 • Balinaa
  Kızlarımız günahlar ya, benim bir oğlum var ve ona oyuncak kız bebek almıştım bir keresinde; hemen saçını yolup, başını koparmıştı... :/ Kızdım ama ne ye yarar erkek değil mi hepiniz aynı...
 • Shiny_Prelude
  Günümüzde güçlü kadın olmak - erkek egemen dünyaya karşı- kişinin kadınlığını, dişiliğini, anaçlığını, doğurgan kimlikle gelen yaratıcılığını koruyabilmek ve hemcinsleriyle kolektivize olup mevcut vahşi sisteme karşı çıkabilmektir.
  Güçlü erkekler de kadınlar konusunda pozitif ayrımcılık yapabilen, sexist hemcinslerini sorgulayıp teşhir edebilen, sistemin kendisine dayattığı epey organ merkezli erkeklik tanımını reddedebilen ve yozlaşmış toplumlarda kadınları/çocukları korumayı misyon edinebilmiş insanlardır.
  Güç birliktelikten gelir. Aydınlık günler de kadın erkek birlikte mücadele ederek...
 • Tiger12
  Harika bir bence sana katılıyorum bu ülkede kadın olmak zor zanaat.
 • üye758474
  çok güzel paylaşım ama şu varki kadın biraz daha masum ve erkeğe göre korunmaya sevilmeye daha fazla ihtiyacı vardır bu konu hariç hepsi doğru..
 • Trinity007
  dunya kiz cocuklari gunu 11.10 <3 kiz cocuklarini koruyalim.. onlar birer cicek <3 <3
 • Semavii
  Güç kelimesini kullanırken bile erkeklere özgü olan kasa gönderme yapılıyor muhtaçlar
  • Sİyahsal

   Muhtaç mı yanlış kelime !

  • Semavii

   @Sİyahsal Zayıf kırılgan duygusal dayanıksız ya da bazı toplumlar için sadece seks objesi mi demeliydim oh sory

  • Sİyahsal

   Haha zayıf sensin gerisini bilemem semaviii 😂😂

 • BirSalkımYaprak
  Böyle diyen erkeklerin aslında kadınlara saygısı yoktur
 • Sİyahsal
  Şu bir gerçek güçlü kadını kimse çekemiyor hatta kadın bile ülke zaten kadını çok önemsemiyor bu böyle sürer.
  • Bugraaltas

   Sus be. Kadınlar baş tacımızdır. Genelleme yapma. Kadın olmazsa biz hiçiz. Erkek dediğin nedir? Boşuz biz boşuz... Benim gibi düşünenler çoğalırsa, bu ülkeyi kurtarırız. Güçlü de olsun kadın dediğin, kendi ayakları üzerinde durabilsin. Candır o kadın...

 • _aeternitas_
  #KuzÇocuklarınıKoruyalım
  Emeğine sağlık :)
 • TaşPrenses
  Paylaşım için teşekkürler, çok güzel bir paylaşım.
 • kestaneşekeri98
  Emeğe sağlık
 • iraycaa
  güzel olmuş
 • Işıldayanparıltı
 • Nükleerteori
  Başımıza çıkarmayın şunları...
 • merkezelf
  çok güzel yazmışsın, nanik
 • Gizli Üye
  Emeğine saglık.
 • Gizli Üye
  Eline sağlık
YÜKLENİYOR...