Londra'da Polisinin Yanlış Tutumlarını Anlatan Panolar

Herhangi bir kurumun içinde iyi-kötü insan olduğu gibi polislerin içinde de iyi-kötü polisler vardır. Ve bu bazı kötü polisler gerçekten halka büyük kötülükler ve zulümler de yapmışlardır. Ve bazen yaptıkları yanlarına kar kalıyor. İşte Londra'da polislerin yanına kar kalmasın diye sokaktaki panolara polislerin yaptığı davranışları anlatan yazılar ve reklamlar konulmuş. İşte o panolar :

Londra'da ırkçılık hala vardır!

Londra'da Polisinin Yanlış Tutumlarını Anlatan Panolar

Maalesef ki bu ırkçı saçmalığı her yerde var. Ve bu saçma faşist düşünceler Londra'da da var. (Eğer beyaz derili değilseniz Londra’da durdurulup aranma olasılığınız 28 kat daha fazla, çünkü biz hala gerçekten ırkçıyız.) Yıllarca sömürdükleri yetmiyormuş gibi hala saçma düşüncelere sahipler.

Polis oldukları için istedikleri kişiyi öldürebileceğini sanıyorlar!

Maalesef ki bu ülkemizde de birçok olaya ve ölümlere neden oldu. İnsan hayatı bu kadar ucuz değildir. Bir halk tarafından maaşları ödenen insanlar yine aynı halkı öldürebilir. Bir insanın hayatını almak kolay mühim olan onu yaşatmaya çalışmak. (Silahsız bir sivili öldürerek 2011 isyanlarına sebep olduk ve sonra bunun hakkında yalan söyledik. Bu da yanımıza kaldı.) Sebepsiz yere öldürülen her insanın, sessiz kalarak cinayetlere ortak oluruz. Zira ölüm sadece onlara gelen bir şey değil. Herkesin başına gelebilecek bir olay.

Polis olmak demek herkese eşit muamele etmek demektir!

Malumunuzdur geçenlerde hükümet görevlilerinden birinin oğlu karakolu basıp polisleri sıraya dizdi. Halka kartal kesilen polis neden milletvekili oğluna dut yemiş bülbüle döner ki ? Ne farkı var o vekilin oğlunun diğer insanlardan ? Düşünün ki halktan alınan gücünü (daha milletin vekili yani düşünün) kullanan bir vekil oğlu. Polisler el pençe olurken halka aynı muameleyi ve toleransı göstermiyor. (Diğer insanlar yasal olarak uyuşturucularını kullanırken, biz Lewisham’da esrar kullananları amaçsızca hedef aldık.)

Bu da bahsettiğim olayın videosu

Umarım bizim ülkemizde de böyle panoları görürüz. Zira bizim de ihtiyacımız olan bir şey. Demokrasi bunu gerektirir.

Londra üzerinden anlattım bu olayı çünkü her zaman Avrupa'nın güzelliklerini anlatıyoruz ama bir de buz dağının görünmeyen yüzü var.


0|1
12
Ehlivukuf KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

 • Emeğine sağlık😊

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 2

 • Eşeğe altın semer taksan eşek gene eşek

  0|1
  0|0
 • İleri demokrasi (!)

  0|1
  0|0
Yükleniyor...