Zihinsel Engelli İnsanların Aileleri Üzerindeki 7 Etkisi

Merhaba arkadaşlar bu bencem de kendi hayatımdan bir parçayı sunacağım sizlere zihinsel engelli kardeşe sahip olmanın davranış ve huylarımızı nasıl etkilediğini birlikte görelim hadi başlayalım .

Yaşama Sevinci

Onları görünce hayatın ne kadar değersiz olduğunu anlıyor insan hayata dünyaya bağlanan insanların aksine hayattan bıkıyor yaşamak işkence geliyor . Hayata atılmada bile sorun yaşarlar.

Zihinsel Engelli İnsanların Ailelerine 7 Etkisi

Utanç

Yaşamayan bilmez bunu kardeşiniz hiç o kadar insan içinde dükkan içinden bir şeyler aldığı oldu mu o ne kadar anlamadan yapsa da zor durumda kalan bizler olduk ve birde istemediğini alamadığı zaman içinde çarşıda bağırdığı anlar insan yerin dibine giriyor.

Mütevazi

Bu insanlar egodan uzak insanlardır çünkü tüm insanlığın aciz olduğunu bilirler bunu yaşamışlardır . Tek bir vurulmaya bakar insan ve tek bir damladan geldi insan bunu düşünürsek kibirlenmek nedendir .

Merhamet

Bu insanlar diğer insanlara karşı her zaman iyidirler . İnsanlara karşı her zaman iyilik severdirler . İnsanlara acırlar acınacak yerleri vardır her insanın en ufak şeyde ağlayabilirler . İnsanların mutluluklarını görebilmek

Psikolojik bozukluk

Bu insanlar çok fazla duygu değişimi yaşayabilirler bir an sinirli bir an durgun zaman zaman mutlu olabilirler .

Alıngan

Zeka akıl ve başarı konularında şakalar kaldırmazlar zorlarına gider mutsuzlaşırlar böyle sorunları olan insanlara bu tür şakalar bile yapmayın ne kadar samimi olsanız bile kırılırlar.

Herşeye rağmen en değerlilerimizdir.

Bıkma

İnsanlarla münekaşaya polemiğe girmezler insanlarla uğraşmayı sevmezler onlara kendi dertleri yeter. Kavgacı değiller içine kapanıklar ama bu değildir ki savunmasızlar.Gözleri döndü mü canları önemsiz kalır.

Sağlık hayatta ki en önemli şey.

Bencemi okuyan herkese teşekkürler arkadaşlar #TesettürlüBirGenc


14|1
143

En İyi Kız Görüşü

  • Yazının bazı kısımlarında aynı ifadeyi farklı sözcüklerle dile getirmişsin. Fakat bu gözüme batmadı. Son derece duyarlılık arz eden bir üslupla işlemişsin kelimelerini. Muazzam, farkındalık yaratacak ve empati geliştirecek bir konuyu baz almışsın. Seni kutluyorum. Farklı bencelerini görmek umuduyla.. :)

    0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

  • Allah yardımcıları olsun. En kısa zamanda şifa bulurlar inşallah. Onlar da bizim gibi sağlıklı olsun isterim hep. Güzel bir paylaşım oluşturmuşsunuz

    1|1
    0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 13

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...