Günlük Yaşantımızda Bizi Hayattan Soğutan 7 İnsan Tipi

Dünya'da 7 milyarı aşkın insan var. Bu insanların hepsinin birbirine benzemesi ne mümkün... Davranışları hoşumuza giden, bizi kendine aşık eden insanlar olduğu gibi "Allah ıslah etsin be seni" dediğimiz insanlarda, en az o iyi insanlar kadar çoğunlukta. Şimdi isterseniz neredeyse hepimizin iğrendiği, hatta bazılarımızın o şeyi yaptığı için onu o an boğmak istediği insan türlerine hep beraber bakalım!

Yemek yerken "Cak Cak Cak" geviş getirenler

En nefret ettiğim, tiksindiğim insan tiplerinden biri. O an boğmak istiyorum. Yemek yiyorsunuz karşınızdaki "cak cak" yemeği şapırdatıyor. Bu gerçekten çok sinir bozucu. Hele bir de ağzını kapatmadan yiyenler var, ağzındaki marulla sırıtıyor. Tamam takma dişin olur veya başka, bir hastalığın vardır saygımız sonsuz. Ama ortada hiçbir şey yokken, çevresindeki insanlara aldırmadan öküz gibi yiyen insanlar bizi çok geriyor.

Rabbena hep bana diyenler

Yahu insan bir kere haksız çıkmaz mı? Bu insanlara da ayrı bir gıcık oluyorum. Arkadaş 2x2=4 iken 5 diye diretecek insanlar bunlar. Nesnel bir yargı gösterseniz bile yok hayır, o öyle değil böyle derler. Sürekli kendileri haklıdır, sürekli kendileri çok bilir ve sürekli her konuda kendilerine danışılmasını isterler. Hele bir de bir konu da fikirleri yarım yamalakken ya da hiç fikirleri yokken sallamaları yok mu? İçimizden "Salla yavrum salla yer yerinden oynasın" dedirtiyor insana. Aslında onlara yapmak istediğimiz şu yukarıdaki giften farksız.

Benim emmi oğlu aslen Marslı, onların orada su bulunmuş biliyon mu?

Geldik hepimizin tanıdığı yağcılar tayfasına. Her şeyi abartan, bir şeyi 1' ken, 1 milyar diyen tayfaya. Arkadaş bunların amca oğlu Karslı bile olsa bunlar Marslı der. Hele ufacık bir şeyi gözünüze sokmayı çok severler. Size bir iyilik yapsınlar yeter, daha ağızlarından kurtulamazsınız. Sürekli söyler dururlar. Dayısının karısının, amcasının oğlunun, görümcesinin eniştesi ölse, hiç tanımadıkları halde çok yakındık, şöyle ölmüş, böyle ölmüş sen hiç üzülmez misin gibi trip atarlar. Hiç çekemediğim insan türlerinden biri. Bende aslen Plüton' luyum da, bizim gezegeni çıkardılar gezegenlikten. Başkan borçları ödeyememiş.

Of ya ayakkabımın bağcığı çözülmüş, lanet olsun!

Kimden bahsettiğimi az çok anlayanlar olmuştur. Her şeyden şikayet eden insanlar... bunlara ne verseniz, ne yapsanız beğendiremezsiniz. Siz köle, onlar burjuva. Onların gözünde feodal sistemde yaşıyorsunuz. Ne yapsanız yaranamazsınız. Bugün evlerinin önüne uzay mekiği indirin "rengi kötü çimleri de mahvettin kaldır şunu şuradan" diyecek kadar şikayetçi insanlardır. Onları mutlu etmek, memnun etmek çok zordur. Doğum günü yapsanız; tadını beğenmeyecek, mum sayısına takılacak kadar acizler.

Ateş serbest "Dıkşın Dıkşın"

"Ne diyor bu?" dediğinizi duyar gibiyim. Kimden bahsediyorum? Tabii ki Tükürükçüler. İnsan yanı, toplum demeden istedikleri gibi ağızlarındaki balgamı dışarı çıkarmakta üstlerine yoktur. Hele birde o balgama boğazlarında bir ralli turu attırıp, dışarı çıkartmaları yok mu, insana cinnet geçirtiyor.

"Öhöhöhöh" tarzı öksürdüğünü zanneden ama aslında kusan insanlar

Özellikle toplu taşıma kullanan insanlar için vazgeçilemez bir durum. Tamam insan hasta olabilir. Normaldir, kimsenin yargılamaya hakkı yok. Ama gözünü sevdiğimin insanı öksürürken ağzına peçete tutsan fena mı olur? Güneş ışığının vurmasıyla o ağızdan çıkan tükürük taneciklerinin size geldiğini ve hava uçuştuğunu görmek; "Kaçın, geliyorlar" diye bağırıp otobüsü boşaltmaya sebep olacak cinsten. Öyle böyle öksürmekte değil, sanki az sonra midesiyle bağırsakları ağzından çıkacak gibi öksürüyorlar ve yanındaki insanı umursamayan, bundan rahatsızlık duymadan normal bir şey gibi yoluna devam eden insanlar.

La bir sus la havle

Kimden bahsettiğimi az çok anladınız. Çenesi kaybolmuş, uyurken bile konuşacak derecede olan insanlardan bahsediyorum. Elbette bazı kızlar böyle gevezeyken falan tatlı oluyorlar. Bazılarına şirinlik derecesinde yakışıyor ama bazılarına "Omen Tonrim 😱😱" diyecek cinsten yakışmıyor. Gerçekten bunlar da her konuda bilgi sahibi gibi konuşmaya çalışan insanlarla aynı özelliklerini taşıyorlar. Sürekli soru sormalar, cevap vermeler ve her şeye maydanoz olmalar... gerçekten bazen şu üstteki gifi yapmak istemiyor değiliz.

Seni düşünürken içim geçmiş, severken de ömrüm.

Sevgilerimle...

_Delikanli_


10|2
195
_Delikanli_ KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

 • Çenesi kaybolmuş :D :D :D
  Benim iş yerimde de bu tiplerden 3 tanesi falan var. Arkadaş olmayı istemedim bu insanlarla. Ama diğer insanlar nasıl arkadaş olmaya katlanabiliyorlar, anlamıyorum..

  0|1
  0|0
  • Aynen öyle çoğu zaman hal ve hareketlerinden nefret ettiğim insanların bir numaralı kankaları oluyor. Neyini sevmiş nasıl dayanmış diyorum

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 18

Erkekler Ne Diyor 4

 • Gifler bayağı komik olmuş ve içerik de güzel. Elinize sağlık :)

  0|1
  0|0
 • Güzel olmuş. Elinize sağlık. Doğru tespitler.

  0|0
  0|0
 • Ayneenn

  0|0
  0|0
 • Emegine saglik.

  0|1
  0|0
Yükleniyor...