ülkemizin kanayan yaralarından birisi bu konu. küçük yaşta evlilikler...

küçük yaşta evlendirilmelerinin yanında istemedikleri ve kendilerinden yaşça büyük kişilerle evlendiriliyorlar. Evlilik bence insan kendini ne zaman olgun hissediyorsa hazır hissediyorsa o zaman olmalı. en erken 25 yaş olmalı.

Hayatın neresindeyiz biz? Onlar hayatın neresinde?Küçük Gelinler...

Durup uzun uzun düşündüm kendimce. Küçük yaşta yapılan evlilikleri hiç bir şekilde tasvip etmiyorum. Olmamalı şiddetle kınıyorum.

Aile toplumun en küçük birimidir. Küçük bir kızın evlendirilmesiye aile kurulabilir mi? Bunun oluşturmuş olduğu aileden ve ailelerden oluşan toplumlar nereye doğru giderler? Sonuç ortada aslında basit toplum olmak ötesine geçilmez...

Daha çocukken çocuk büyütmek zorunda kalırlar.

Hayatın tadına varmadan acısını alırlar damaklarına. Yalnızlığı henüz öğrenemedikleri için bir insana sarılmanın ne kadar güzel bir şey olduğunun da farkında değillerdir. Oysa ki en erken 25 olmalı. 25inde hala doyamadıysan ne zaman olgun hissediyorsan o an olmalı. Çocukluğu geçtim genç yaşta bile evlenilmemeli insan gençliğini yasamalı belli bir olgunluğa geldikten sonra evlenilmeli 26 28 yaşlarda.

Kanayan bir yara değil, kopmuş bir atardamar bu. İnsanların geleceğini, haliyle ülkenin geleceğine kan kaybettiren...

İnsan, ne zaman kendini hazır hissediyorsa o zaman evlenmeli. Önce kendini, sonra dünyayı tanımalı. Önce kendine yetebilmeli ki sonra bir başkası ile dünyayı paylaşabilsin. Zorla, yaşı ne olursa olsun herhangi birinin evlendirilmesine karşıyım. Eğitim şart çok klişe ama öyle.. Yoksa ıslak meşe odunu bile fayda etmez bunların anası babasına!

Adamın sapkınlığı töreymiş oymuş buymuş. Olmaması gereken fakat yasanın içine konulan bir durum. Bir kız etek giydi mi harammış, 50 yaşında adam 15 yaşında kızla evlendiğinde helalmış hakmış . Yok öyle bir muhabbet...

İlk kez bir bencem ile karşınızdayım.. umarım beğenirsiniz..

#_ezgersies.. SAYGILARIMLA.. :)


3|0
52

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

  • Eline sağlık müdür.

    0|1
    0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 1

  • Yazın ilk bencene gore iyi, ama 20 yaş uygun gibi en erken evlenmek isteyen birine göre

    0|1
    0|0
Yükleniyor...