Cinsellik Erkeklerin Tekelinde Değil!

Bu bencem seks temalı olaylarda genelde günah keçisinin erkeklerin ilan edilmesini ve kadın cinselliğinin hiçe sayılmasını eleştireceğim.

Masum değiliz hiçbirimiz

Cinsellik erkeklerin tekelinde değil!Sosyolojik olarak erkek egemenliği baskın bir toplumda genel olarak hep erkek aldatır , erkek sevişir , erkek zevkten dört köşe olur algısı hakim.Kadınların zevk aldığını bilmeyenler dahi var. Bir kadın olarak kadın cinselliğinin hiçe sayılmasına içerliyor, hemen her seks skandalını da erkeğe yüklenmesini erkeklere yapılmış bir haksızlık olara görüyorum.

Kadın da aldatabilir , kadın da şeytani seks fantezileri kurabilir ve daha kaba tabirle bir kadın da "abazan" olabilir. O vajina sadece süs olsun diye ya da erkeklerin biricik oğluşları olan penislerini memnun etsin diye yok değil mi? Sahibini mutlu etmek için de var!

Kadınların daha fazla zevk aldığı bir gerçek!

Fantezi değil "gerçek". Partnerinizin odun gibi önünüze serilmesi zevk almamasının değil baskıların ve bastırılmışlıkların ürünüdür. Pek çok kadın sosyolojik normlardan cinsel manada kendini açamıyor.

Ah şu erkekler sorunsalı

Şu erkekler yok mu klişesine de ayrı ayar oluyorum hemcinslerim kızacak belki de yahu ne istiyorsunuz adamlardan. Şanslı olarak toplum onlara baskı kurmadığı için herhangi bir seks çekinceleri yok. Ne yapsınlar? Empati yapmak için eve mi kapansınlar? Burada cinsel suç işleyen erkekleri savunduğum kesinlikle düşünülmesin, kale aldığım sağlıklı cinsel hayatı olanlar. Adamlar sosyolojik kurallar açısından şanslı, bunu da göğüslerini gere gere yaşıyorlar. Kıskanıp vay pipileri kopasıca diye eleştirmek yerine güçlü bir kadın olup özgürlüğümüzü tam manasıyla elimize almak için uğraşmalıyız. Böylelikle bir erkeğin sizi aldatması bile sizi kolay kolay sarsamaz.

Cinsellik erkeklerin tekelinde değil

Evet belki aldatıldık belki terk edildik.

Yasa boğulup erkekleri yerden yere vurmak yerine kendizi içinizdeki cevheri keşfedin. Ne kadar yazık ki küfür ederken bile farkında olmadan kadın cinselliğini hiçe sayıyorlar. Örn : ya . Bu niye aşağılayıcı bir şey hiç sorguladınız mı? komik gelecek belki ama lütfen mantık çerçevesinde bir sorgulayın ; Kadın kat kat daha çok zevk alıyor, erkeğe göre çok daha donanımlı zevk konusunda öyleyse ya neden sanki birinin canını alma manasına geliyormuş gibi aşağılyacı olsun ki? Bu tavizi biraz da bizler veriyoruz.

Erkeklerin cinsel egemenliğine göz yumup üstüne özgürce yaşadıkları cinsel hayatı yerden yere vurarak içimizi soğutmaya çalışıyoruz, bir arpa boyu yol kat edemiyoruz böylelikle...

Her kadının cinselliğini keşfetmesi , özsaygısını daha da güçlendirmesi dileklerimle...

Dipnot: Fotoğraf alıntıdır


18|11
853

En İyi Erkek Görüşü

 • Malsın. Mallar ve sonsuza dek belki mal kalıcaksınız. Eğer bir şey istiyorsanız siz gidin alın birinin bişey vermesini beklemeyin! Bu dünyada ki gemi ne tarafın rüzgarı daha yüksekse o tarafa yönelir gemi. Eğer bişey istiyorsanız bu konuda bişey yapıcaksınız. Aynı yatakta put yemiş domuz gibi oturursanız yerinizde kusura bakmayın ama bu gemi sizi teğet geçer. Bu konuda bütün suç kadınlarda. Bişey seni engelliyor ya da üzüyorsa bu konuda yakınma bişeyler yap. Ama gerçekten bişeyler yap! Sert konuştum ama bu. Bu dur. Dünya hiç bir zaman sevecen ve mutlu olmadı. Ne şimdi , ne sonra olucak. Kadın hakları ya da insan hakları da aynı giderek daha boka gidicek. Giderek dünya zenginleri zenginleyecek ve fakirler değirmen taşınada ezilen buğday taneleri gibi yok olucak.(Bu yorumda daha çok benzetme yaptım. Genelde konuyla tam alakası olmayan benetmeleride konuya uyarlaya bilirsin. Şu AŞK dizilerinin dünyada yayınlanması yasaklanması ve insanların EMPOZE olması biraz daha engellenmiş olur. Kızlar hep güllük günüstanlık hayallerini benimsetiyor bu diziler.)

  1|1
  0|0
  • bir seks yap rahatla

  • Hepsini Göster
  • çok haklısı gerçekten yazına katılıyorum. çok doğru çok

  • Teşekkür. Sanırım arkadaş cevap vermediğine göre önerime kulak verdi.

En İyi Kız Görüşü

 • Arkadasim erkekler "toplum baskisi" görmüyor diye evlilik disi ilişkiler mübah sayilmiyor ki. Siz ne derseniz diyin burasi Türkiye ve %99 u müslüman. muslumanim diyor adam domuz eti yemem diyor ama içki içip zina yaparken müslüman olmuyor mu! Almanya da bu gibi kişiler agir eleştirilere maruz kaliyor ve haklilar. simdi sana gelince herkesin yasantisina saygim var ancak bu tur toplumsal ahlaki bozacak ve mesrulastiracak şeylere karsiyim. Sen yasiyorsan yaşa. Kimseye karisma. bir de zina yapan erkekler gibi mi olalim yani.!! Şunu unutmayin burada çok yaziyorlar çünkü : bakir erkek vardır ve o gerçek erkektir gözümde. ayni zamanda bakire kiz da vardır ve gerçek anlamda bakiredir sözde degil.! He simdi cinsel isteklilik durumundan bahsedecek olursak ; emin ol ki bu insanlar da cok fazla istekliler ve sabrediyorlar. kadinin ve erkeğin cinselliği yasamamis olması onların ezikliğini eksikliğini göstermez. seks aşkla duyguyla sevgiyle güvenle yapildiginda haz ve doyum verir. simdi yatak tecrübelerinle mutlu olan dileğiyle hayirli isler 😊

  3|4
  0|0
  • Bana sorarsan yaşı yirmiye gelmiş kadınları evlenene kadar cinsellik gibi temel düzeyde ihtiyaçlardan mahrum bırakıp fizyolojik işkenceye maruz bırakmak asıl ahlaksızlık.

   Ve evet, kadın veya erkek yaşı kemale erdiğinde dahi cinsellik yaşamadıysa eziktir.

   Seksin de sevgiyle, aşkla falan zerrece alakası yoktur, şu sevgi denen şeyin basit bir hormon olduğunu ve ona gelene kadar denenip keşfedilmesi gereken bir sürü arzu olduğunu anlamıyor bizim millet.

   Aşkla, güvenle değil, için için yanan tutkuyla haz ve doyun verir seks, yaptın mı bilmem, yapmadıysan bu konuda konuşman zaten saçma olur.

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 52

 • bu bence neden cinsellik kategorisinde değil de burda ve neden hala kaldırılmamış?

  tamam yazdıklarında haklısın eyvallah da ben bu tarz şeyleri görmemek için o malum 2 kategoriyi görmemek için engellemişsem , bu benceyi görmek bana saygısızlıktır

  @kizlarsoruyor

  3|0
  0|0
 • Kadının her alanda olduğu gibi cinsellikte de güçlü olması gerektiğini mükemmel izah etmişsiniz. Erkeğin dominantlığından şikayetçi olan kadınlar için kaynak sayılabilecek bir yazı olmuş. Tebrik ederim.

  Erkeğin egemen olduğu toplumumuzda erkeğin güçlü olduğu kadınlar tarafından kabullenilmiş maalesef. Bu öğrenilmiş çaresizlik kadınları kendini savunamaz, erkeğin aldatması veya terketmesi karşısında ağlayıp sızlayan, karalar bağlayan biri haline getiriyor.

  Halbuki kadın duygusallığın esiri olmaktan kurtularak, aklını ve zerafetini birleştirerek güçlü olabilir. Eminim ki güçlü bir kadın toplumda erkekten daha fazla itibar görecektir. Bunu başarabilen kadın her alanda erkekleri parmağının ucunda oynatabilir.

  Özellikle son paragraftaki tırnak içindeki sözünüz oldukça çarpıcıydı. Tüm kadınlar bu sözü içine sindirmeli ve kendine şiar edinmeli.

  Her kelimesiyle güzel bir yazı olmuş, emeğinize ve kaleminize sağlık.

  0|0
  0|0
 • Aynen sana katılıyorum ve kadın artık aşmalı bunları. Hanginiz severek aşk ile kendini sundu da biz erkekler hayır deyip kıymetinizi bilmedik? Ne olursunuz güvenin kendinize sizde ne istiyorsanız koyun masaya elinizi artık. Herşeyi bizden beklemeyin artık.

  0|1
  0|0
 • Daha G noktasını bilmeyen ve kendini keşfetmemiş birsürü kadın yaşıyor Türkiye'mde. Kadınlar kum torbası gibi görülüp erkeğin canı istediğinde seviştiği istediğinde dövdüğü bir obje olarak beyinlere kazınmış. Türkiye'de inanıyorum ki evli olan çiftlerde kadınların %90 ı orgazmdan bir haber.. Bu ne kadar kötü birşey empati yapıyorum da ! Türkiye'de kadın erkek hiçbir zaman eşit olmadı , Kuran kadına erkekten fazla imkan ve hak vermesine rağmen okunmadığı için sayın kitabımız bunlar bilinmemekte. Şu konuya da deyinelim talancı müslüman erkekler kadınlarının sahipleri olarak görüyorlar kendilerini. Ben bu karı ile evlendim ne istersem yaparım mantığı var kahrolsun bu aşşağılık sistem yaşasın feminizm...

  0|0
  0|0
 • Yabancı bir kıza bizim ülkenin hatunlarını anlatınca gülme ile acıma arası bir ifade oluyor yüzlerinde.

  0|0
  0|0
 • suçlamaktan daha kolay ego tatmini ve başarısızlığa kılıf olabilir mi? kesinlikle erkek egemenliğini var kabul ederek bu sistemi sürdürüyor kadınlar.

  eyleme geçemeyenler etkiye tepki vermekle yetinir.

  bu benceni kutluyorum. harika.

  1|0
  0|0
 • kadın erkek ayrımcılıgını hiç sevmedim eskiden beri. kadınlarda erkeklerin arkadasında kalmanın ezikliğinin getirdiği bir öteye gecme isteği oluyor. ama aynı kadınlar neden kadın erkek aynı hatta erkekten ustunuz diyorlarken olimpiyatlarda kadınları ayırmalarını sorgulamıyorlar. madem haltermı kaldırılcak kadın erkek karsılık olsun. haffsıklet ortasıklet vs kılosuna gore ayırırsın olur bıter. neyse cinsellik demişssin kadınında avantajları var. erkegın olmadıgı. bir kadın isterse her poku yapar. seks vs birşey değil.

  0|0
  0|0
 • senin o beynini alkisliyorum her nöronuna kadar saygi duyuyorum..

  kadin olmak birey olmaktir erkeginin kölesi olmak değil.. o zari oraya koyan namus için değil mikroplardan korunmalari icin koymuş..

  her iki cinste topu birbirine atiyor... diyalog kurmadan önyargilara dayali hayatlar...

  seks kadin olmadan olmaz.. erkek olmadan da olmaz.. eş kavrami boşuna yok degilmi.. seks objesi degil, eş birbirimizi tamamliyoruz.. mutlu oluyor, dogamizin geregi olan seyleri yasiyoruz.. ve gercekten cok faydalari var.. tabi evlilik halindeki cinselligin.

  lafi uzatmicam. sizin gibi bireylerin cogalmasini tanridan niyaz ediyorum...

  düşün ki neler bulasin, yaşa ki neler göresin..

  0|0
  0|0
 • Harika ve çok doğru bir bakış açısı. Özellikle bir erkeğin sizi aldatması sizi kolay kolay sarsamaz düşüncesi çok yerinde.
  Kadınların daha rahat olmalarını sağlamak biraz da erkeklerin elinde. Bodoslama mevzuya girersen o kadın ne anlasın cinsellikten zevkten. Önce insan olduğunu hissettirmeli ki kadın erkek arasında toplumun yarattığı algı gibi bir durum olmadığını benimseyebilsin.
  Çok da eğlenceli bir dil olmuşntebriknedrim. Umarım insanlık bundan faydalanbilir.

  0|0
  0|0
 • Erkekler gibi açıkça gizlenmeden bu tür paylaşımları bütün kadınlar tüm özgüvenleriyle paylaşmadıkça "Cinsellik erkeklerin tekelinde kalacaktır".

  0|1
  0|0
 • çok beğendim. birşey daha eklemek istiyorum. doğa resmen bize haksızlık etmiş. cinsellik kadın için bir zevk erkek için ise ihtiyaç. erkek cinsellik yaşamadan duramadığı için kadınların peşinde koşan ve cinselliği olduran erkektir. İş cinselliğe gelince kadın erkekten kat kat daha fazla zevk alır. yani erkek pişirir yani kadın yer.
  büyük haksızlık :)

  0|0
  0|0
 • Cinsellikten soğudum artık kadınlardan soğudum açıkçası

  0|0
  0|0
 • bazılarının elinde ama sağ elleri oldukça kuvvetli :D :D

  2|0
  0|0
 • Çok haklısın ve harika bir yazı kalemine sağlık.
  Seni takip edebilmeyi ve diğer yazdıklarını da okumayı arzu ederim

  0|0
  0|0
 • 2-3 bencedir çok saçma bencelerin var :D hepside süper seçiliyor

  2|0
  0|0
 • Bana göre aradaki tek fark erkeğin her şeyi dışa vurarak göstermesi, Bayanın ise saman altından su yürütmesi ikisi de aynı şeyi yapıyor biri açıkta biri gizli :) En Üzücü olanı ve kadınların bunu bilerek kullandılklarına inandığım bir savunma mekanizması ise toplum gözünde erkek güçlüdür ya her şeyi o yapmıştır. trafik polisi bile kaza anında % delik suçu bölüyor bayanlar bir türkü kendi içindeki abazanlığı kabullenmiyor. Gerçekten güzel bir bence olmuş klavyenize sağlık.

  0|0
  0|0
 • yani doğru bir nevi siz vermeden olmuyor :D

  0|0
  0|0
 • tabi aynen anlattığın gibi

  0|0
  0|0
 • Kadınada erkeğede saygı şart.

  0|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  32

Kızlar Ne Diyor 7

 • Hayatı insanlarla yaşayıp öğrenmek gerekir. Yani sıkı bir sosyal yaşam.
  Sana katıldığım noktalar var. Ama o kadar kolay değil. Sadece cinsellik değil her konuda önümüze taş koyanlar, bizi kıranlar oluyor.
  Bir söz var. Bıçak yarası geçer , dil yarası geçmez. Maalesef ülkemizin sıkı bir cinsel eğitimden geçmesi gerekir. Ne anlatırsak anlatırım insanlar birbirlerinin yatak odası dahil her şeye burnunu sokacak. Kadınlar içinde cidden çok zor.
  Eline sağlık. Ama insan dediğin gibi düştüğünde kalkmalı. Bahane sunmamalı.

  1|1
  0|0
 • Oldukça iyi, dogru.. Ayni dusunceler içindeyim👊 Emegine saglik:)

  0|3
  0|0
 • Her konuda kötü olanlar da var.

  0|0
  0|0
 • bende mi sorun var ben bişi anlamadım ya edebiyatım kıt desem oda değil... ne olmuş kim zevk almadığını iddea ettiki ne olmuş bizim gariban erkeklere biri bana açıklasın... kafa bende bir dünya

  0|0
  0|0
 • Bende onu anlamiyorum kadın daha çok zevk alio ama erkeklerden neden daha çok ister seks 😕

  0|0
  0|0
 • Okuyasım gelmedi ama eline sağlık :D

  0|0
  0|0
 • Dogru bu bak iste 👍 bir insan burnunu kaşıdıginda eli zevk almaz burun alir. bunun hibi birsey iyi kadinim bee 😊😊

  0|1
  0|0
Yükleniyor...