Gıybeti Neden Kesmeliyiz, Nasıl Kesebiliriz?

Biliyorsunuz malum iki kişinin yanında üçüncü bir şahısın bahsi geçmezse olmaz.Peki insanlar başkalarının kendi arkasından konuşmasını istemediği halde neden başkasının arkasından konuşur durur?

Ben inanan biri olarak kul hakkı olduğu için gıybetten uzak durmaya çalışıyorum,

Maalesef bazen oluyor kendime çok kızıyorum sonra. Ama gıybeti kesmek için sadece inanmak gerekmiyor. Eğer nitelikli bir insansanız zaten başkasının arkasından konuşmamanız gerektiğinin farkındasınızdır, boşum ben diyorsanız konuşun durun tabii.

Özellikle kızlar arasındaki şu 'hadi dedikodu yapalım ya' huyundan nasıl vazgeçilecek bilmiyorum. Sizlere önerim arkadaş ortamında bunu söyleyecekseniz de lütfen ağzınızı tutun.

Peki bu illeti nasıl en aza indirebiliriz?Gıybeti neden kesmeliyiz,nasıl kesebiliriz?

Öncelikle şunu söyleyeyim; GIYBET YAPMADAN DA MUTLU OLABİLİRSİNİZ. Hatta her zamankinden daha mutlu. :)

İnsanların kusurlarını araştırmamanız ya da kusurlarını birine anlatmaya çalışmamanız gıybeti kesinlikle azaltır. Neden bir insan başka bir insanın kusurlarını başkalarına anlatıp mutlu olur ki?

Kendisi kusursuz mu?

Unutmayın gıybet bir hastalıktır.

Ve bu hastalıktan kurtulmak sizin elinizde.

Bence yapılması gereken tek şey gerçekten aklına bir şey gelse bile susmak.Çünkü unutma,sen gıybet yapınca hiçbir şey değişmeyecek.Sussan daha faydalı,inan bana.

Çok uzatma niyetinde değilim,o nedenle son olarak şunu söyleyeyim.'Ben sussam onlar susmaz.' diye düşünmüş olabilirsin.Eğer onlara şunu söyleyebilirsen,sen güçlüsün.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. :)


0|0
22

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

  • Ellerine sağlık.

    1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...