Okulda Popüler Olmak İster miydin? Hmm. Belki Bu Anlatacaklarım Sana Yardım Eder

KizlarSoruyor gibi soru-cevap sitelerinde '' Okulda nasıl popüler olabilirim ? '' biçiminde sorular görüyorum. Erkekler bu amaçlarını gerçekleştirebilmek için farklı farklı yöntemlere başvuruyorlar. Şimdi sizler ile beraber '' Okulda nasıl popüler olabilirim ? '' sorusuna cevap verelim.

1) Fiziksel özellikler

Fiziksel özellikler ile başlayacağız.

a) Yüz biçimi

Kendi yüz biçimin ile uyumlu bir saç modeli seçmelisin. İnternette kısa bir araştırma ile yüz biçimini ( oval yüz biçimi vb. ) öğrenebilirsin ve yüz biçimin ile uyumlu saç modelini yapabilirsin.

b) Vücut biçimi

Kendi vücut biçimin ile uyumlu bir vücut geliştirme programı ile vücudunu geliştirmelisin. Kas ve kuvvet adlı sitede kendi vücut biçimini ( ektomorf vb. ) ve vücut biçimine göre nasıl bir vücut geliştirme programı gerçekleştirmen gerektiğini öğrenebilirsin.

c) Boy , kilo , vücut kitle endeksi

Boyunuz , kilonuz ve vücut kitle endeksiniz önem taşıyor. Benim bilgilerim ;

Boyum : 1.92 metre
Vücut yüzey alanım : 2.11 metrekare
Yağsız vücut ağırlığım : 67 kilogram
Yağlı vücut ağırlığım : 82 kilogram
Olması gereken ağırlığım : 86 kilogram
Vücut kitle endeksim : 22.2 kilogram/metrekare ( Normal. )

İnternette kısa bir araştırma ile bu bilgilerinizi elde edebilirsiniz.

d) Tarz

Sadece sizin için geçerli olan bir tarz oluşturmalısınız. ( Benim için sadece kendim için geçerli olan tarzım, hayvan baskılı giyecekler , bitki baskılı giyecekler , mantar baskılı giyecekler ve kurukafa baskılı giyecekler. )

e) Duruş

Her zaman duruşunuz ile kendinize güvendiğinizi göstermelisiniz. Göğüslerinizi ön tarafa doğru çıkararak bu maddeyi gerçekleştirebilirsiniz ama çok abartmamalısınız. Düz bir durma biçimi insanlara '' Kendime güveniyorum. '' mesajını verir ama eğer bir keko gibi yürürseniz tüm çabalarınız suya düşer.

f) Gülüş

Her zaman gülüşünüz ile bir insanı etkileyebilmelisiniz.. Aynanın karşısında kısa bir deneme ve iyi bir ağız bakımı ile bu maddeyi gerçekleştirebilirsiniz ve eğer gamzeniz/gamzeleriniz var ise bu sizin için bir avantajdır.

Okulda Popüler Olmak İster miydin? Hmm. Belki Anlatımım Sana Yardım Eder.

Eğer yakışıklı bir erkek iseniz ;

Fiziksel özellikleriniz yukarıda söz ettiğim fiziksel özellikler ile örtüşmüyor ise ve yakışıklı bir erkek iseniz rahat olmalısınız. Yakışıklı erkekler , uzun boylu erkekler , kaslı erkekler her zaman avantajlıdır ve kız tavlama ve popüler olma konularında problem yaşamazlar. Bu erkekler için okulda popüler olmak kolaydır. Herkes bu erkekler ile arkadaş olmak ister.

Eğer yakışıklı bir erkek değil iseniz ;

Fiziksel özellikleriniz yukarıda söz ettiğim fiziksel özellikler ile örtüşmüyor ise ve yakışıklı bir erkek değil iseniz birinci maddeden başlayarak tüm maddeleri gerçekleştirmelisiniz. Okullarınızın içerisinde gerçekleştirilen aktivitelere katılmalısınız ve sürekli insanların sizi izlemelerini sağlamalısınız. Güzel ya da çirkin herkes ile tanışmalı ve yavaş yavaş arkadaş çevrenizi genişletmelisiniz.

2) Kişisel Özellikler

Kişisel özellikler ile devam ediyoruz.

- Dominant bir karaktere sahip olmalısınız. Tabi ki fotoğraftaki gibi insanları ezmeyin. Sadece baskın bir karakteriniz olsun.

- Arkadaşlarınıza karşı ve öğretmenlerinize karşı saygılı ve sevgili olmalısınız. Özellikle kızlara nasıl davranılması gerektiğini iyi bilmelisiniz.
- Bazı insanlar küfür ederek , birilerini döverek/dövdürterek ya da tütün kullanarak popüler olmaya çalışıyor. Bu insanlar sadece gelişmemiş mahalle okullarında popüler olabilirler. Siz bu zararlı alışkanlıklardan uzak durun.
- Aşırıya kaçmadan cömert , dürüst , iyimser ve yardımsever olmalısınız.
- Gruplaşma sistemlerine karşıyım ama tüm okullarda tüm sınıflarda belirli bir gruplaşma sistemi vardır. Siz , ya kendi grubunuzu oluşturmalısınız ve bu grubu iyi yönetmelisiniz ya da bir gruba katılmalısınız ve bu grubun alpha erkeği olmalısınız.
- Basketbol , futbol , voleybol , bir saldırı sporu , bir savunma sporu gibi farklı farklı hobiler edinmelisiniz.
- Ketum ( gizemli ) olmalısınız. Özellikle aileniz , akrabalarınız ve geçmişiniz ile ilgili kimseye ( öğretmenler dışında ) bilgi vermemelisiniz.
- Hayır diyebilmelisiniz.

Şimdi kendi okulda popüler olma sürecimi ( Hayır , egom yok) anlatacağım.

Benim okulda popüler olma sürecim lisede başladı. Okul başladığında ilk aylarda çok sessiz ve sakin bir çocuktum. Boyum uzundu ama belirli bir sağlık problemim olduğu için basketbol oynayamıyordum ve diğer spor dalları ile de ilgilenemiyordum. Önce fiziksel özelliklerimi düzenledim ve sonra kişisel özelliklerimi düzenledim. İnsanlar benle ketum olduğum için uğraşıyorlardı. Sürekli ailem , akrabalarım ve sağlık problemim ile ilgili bilgi elde etmeye çalışıyorlardı. Kendime hobi olarak seçtiğim KRAV MAGA adlı bir dövüş sporu vardı ve uzun bir zamandan beri gerçekleştiriyordum. Benden ders almak isteyen insanlar bile oldu. Arkadaş çevrem birinci dönem sadece kendi sınıfmdan oluşuyorken ikinci dönem tüm okuldaki tüm sınıfları gezdim ve herkes ile tanıştım.

Bu zor ama tüm sınıflara gidip abileriniz ile ve ablalarınız ile tanışmanız sizin için büyük bir avantaj. Tüm ödevlerimi , performanslarımı ve projelerimi gerçekleştirdiğim için ve özellikle okulda bilgi yarışmaları gibi gerçekleştirdiğim sunumlar ile arkadaşlarımın ve öğretmenlerimin saygısını ve sevgisini kazandım. Hatırlıyorum da sadece 1 ay içerisinde 22 çıkma teklifi gelmişti. Konumuzun kız tavlama yöntemleri ile alakası yok ama yukarıda söz ettiğim yöntemler bile bir kızı etkilemenizi sağlayabilir ve ben düşündüğünüz gibi yakışıklı bir erkek değildim. Boyum uzundu ama onu da kullanamıyordum. Okulda herkes beni tarzım , boyum ve ketumluğum ile tanıyordu. Siz de sadece bu yöntemleri gerçekleştirerek okulda popüler olabilirsiniz.

Evet, umarım birinci bencemi beğenmişsinizdir. Lütfen iyi ve kötü eleştirilerinizi yorumlarda belirtin ve daha iyi benceler yazabilmem için bana destek olun. Görüşmek üzere :)


1|5
18

En İyi Kız Görüşü

 • Teşekkürler canım

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Bence birazcık herkonuda bilgi sahibi olmak ve sürekli komik rock tarzı kıyafetler takılmak ve olmazsa olmaz kız veya erkek takınıızın olması lazım bileklik olur yüzük olur kolye olur küpe olur ya da piercing digerlerinden farklı göstermen lazım kendini ve sürekli kendini poh pohlayan degilde kendinizi küçük görmeden muhabbet kurabilecegin ve kurdugun kişilerinde senin kafana uyum saglaması lazım kavgacı tiplerden uzaklaşıp aktivite sosyal hayatı güncel kişilerle takılman lazım.

  0|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 7

 • Ellerine sağlık.

  0|1
  0|0
 • Eline emegine saglik kardeşim

  0|1
  0|0
 • teşekkürler

  0|1
  0|0
 • Ellerine sağlık

  0|1
  0|0
 • emeğine sağlık panpa gerek yok panpa ya umurumda değiller kadınlar boş kafalar hepsi

  0|1
  0|0
 • Hemde çok ısterım

  0|1
  0|0
 • Yüzüm iyidir birçok kişi beğenmiştir ama reddettim. Boyum 180 cm vücudum kaslı falan değil ama yağlı da değil. 70 kilo ağırlığındayım. Yazın spora başlayacağım bence güzel olmuş eline sağlık.

  0|1
  0|0
Yükleniyor...